Тема: Подорож до країни Доброти і Ввічливості.
Мета: Розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати навички роботи в групах; розширювати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, людяність, відповідальність за свої слова і вчинки.
Тема: Подорож до країни Доброти і Ввічливості.
Мета: Розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати навички роботи в групах; розширювати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, людяність, відповідальність за свої слова і вчинки.
Обладнання:
Хід заняття
І. Організація класу.
- Діти, сьогодні нас чекає подорож до Країни доброти і ввічливості.
ІІ. Мотивація діяльності.
Вступне слово вчителя.
ІІІ. Усвідомлення набутих знань.
(Відповідати дружно, хором.)
Розтопить серце всякого сердечне слово ….(дякую).
Розтанути треба навіть глибі від теплого слова …(спасибі).
Зазеленіє навіть старий пер, коли почує …(добрий день).
Коли згасає сонце й зоря ляга на плечі,
Серед знайомих голосів ми чуєм …(добрий вечір).
Щоб зустрітися знову в годину призначену,
Кажу щиро завжди я всім …(до побачення).
Якщо ми їсти вже не в силі,
То скаже мамі що? (Спасибі).
Сію дитині
Сію дитині в серденько ласку.
Сійся-родися, ніжне «будь ласка»,
Вдячне «спасибі», як зернятко в ниві,
«Доброго ранку», «світлої днини»
Щедро даруй ти людям, дитино.
Мова барвиста, мова багата,
Рідна і тепла, як батьківська хата.
Т. Коломієць
- Що хотіла сказати нам Тамара Коломієць?
(Чотири групи дітей одержують конверти з переплутаними словами і складами.)
Від доброго слова лід розтане.
Доброго держись, лихого стережись.
Твоя краса в твоїй доброті.
Перший крок до добра - це не робити зла.
(Утворюються і захищаються прислів’я.)
У добра широке коло друзів, давайте з ними познайомимось. На партах у вас картки. У них написані вірні друзі ввічливості і добра. Вставивши пропущені букви, ви зможете зрозуміти, які найважливіші риси характеру кожен повинен виховувати в собі з дитинства.
- Які слова вийшли?
- Яке слово ви утворили?
. Галявина відпочинку (фізкультхвилинка).
- А зараз трішечки відпочинемо на казковій галявині
Гра «Злови «чарівне слово».
- Я попрошу вас виконувати завдання тоді, коли я назву «чарівне слово».
Встаньте, будь ласка!
Підніміть руки вгору!
Будьте ласкаві, поплескайте в долоні!
Потупотіть ніжками!
Пострибайте, будь ласка!
Будьте люб’язні, руки перед собою!
Кроком на місці руш!
Опустіть руки, будь ласка!
Будьте добрі, нахиліть голову вліво!
Нахиліть, будь ласка, вправо!
Вперед! Назад!
Будьте люб’язні, сядьте на свої місця!
Хіба це клас?
Нема ні миру, ні любові –
Розтанули і щезли вмить.
Розбив Віталик носа Вові,
І той заплаканий стоїть.
Замазали весь зошит Галі,
Погане слово хтось сказав.
Пішла біда гуляти далі:
Хтось Колі ручку поламав.
Скубнули Таню за косичку, -
Вона ображено мовчить,
З книжками кинули поличку,
Ну, як в такому класі жить?
Де хлопці і дівчата б’ються
І обзиваються весь час,
Де над бідою всі сміються,
Скажіть мені, хіба це клас?
(Кожна група отримує конверт зі словами. Треба вибрати слова, які будуть характеризувати атмосферу в будинку.)
1-ша група
Мир Злагода Злість Дратівливість Чуйність
2-га група
Ввічливість Взаємоповага Образливість
Людяність Успішність
3-тя група
Крикливість Доброта
Любов Турботливість Заздрість
4-та група
Люб'язність Жадібність
Вихованість Чесність Бійки
(Діти вибирають слова, потім по черзі передають їх, а вчитель будує на дошці будиночок їз слів).
Турботливість
Чуйність
Злагода
Ввічливість
Взаємоповага
Мир
Людяність
Доброта
Люб'язність
Любов
Вихованість
Чесність
(Викидаємо)
ІV. Закріплення
ІII. Зупинка «Семафор ввічливості»
―Діти, наступна зупинка ― «Семафор ввічливості». Зараз залежить від вас: чи будемо ми рухатись далі.
Червоний колір — забороняю, Зелений —дозволяю. ―Я зачитаю речення, а ви повинні сказати, де правильно поступають діти, а де ні. Якщо правильно — піднімаєте зелену картку (З.), якщо ні — червону (Ч.)
V. Підсумок заняття.
- Діти, що цінного для себе ви взяли з цього уроку?
- Як потрібно спілкуватися?