Заняття з логіко - математичного розвитку
Тема1. Подорож осіннім лісом
Мета: закріпити знання дітей визначати величину( високий, низький), вчити орієнтуватись в просторі ( праворуч, ліворуч); формувати уяву, розвивати пам‘ять та мислення; виховувати любов до природи та математики.
Матеріал: ілюстрації до теми, стрічки, макети дерев, осінні листочки, З- Д звуки , фланелеграф.
Хід заняття
Психогімнастика « Золоті листочки»
Я листочок золотий
З гілочки злітаюю
І на землю
Тихесенько припадаю
Діти, що ви відчували коли уявляли себе золотими листочками? ( відповіді дітей) В яку пору року жовтіють листочки?
Які бувать листочки?
Сюрпризний момент. Прихід у гості Ведмедатка Боні.
Діти, до нас завітало ведмежатко і хоче щоб ми допомогли йому знайти маму. Ведмежа довго блукало по лісі і прийшло у наш садочок.
Допоможемо йому. А для цього нам доведеться піти до лісу, де на нас чекають пригоди. Вихователь пропонує дітям руханку. під музику
Руки вгору, руки вниз і довкола обернись
Листя ніжками шур- шур
Шурхотить під дубов лист
Вихователь підіймає листочок і зачитує завдання 1. Викладіть на фланелеграф три високих дудки і два низьких. А поряд позначте цифрою .
Молодці, усі виконали завдання і ми можемо відправлятись далі в пошуках мами ведмежатка Звучить мелодія під яку діти наспівують і виконують руханку.
Завдання 2.
Вихователь піднімає листочок і зачитує завдання
З якої сторони від дуба знаходиться кущ, а з якої сторони від куща знаходиться дуб.
Так, вірно праворуч кущ, а ліворуч від куща знаходиться дуб.
Молодці діти, ви чудово орієнтуєтесь в просторі.
А ось і мама ведмежатка, яка з нетерпінням чекала свого синочка.
А нам уже час повертатись додому.
Діти , хто до нас сьогодні завітав у садочок?
Куди ми з вами ходили?
Які пригоди з нами трапились?
Що ми бачили в лісі?
Якого кольору листочки?
На цьому наше заняття закінчилось, ми раді, що змогли допомогти ведмежатка повернутись додому.