Тема. Подорож Різдвяним експресом.
Мета: перевірити знання учнів набуті на уроках інформатики, розвивати логічне мислення, кмітливість, увагу, вміння нестандартно мислити; виховувати емоційну чуйність; відповідальність й екологічну свідомість, у результаті яких вони дбайливо й відповідально ставитимуться до довкілля.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Форма проведення: урок-подорож.
Обладнання та наочність: комп’ютери, плазма, карта подорожі, глобальна мережа Інтернет, картки із завданнями, інструкція з ТБ у кабінеті інформатики.
Очікувані результати: здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, вміння чітко висловлюватись, працювати в команді, швидко і якісно виконувати певні завдання з метою досягнення кінцевої цілі, дотримуватись правил безпеки життєдіяльності під час роботи з ІТ-пристроями.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Діти, наближаються різдвяно-новорічні свята – час чудес і приємних сюрпризів. Новий рік – свято радості, щастя та очікування чогось нового та неймовірного. Але ми знаємо, що на Новий рік та Різдво кожна сім’я хоче мати в домі в першу чергу мир та злагоду, а також іще одну прикрасу. Про яку ви дізнаєтеся відгадавши загадку.
Це дерево – мов їжачок,
Вбрання у нього з колючок.
Воно стріча щороку нас
Гірляндами рясними,
Веселим сяєвом прикрас,
Цукерками смачними.
Та всюди, в місті і в селі,
Несуть дорослі, ждуть малі
У кожному будинку
Прикрашену… (ялинку).
Так, це вона – справжня окраса новорічних свят, символ та невід’ємна ознака Різдва та Нового року. Струнка, розкішна, немовби казкова принцеса несе за собою святковий настрій.
У нас в класі також є ця красуня, але чогось на ній не вистачає? Чого саме? Так, новорічні іграшки доповнюють її красу. Для того, щоб на цій красуні з’явилися прикраси потрібні будуть ваші знання. У нас сьогодні буде трішки незвичний урок, а саме: урок-подорож на Різдвяному експресі. Отже, поїхали!
ІІ. Повторення набутих знань
На кожній зупинці нас будуть зустрічати ялинкові прикраси, які приготували цікаві завдання та запитання. За кожну вашу правильну відповідь вони залюбки будуть опинятись на нашій ялинці.
Ви готові до подорожі? Який у вас настрій? Тоді вперед!
Зупинка 1 - місто «Інформація»
Запитання. Що таке інформація? (Відомості про навколишній світ)
Запитання. За допомогою яких органів чуття людина отримує інформацію? (Ніс, очі, вуха, рот, руки та ноги).
Завдання. Визначити на дотик, що знаходиться в коробці. (квасоля, гречка)
Зупинка 2 - місто «Факти і здогадки»
Запитання. Що таке істинні та хибні та висловлювання?
Запитання. З’ясувати за висловом де факти, припущення, фантазії:
Зупинка 3 - місто «Інформаційні знаки»
Завдання. З’ясувати, які саме інформаційні знаки зображено на картках.
Завдання. Дослідити, інформаційні знаки, які ви побачили на цих предметах (робота в групах).
Завдання. Дослідити етикетку на одязі. Які інформаційні знаки вам відомі?
ІІІ. Фізкультхвилинка
Зупинка 4 - місто «Відпочинок»
Коли людина працює вона втомлюється, незалежно вид виду роботи. Завдання. Виконати руханку «Дощик капає кап-кап».
ІV. Формування вмінь та навичок
Зупинка 5 - місто «Здоров’я та безпека»
Запитання. Миколка Забудько забіг до комп’ютерного класу, всівся за комп’ютер і почав їсти яблуко та голосно скомандував: «Нумо, вмикайся комп’ютер». Він так сильно натискав на клавіші, що вони почали тріщати. Які правила поведінки порушив Миколка? (Правила поведінки за комп’ютером)
Давайте глянемо на карту. Ми всі зупинки проїхали? Ні. Яка залишилася? Місто художників. Отже, вперед!
Зупинка 6 - місто «Художники»
На дитячому сайті Пустунчик розмалювати, а потім роздрукувати онлай-розмальовку.
V. Підбиття підсумків уроку
Ось і підійшла наша подорож до кінця.
1