Політична карта світу. Державний лад України.

Про матеріал
Матеріал до уроку презентація на тему: "Політична карта світу. Державний лад України."
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Політична карта світу. Державний лад України

Номер слайду 2

Політична карта світу. Політична карта світу – це географічна карта, на якій зображено всі країни, їх кордони і столиці.

Номер слайду 3

Політика. Політика – діяльність, пов’язана з прийняттям рішень у сфері взаємовідносин між державами і народами, боротьбою за здобуття або утримання державної влади.

Номер слайду 4

Країни і держави. Країна – це частина земної поверхні, яка заселена постійним населенням і має певну культурно-історичну та суспільно-географічну цілісність. Держава - це незалежна країна з політичною владою і певною правовою системою.

Номер слайду 5

Залежні країни і території Залежні території підпорятковуються іншим державам і управляються ними(наприклад, Гібралтар залежний від Великої Британії), або є складовими частинами інших держав, розташованими на значних відстанях від них (Гренландія – країна в Північній Америці, яка входить до складу Данії, що у Європі). Залежних територій в світіблизько 40.

Номер слайду 6

Частково визнані і невизнані держави. Окуповані території. Частково визнані держави мають дипломатичні стосунки або з багатьмо країнами (Косово, Тайвань), або ж визнаються лише окремими зацікавленими державами, причетними до їх створення (Північний Кіпр – Туреччиною, Абхазія і Південні Осетія – Росією й кількома союзниками). Невизнані «держави» - це самопроголошені політико-територіальні утворення, які не визнаються жодною державою-членом ООН (Придністровська Молдавська Республіка, ДНР, ЛНР) Окуповані території – це ще один елемент політичної карти світу. Такими тривалий час є, зокрема Палестинські території (окуповані Ізраїлем).

Номер слайду 7

Етапи формування політичної карти світу Із часу появи перших держав людства (Шу-мер, Стародавній Єгипет) процес формування політичної карти світу налічує понад 5 тисячоліть. Із нині існуючих держав лише дві були започатко-вані у давні часи (Китай і Японія), декілька десятків виникли за середньовіччя і нового часу. Основна ж частина держав сучасного світу (понад 2/3 від загальноїкількості) з’явилася на етапі новітньоїІсторії. Найбільший вплив на формування політи-чної карти на цьому етапі мали наслідки Першої і Другої світових війн та розпад Радянського Сою-зу і соціалістичної системи наприкінці ХХ ст.

Номер слайду 8

Державний лад і його складники. Державний лад країни – це спосіб організації політичної влади на її території. Його складниками є форми правління та державного устрою. За формою правління країни світу поділяють на республіки і монархії.

Номер слайду 9

Форми правління: республіка і монархія Республіка у перекладі з латинської означає всенародна справа. У республіці Верховні органи влади (законодавчої, виконавчої і судової) обираються у тому чи іншому порядку на певний термін. Главою держави здебільшого є виборний президент. У наш час республіками є понад 3/4 загальної кількості держав світу. Монархія у перекладі з грецької означає єдиновладдя. Теократична монархія - боговладдя. У монархіях найвища державна влада цілком або частково зосереджена в руках глави держави – монарха, який здебільшого успадковує її. Монархій у світі залишилося три десятки.

Номер слайду 10

Республіка:президентська,парламентська,змішана(президентсько-парламентська, парламентсько-президентська)У президентській республіці глава держави є одночасно главою вико-навчої влади (класичний приклад – США). У парламентській республіці великі повноваження має парламент; він фо-рмує уряд, який підзвітний йому(напри-клад, такими є Німеччина, Італія, Угор-щина, Чехія, Словаччина, Індія). Змішані (президентсько-парламен-тські або парламентсько-президентські)форми правління мають Франція, Поль-ща, Росія, Литва, Румунія.

Номер слайду 11

Монархія: абсолютна, обмежена. Абсолютні монархії в яких влада правителя не обмежена. Обмежені монархії, в яких водночас діють конституції, працюють парламенти(їх називають відповідно конституційними або парламентськими монархіями). Абсолютними монархіями є Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), королівство Саудівська Аравія, папська держава Ватикан. Дві останні держави є одночасно теократичними монархіями, в них політична влада належить духовенству і главам церков. Обмежених монархій найбільше в Європі (королівства Велика Британія, Бельгія, Нідерланди, Швеція, Іспанія) й Азії (королівство Таїланд, султанат Малайзія, Японія на чолі з імператором). До конституційних монархій інколи відносять колишні колонії Великої Британії, за конституціями яких главою їх держави формально є англійський монарх (Канада, Австралія, Нова. Зеландія та ін.).

Номер слайду 12

Державний устрій. Розрізняють дві форми державного устрою – унітарну та федеративну. Унітарний у перекладі з латинської означає цілісний, однорідний. В унітарних державах керівництво здійснюється з одного центру (столиці), діє єдина для всієї території конституція, існують єдині найвищі органи влади та правове поле. Адміністративно-територіальний поділ країни (на області, провінції, департаменти тощо) сприяє реалізації державної влади на місцях. Унітарними є абсолютна більшість держав світу. Федерація у перекладі з латинської означає об’єднання, союз. Федерація – це держава, що складається із самоврядних (або автономних) політико- (чи національно-) територіальних утворень – автономних республік, штатів, провінцій, земель. Кожне з них має певні ознаки державності (власну столицю, законодавчі, виконавчі, судові органи влади та конституцію), однак вони існують у рамках загальнофедеральної системи влади і законодавства. У світі існує понад два десятки федеративних держав. Найбільше їх у Європі (Швейцарія, Німеччина, Австрія, Бельгія), Північній та Південній Америці (США, Канада, Мексика, Аргентина, Бразилія), Азії (Індія, Малайзія, ОАЕ). Федеративними також є Росія, Австралія.

Номер слайду 13

Державний лад України. За формою правління Україна є парламентсько-президентською республікою. Державна влада в країні здійснюється на засадах поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Найвищими їх органами є відповідно Верховна Рада (парламент), уряд і Верховний Суд, які обираються або формуються за установленим законом порядком. Главою держави є Президент. За формою державного устрою Україна – унітарна держава, яка складається з 27 регіонів: 24 областей, однієї автономної республіки (АР Крим) і двох міст із спеціальним статусом (Київ і Севастополь). У рамках, закріплених Конституцією України та відповідними законами, АР Крим має певну самостійність . Таким чином, Україна насправді є умовно унітарною державою.

Номер слайду 14

Висновок. Політична карта світу – це географічна карта, на якій відображено всі країни світу, їх кордони і столиці. Основними елементами політичної карти світу є країни і держави. Держава – це незалежна країна з політичною владою і певною правовою системою, яка самостійно здійснює свою внутрішню і зовнішню політику. Основними складниками державного ладу є форми правління (республіка або монархія) та державного устрою (унітарна або федеративна). Сучасна Україна є парламентсько-президентською республікою за формою пра- вління і умовно унітарною державою за формою державного устрою.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 11
Оцінки та відгуки
  1. Легка Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Подрушняк Любов
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Віннік Марина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Піхенько Тамара Славіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Микитюк Алена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Дрозд Катерина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Горовий Іван
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. Ралко Валентина Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Байда Наталія Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Лучникова Алена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  11. Сакара Іван
    Дякую за презентацію)
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 8 відгуків
pptx
Додано
4 червня 2020
Переглядів
18276
Оцінка розробки
4.9 (11 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку