Урок 24
Тема: Поняття презентації. Комп’ютерна презентація, її об’єкти. Середовище редактора презентацій
Навчальна мета: Познайомити учнів з поняттям презентація та редактором презентацій.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Структура уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Далі ви познайомитесь з темою «Редактор презентацій». На вивчення даної теми виділено 9 уроків протягом яких ми з вами розглянемо теоретичні та практичні питання по даній темі, а також напишемо контрольну роботу.
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Поняття презентації. Комп’ютерна презентація, її об’єкти. Середовище редактора презентацій».
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку познайомитися з редактором презентацій та його об’єктами.
ІІІ. Етап проектування
План уроку
Поняття презентації. Комп’ютерна презентація, її об’єкти.
Презентація (від англ. presentation — представлення) — це набір картинок-слайдів з певної теми, який зберігається у файлі спеціального формату. Кожен слайд може містити інформацію у вигляді тексту, графіки, анімації, відео та аудіо, стереозвук.
Презентації бувають слайдові(основа слайди, які ми перемикаємо самостійно або автоматично) та потокові(неперервний показ послідовності об’єктів із зазначенням часу кожного з них - відеофільм).
Програми для слайдових презентацій: Microsoft Office Power Point, Open Office.org Impress, MySlideShow, тощо.
Програми для потокових презентацій:Adobe Flash, Microsoft Movie Maker тощо.
Об’єкти презентації та їх властивості
Об’єкт |
Властивості об’єкта |
Слайд |
Тип, розміри, порядковий номер, орієнтація, тіло, колонтитули, кольорова схема, тощо |
Напис |
Шрифт, розмір, колір, стиль оформлення, накреслення, видозмінна, інтервали, ефекти анімації, тощо |
Малюнок |
Вид, розмір, стилі оформлення, положення, ефекти анімації, тощо |
Таблиця |
Кількість рядків, стовбців, їх висота та ширина, ефекти анімації, тощо |
Діаграма |
Тип, розмір, положення, ефекти анімації, тощо |
Відеофільм |
Тип, розмір екрана показу, положення, тривалість, кольори, якість, тип зв’язку з файлом |
Аудіозапис |
Тип, тривалість, якість, тип зв’язку з файлом, час початку та час закінчення тощо |
Гіперпосилання |
Тип об’єкта, на який посилається, його розміщення тощо |
PowerPoint - це програма, що дозволяє створювати презентації, що містять рисунки, фотографії, діаграми, комп’ютерну анімацію, звуковий супровід, які можна демонструвати на моніторі комп’ютера або мультимедійної дошки.
Завантаження програми: Пуск - Програми – PowerPoint
План підготовки до створення презентації
1. Визначити тему, мету і спосіб демонстрації презентації.
2. Створити схему презентації.
3. Продумати зміст усіх слайдів і їх оформлення.
План створення презентації
1. Визначити тему презентації.
2. Визначити кількість слайдів у презентації.
3. Підібрати структуру з ряду наявних шаблонів або створити власну структуру презентації.
4. Розробити вміст кожного слайда: тема, текст, графічні зображення, звукове оформлення, ефекти тощо.
5. Створити і оформити слайди.
6. Додати ефекти і гіперпосилання, підібрати фон сторінок тощо.
7. Вставити (за потреби) аудіо- або відеоінформацію.
8. Відкоригувати презентацію і продемонструвати роботи однокласника і учителю.
Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторону розвів –
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати
Завдання № 1. Дано предмети. Необхідно назвати спільні ознаки, що поєднують ці предмети. Назвати предмети одним словом.
I група а) груша, яблуко, лимон;
б) батон, рогалик, буханець хліба;
в) дятел, ластівка, голуб;
г) велосипед, машина «швидкої допомоги», літак;
д) чашка, вилка, ніж, тарілка, глечик.
II група а) суп, каша, гуляш, кисіль;
б) Австрія, Німеччина, Індія, Росія, Україна;
в) шапка, кепка, берет, тюбетейка;
г) захід, схід, південь, північ;
д) телевізор, праска, холодильник, пилосос;
е) липа, береза, ялина, сосна;
ж) вовк, лисиця, ведмідь, заєць;
з) курка, гусак, качка, індичка.
Завдання № 2. Обведіть кружком номер рядка, у якій записана повна інформація:
Завдання № 3. Обведіть квадратиком номера рядків, у яких записана зрозуміла вам інформація:
Запитання до класу
1. Що таке презентація?
2. Для чого використовують презентації?
3. З якими програмами для створення презентацій ви ознайомилися на цьому уроці?
4. Що вам найбільше сподобалося на уроці?
5. Що б ви хотіли дізнатися на наступних уроках?
Сьогодні ми з вами познайомилися з редактором презентацій та його об’єктами.
1. Вивчити терміни
2. §
3. пит..
1