Урок № 3
Тема. Поняття про права доступу до ресурсів. Спільне використання файлів і папок. Надання доступу до ресурсів. Спільне використання принтерів і спільний доступ до глобальної мережі. Віддалене керування комп’ютером. Практична робота № 7. Спільне використання ресурсів локальної мережі.
Мета:
• дати поняття віддалений робочий стіл, права доступу до ресурсів, адміністрування локальної мережі, спільне використання папок і файлів ресурсами локальної мережі;
• розвивати вміння конспектувати, узагальнювати набуті знання;
• розвиток культури мовлення, творчий потенціал, ініціативу;
• формувати соціальну, комунікаційну, самоосвітню компетентність, інтерес до предмета;
• виховувати охайність під час роботи за ПК та інформаційну культуру.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп'ютер, комп’ютерна мережа, презентація до уроку.
Рекомендації щодо опрацювання уроку:
I.Повторити інструктаж з ТБ і правил поведінки при роботі за комп’ютером.
(Дивись додаток 1)
II.Виконати актуалізацію опорних знань.
III.Відкрити та переглянути відео «Налаштування домашньої групи».
IV.Ознайомитись з теоретичним матеріалом. V.Відкрити та виконати практичну роботу.
VI.Відповісти на контрольні запитання.
VII.Домашнє завдання.
Хід уроку. І. Актуалізація опорних знань.
Доповніть речення:
− За територіальним розміщенням мережі поділяють на…
− Залежно від мережі розрізняють такі з’єднання …
− В однорангових комп’ютерних мережахвизначають облікові записи … − група комп’ютерів локальної мережі, користувачі яких виконують схожі завдання називають …
− Які функції можуть використовувати сервери?
ІІ. Теоретичний матеріал. Вивчення нового матеріалу.
Адміністратор комп’ютера – користувач, що має право вносити зміні до системи, включаючи установку програм і доступ до всіх файлів комп’ютера, а також може створювати, змінювати й видаляти облікові записи інших користувачів.
Адміністратор локальної мережі – користувач, відповідальний за планування, налаштування і керування щоденною роботою мережі.
Адміністратор мережі називається також системним адміністратором.
Віддалений комп’ютер – комп’ютер, доступний користувачеві тільки із застосуванням комунікаційних ліній і пристроїв, таких, як мережа плата або модем.
Віддалений адміністратор – керування комп’ютером з іншого комп’ютера локальної мережі
Віддалений робочій стіл – це програмне забезпечення, що дозволяє користувачеві отримувати доступ до сеансу Windows на одному комп’ютері, знаходячись при цьому за іншим комп’ютером локальної мережі, або через мережу Інтернет.
Встановлення спільного доступу до папок.
Щоб зробити файл доступним для кожного користувача комп’ютера, його можна розмістити в папці Спільні документи. У локальній мережі відкривати та опрацьовувати документи, фотографії, відео, документи та інші файли, які зберігаються на віддаленому комп’ютері, можна у тому випадку, коли ці файли зберігаються у паках, до яких встановлений дозвіл на спільне використання – спільний доступ.
Щоб відкрити спільний доступ до папки комп’ютера робочої групи, потрібно виконати такий алгоритм:
1. вибрати потрібну папку у вікні Провідника.
2. виконати Файл (чи визвати контекстне меню ЛКМ) / Спільний доступ і безпека або виконати команду Дозволити спільний доступ до цієї папки у списку Файл й папки: завдання.
3. установити позначку прапорця Відкрити Спільний доступ до цієї папки у вікні що відкриється.
4. установити позначку прапорця Дозволити зміну файлів у мережі, якщо ви дозволяєте користувачам віддалених комп’ютерів змінювати, видаляти та перейменовувати файли і папки, що містяться у вибраній папці. без установлення цієї позначки вміст файлів і папок можна буде лише переглядати.
5. вибрати кнопку ОК.
ІІІ. Практична частина.
1. Продивитися та назвати робочу групу та домен комп’ютера.
2. Вже створеній папці 9 клас задати спільний доступ.
3. Використовуючи Сетевое окружение, отримати доступ до файла Локальні мережі.doc, що знаходиться на комп’ютері вчителя. Вміст цього документу скопіювати у свій документ. Зробити дії які вказані у документі.
4. Виконати завдання та надіслати вчителю.
Практична робота № 7 Дата ____ ______________ 20___ г.
Тема: Спільне використання ресурсів локальної мережі.
Мета: Закріпити теоретичні знання про локальну комп'ютерну мережу та її ресурси. Отримати практичні навички роботи в шкільній локальної мережі.
Навчитися надавати доступ до файлів, папок і ресурсів комп'ютера. Програмне забезпечення: Операційна система Microsoft Windows.
Хід роботи
1. (1 бал). Дайте визначення поняття локальна мережа.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Яка мінімальна кількість комп'ютерів може знаходитися в локальній мережі? ________
2. (1 бал). Яким пристроєм повинен бути оснащений персональний комп'ютер для його підключення до локальної мережі? _________________________________________________________________________________________________
3. (1 бал). Вкажіть, яка кількість комп'ютерів знаходиться в даний момент у шкільній локальної мережі. __________________ Опишіть, як Ви це визначили.
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. (1 бал). Використовуючи можливості шкільної локальної мережі, визначте розмір даних, що зберігаються в папці Incoming на комп'ютері Server.
Розмір даних – ______________________________ байт.
5. (2 бали). Використовуючи можливості шкільної локальної мережі, перегляньте вміст папки Фото, яка знаходиться за адресою: \\Server\Incoming.
6. (2 бали). Спробуйте створити в папці Incoming на комп'ютері Server текстовий файл зі своїм ім'ям. Поясніть, чому дана операція неможлива. ____________________________________________________________________
________________________________________________________________
7. (2 бали). Створіть на локальному диску D: свого комп'ютера папку з ім'ям Сетевая. Увімкніть загальний доступ до створеній папці з дозволом зміни файлів по мережі. Опишіть свої дії. ____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Надіслати практичну роботу на електронну пошту викладача.
ІV. Підсумок уроку. Засвоєння вивченого теоретичного матеріалу.
Перевірте себе. Пройди тест для самоконтролю.
1. ͦ Що можна спільно використовувати в домашній мережі
– папки
– файлів
– документи
– відео
– фотографії
– принтер
– сканер
2. ͦ Як можна увійти до домашньої мережі?
– Відкрити документи іншої групи
– Підєднатись до групи та ввести пароль
– Підійти до комп’ютера та переглянути документи
3. ͦ Що означає віддалене керування комп’ютером?
– Управління комп’ютером в кабінету
– Управління комп’ютером з дому
– Управління комп’ютером з дому в кабінеті
4. ͦ Користувач, що має право вносити зміні до системи називають
– Віддалений адміністратор
– Адміністратор комп’ютера
– Адміністратор локальної мережі
5. ͦ Користувач, відповідальний за планування, налаштування і керування щоденною роботою мережі називають
– Віддалений адміністратор
– Адміністратор комп’ютера
– Адміністратор локальної мережі
6. ͦ Комп’ютер, доступний користувачеві тільки із застосуванням комунікаційних ліній називають
– Віддалений робочій стіл
– Віддалений комп’ютер
– Віддалений адміністратор
7. ͦ Які облікові записи користувача вам відомі
– обліковий запис адміністратора комп’ютера;
– обліковий запис користувача з обмеженими правами;
– обліковий запис доменна
– обліковий запис гостя
8. ͦ Поставити відповідність
– Робоча група
– Домен
|
група комп’ютерів локальної мережі, користувачі яких виконують схожі завдання. група комп’ютерів, які централізовано обслуговуються спільним сервером. |
9. • Відтворіть алгоритм як відкрити спільний доступ до папки (1, 2, 3, 4)
– вибрати потрібну папку
– викликати контекстне меню
– установити позначку прапорця відкрити Спільний доступ
– вибрати кнопку спільний доступ
10. • Відтворіть алгоритм відкриття папки віддаленого помвчника.
– Обслуговування
– Пуск
– Віддалений помічник
– Усі програми
– Ок
11. • Щоб побачити всі комп'ютери робочої групи, слід клацнути