Основи педагогічного вчення М. Монтессорі та кращі цитати з її книг.

Марія Монтессорі – один з педагогів-новаторів ХХ століття. Перша жінка доктор медицини в Італії, лікар, вихователь, засновниця власної педагогічної системи. Навіть 70 років по смерті педагога система не втратила актуальність і активно поширюється у світі.

Основа філософії у переконанні, що повна реалізація людини у майбутньому можлива лише після того, як у дитинстві їй дають свободу та можливість творчо розвиватися, підкріплюючи все це вихованням впевненості у собі. Освіта повинна підтримувати спонтанність та творчість дітей, розвиваючи фізичну, духовну, культурну та соціальну їх сторони.


Актуальні ідеї, що стосуються виховання

  1. Дітей вчить те, що їх оточує.
  2. Якщо дитину часто критикують, вона вчиться засуджувати. Якщо часто хвалять – вона вчиться оцінювати.
  3. Не говоріть погано про дитину – ні при ній, ні без.
  4. Концентруйтесь на розвитку хорошого в дитині, тоді зрештою поганому не лишиться місця.
  5. Будьте готові відгукнутися на слова дитини, яка потребує вас. Завжди прислухайтесь та відповідайте дитині, яка звертається до вас.
  6. Поважайте дитину, яка зробила помилку та може зараз чи пізніше виправити її, але терміново та строго зупиняйте будь-яку дію, що загрожує безпеці дитини чи оточуючих.
  7. Допомагайте тим, хто хоче працювати, але поки не може вибрати собі заняття по душі.
  8. Спілкуючись з дитиною, завжди дотримуйтесь кращих манер – пропонуйте їй те краще, що є в вас самих.
  9. Навчання й досі розуміють лише як розвиток розуму, в той час коли воно має стати джерелом сил для оновлення та творення.
  10. Виховання має скеровувати діяльність, а не пригнічувати її. Завдання педагога в тому, щоб насичувати та сприяти, спостерігати, заохочувати, спонукати, а не втручатися, наказувати чи обмежувати.

Педагогіка Марії Монтессорі багато у чому перегукується з ідеями В. Сухомлинського та Я. Корчака, про які ми говорили раніше. Усі знання, які отримує дитина, повинні готувати не до складання іспитів, а до життя. Повага до дитини, допомога знайти та реалізувати основні здібності – ось у чому задача педагога у системі Монтессорі. І це запорука того, що вдасться виховати щасливу та свідому людину.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter