Поговоримо про учнів, з якими доводилось працювати кожному вчителю.

Всі діти – унікальні, і ми дуже добре це знаємо. Але все ж таки є певні типажі, з якими будь-який вчитель обов’язково зустрічається за час своєї педагогічної діяльності. І до кожного треба знайти особливий підхід, кожного треба навчити, а ще краще – дати пораду. А щоб не схибити, варто добре розуміти, хто є хто зі школярів. То ж які вони, ваші учні?

1. Скромний відмінник

Цей учень тихо сидить за першою партою і завжди уважно слухає вчителя. Він спокійний, акуратно вдягнений та дуже стриманий в емоціях. А головне – він завжди готовий до уроку! З ним приємно працювати, а ще його можна сміливо відправляти на предметні олімпіади: навіть якщо не посяде перше місце, то принаймні покаже себе достойно. І все, що треба, дати йому більше знань. Не учень, а мрія!

2. Геній

Йому вдається абсолютно все. Здається, він досконально знає все зі всіх навчальних дисциплін, а деколи розуміє навіть більше, ніж вчитель. На уроках йому часто буває трохи нудно, тому він відволікається або взагалі займається власними справами. Зацікавити учня можна тільки кинувши певний виклик, а то й поставивши під сумнів його знання. От тоді він стає активним, вражаючи всіх навколо. З таким учнем не завжди просто, бо він впевнений, що апріорі кращий. Але ж ним так цікаво!

3. Балакун

Це дуже веселий та відкритий учень, який залюбки спілкується з більшістю однокласників та навіть з учителем. Звісно, якщо він не практикує на уроці тоталітаризм. Але з балакуном треба бути обережними, адже він дуже любить ставити питання не за темою уроку. Здавалося б, що тут поганого? Проте ви зрозумієте це, коли раптово помітите, що замість закону Ома обговорюєте ймовірність знайти життя на Марсі.

 

4. Талановитий ледар

Він не дуже переймається навчанням, адже воно таке нудне… Проте його справжній потенціал видно здалеку. За бажання та натхнення такий учень легко вивчить надскладну тему, яка його раптово зацікавила. При чому здогадатися, що саме припаде йому до душі цього разу, фактично неможливо. Так само важко вгадати, коли саме тема йому набридне. Тож залишається лише вчасно підхоплювати хвилю цікавості та підігрівати її.

 

5. Спортсмен

Не може похвалитися успіхами ані в точних, ані в гуманітарних науках. Та й коли йому займатися ними, якщо одразу після занять треба бігти на багатогодинні тренування? А потім ще їхати на змагання, на яких він, до речі, представляє всю школу, а подеколи і ціле місто. Ставити за такі заслуги погані оцінки не добре, чи не так? Тож треба спробувати допомогти опанувати навчальні дисципліни на достойному рівні, але при цьому не перевантажити.

 

6. Захоплений

У цього учня є хобі, про яке він розповідає всім і кожному. Це можуть бути танці, шахи, авіамоделювання чи будь що інше. І він настільки захоплений своєю справою, що так чи інакше згадує про неї і під час навчання. Треба написати твір чи зробити доповідь? Звісно, вона буде пов’язана з хобі! І це навіть чудово, головне аби учень робив все з задоволенням, тож заохочуйте його.

7. Дипломат

Завжди поводиться неупереджено та виважено, намагається ніколи не займати чиюсь сторону. Саме через таку поведінку часто стає арбітром у суперечках однокласників за що його дуже поважають. Чи варто казати, що і з вчителями він теж легко знаходить спільну мову? При чому навіть з найсуворішими. Точно майбутній дипломат! І такому підходу до життя варто повчитися.

8. Хуліган

Від нього потерпає весь клас. Він нічим не цікавиться, на уроки ходить коли заманеться, а на вчителя майже не звертає уваги. Зате він завжди перший там, де починається якась колотнеча.Тут важливо спрямувати його енергію у правильне русло та виховати зі звичайного хулігана благородну людину, яка за потреби зможе заступитися за товариша.

9. Одинак

Такий собі самотній вовк, якому досить непогано живеться у власному світі. Та й далеко не всі однокласники здатні зрозуміти його специфічний гумор та нестандартне мислення. Навчанням такий учень цікавиться не дуже, але зазвичай має оригінальне хобі. Не варто наполягати на участі у груповій роботі, якщо одинак проти.

10. Лідер

Веселий та харизматичний, любить бути у центрі уваги та подобається всім: і однокласникам, і вчителям. Всі дівчатка закохані у нього, а всі хлопчики намагаються наслідувати його. Досить розумний та непогано вчиться, проте відмінником бути не хоче, а от потрапити у невеличку неприємність може легко. Давайте йому більше цікавих завдань, що потребують активності.

Звісно, з ними усіма не завжди легко, але всі учні різні та такі цікаві. Ви можете багато чому їх навчити і, хто знає, може, вони теж чомусь навчать вас!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter