21 червня в столичному кінотеатрі «Оскар» відбулась церемонія закриття 13-го Чілдрен Кінофесту та нагородження лауреатів. Ведучою церемонії стала Ірина Кондрачук – ведуча 1+1 media. Глядачі обрали найкращим фільмом фестивалю швейцарську пригодницьку стрічку «Баррі. Пес-рятівник», яка отримала 4,78 балів. Заснований на реальних подіях фільм розповідає про хлопчика-сироту з альпійського монастиря, який виховує цуценя, що згодом стане найвідомішим собакою-рятівником у світі.

Фотозвіт. Фотографи: Анастасія Мантач, Сергій Сівяков
Результати Дитячого кіноконкурсу:
Цьогоріч у межах фестивалю відбувся ювійлейний 10-й Дитячий кіноконкурс. Організатори отримали понад 120 заявок від дітей із різних куточків України та тимчасових переселенців за кордон, серед яких обрали 18 фіналістів. Переможців визначило професійне журі українських кінематографістів/-ок: режисерка анімації Анастасія Фалілеєва, кінопродюсер і ветеран Володимир Яценко та режисерка документального кіно й ветеранка Аліса Коваленко.
Результати Дитячого кіноконкурсу:
- Ґран-Прі (нагорода в розмірі 10 000 грн) — «Ангели чудяться», (режисерка Вероніка Костюкова, 12 років, місто Івано-Франківськ);
- Найкращий анімаційний фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Пригоди монети» (режисер Данило Петрук, 8 років, місто Нетішин, Хмельницька обл.);
- Найкращий анімаційний фільм у категорії 11—14 років (5 000 грн) — «Ідеаль-НІ-сть» (режисери Адам Лошневський, Всеволод Абрахманов, Златослава Срібна, 11 років, місто Хотин);
- Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років (5000 грн) — «Дивна вакансія» (режисер Марк Морозов, 12 років, місто Львів);
- Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів та нагороду в розмірі 7 000 грн отримала стрічка «Де твій фокус?» (режисерка Марта Романча, 13 років, місто Кривий Ріг).
До фестивалю вже втретє долучилося журі Спілки кінокритиків України у складі Оксани Волошенюк, Альони Пензій та Міли Новікової, яке оцінювало мистецькі кіновисловлювання дітей та підлітків у дитячому кіноконкурсі. Дипломом нагородили фільми «Ідеаль-НІ-сть» «за органічне поєднання форми і внутрішнього наповнення» та «Де твій фокус?» «за поетичність форми та незалежність художнього мислення».

Згодом фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.
13-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків Чілдрен Кінофест відбувся в гібридному форматі. Покази, які тривали в кінотеатрах Києва, Львова, Вінниці, Житомира, Дніпра, Луцька, Одеси, Полтави, Тернополя, Хмельницького, Запоріжжя та Чернігова, зібрали 20 тисяч глядачів і глядачок. І ще 40 тисяч глядачів подивились фільми Чілдрен Кінофесту в онлайн-кінотеатрі та на платформі Київстар ТБ та Бробакс. Фільми онлайн-програми доступні до перегляду до 30 червня.
Цьогорічною Почесною амбасадоркою фестивалю стала Римма Зюбіна – українська акторка театру та кіно, телеведуча й громадська активістка, відома за ролями у таких фільмах, як «Гніздо горлиці», «Трубач», «Памфір» та у ситкомі «Люся інтерн». У акторки є син Даниїл, який знімається в кіно з двох років. Зокрема, він зіграв головну роль у короткометражному фільмі «Гайдамака» та озвучив Майло в мультфільмі «Мами застрягли на Марсі». Наразі Даниїл служить в лавах Збройних сил України.
Освітній проєкт «На Урок» традиційно виступає медіапартнером Чілдрен Кінофесту. Тож чекаємо на цікаві кінопокази разом!


Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.