Новини

ДСЯО: завдання сертифікації – додати вчителю впевненості в собі

Сертифікація не може зробити вчителя кращим, але може додати йому впевненості в собі. Про це заявив директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук в ефірі радіо «Київ – 98 FM».

«Сертифікація – це оцінювання професійних компетентностей. Наразі вона добровільна, на відміну від атестації, і мета в неї висока – пошук лідерів в освітній сфері. Ми їх називаємо зірочками, котрі володіють найсучаснішими методиками і можуть ділитися ними».

                                  Директор департаменту акредитації та моніторингу ДСЯО Іван Юрійчук

Він також зауважив, що процедура сертифікації має власну особливу філософію. Сертифікація не може зробити вчителя кращим, під час неї нічого не навчають. Завдання сертифікації – показати вчителям, що вони сильні і хороші, класні, додати їм упевненості в собі. І педагоги, які вже пройшли сертифікацію, дійсно стають більш упевненими у власних силах. 

Іван Юрійчук також звернув увагу на те, що під час сертифікації до оцінювання вчителів залучають таких самих педагогів, які пройшли сертифікацію раніше або мають інший потужний досвід:

«Це такий собі обмін досвіду між фахівцями. Туди не втручаються державні службовці. Державні службовці створюють умови. Державна служба якості освіти створює умови для спілкування між класними вчителями. У нас є кейси, коли наші сертифіковані вчителі йдуть на конкурси, перемагають, стають директорами шкіл, керівниками відділів освіти».

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter