Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Ноутбук кожному вчителю: 980 млн грн субвенції піде на закупівлю техніки для освітян

60 тисяч українських учителів отримають ноутбуки – про це повідомляє МОН. У цьогорічному  держбюджеті передбачено додаткове фінансування – 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в ЗЗСО. Зокрема, 980 млн грн виділені саме на придбання ноутбуків. Завдяки цьому вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним.

«Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч учителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз – одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН. Продовжуємо цифровізувати освітню сферу. Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках – це майбутнє освіти. Наша мета – зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей».

                              Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

У наказі МОН прописані вимоги до техніки, це зроблено для того, аби гарантувати її високу якість. Із урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тис. ноутбуків. Така вартість розрахована за результатами консультацій із вендорами та після аналізу ринку.

«Усі ініціативи, які ми реалізуємо в діджиталізації освіти, направлені на організацію належного освітнього процесу в умовах пандемії. Важливо, щоб учителі мали змогу користуватися сучасними гаджетами у своїй повсякденній роботі. МОН приділяє значну увагу своєчасній та всебічній методичній підтримці вчителів із метою оперативного освоєння ними нових цифрових навичок. Цьогоріч спільними зусиллями нам вдалося передбачити в державному бюджеті цільові кошти для підтримки наших учителів. Наразі очікуємо від областей злагодженої роботи з організації закупівельних процедур, щоб учителі швидше отримали ноутбуки. Для цього МОН та Мінцифри підготували лист-роз’яснення для областей, де чітко описано, як реалізувати цю субвенцію».

                               Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

Також у квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати її можна на засадах співфінансування:

  • 70% – за рахунок субвенції, 30% – за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб;
  • 90% – за рахунок субвенції, 10% – за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 тис. осіб;
  • 95% – за рахунок субвенції, 5% – за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

Ноутбуки закуплять на 24 області та м. Київ. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter