Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.07.2023 №1351 затверджено Порядок проведення медичного огляду дітей та інших осіб для зарахування їх до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, який набув чинності з 01.10.2023. Також у цьому документі викладено нову редакцію форми первинної облікової документації № 086/о «Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)» та інструкцію щодо її заповнення. Тож що змінилось у процедурі проведення медоглядів дошкільнят і школярів? Розбираємось докладно!
Попередні (до зарахування в заклади освіти) медичні огляди
Попередні (до зарахування в заклади освіти) медичні огляди дітей, які вступають до ЗДО та ЗЗСО, є обов’язковими. Вони проводяться у закладах охорони здоров’я за місцем їхнього медичного обслуговування у присутності законних представників, які мають надати відповідну згоду за формою № 003-6/о.
Медичний огляд проводить лікар, який надає первинну медичну допомогу (дільничний терапевт, педіатр, лікар загальної практики - сімейний лікар) і з яким заключена відповідна декларація згідно із законодавством. Він оглядає та проводить обстеження дитини, яке включає:
- збір анамнезу;
- повне фізикальне обстеження;
- перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів;
- вимір зросту та маси тіла;
- дослідження гостроти зору, слуху (шепітлива мова), постави та плантографії;
- інші обстеження.
Лише у разі необхідності за показаннями або за вимогою закладу освіти лікар ПМД видає направлення на проведення обстежень лікарями-спеціалістами, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу.
Медичні огляди перед вступом дітей до ЗДО та 1-го класу ЗЗСО
Перед вступом дитини до закладу дошкільної освіти та 1-го класу школи її також обов'язково оглядає стоматолог і проводяться такі клінічні дослідження:
- вимір зросту та маси тіла;
- дослідження гостроти зору, слуху;
- оцінка досягнення ключових показників розвитку;
- оцінка постави, оцінка склепіння стопи;
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- аналіз калу на яйця глистів;
- аналіз крові на цукор (для майбутніх першокласників).
На основі проведених обстежень та досліджень лікар ПМД формує узагальнений висновок про стан здоров’я та надає рекомендації щодо:
- фізичної активності та рівня фізичного навантаження;
- проведення рекомендацій щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань);
- профілактичних щеплень;
- режиму харчування тощо.
Результати медичного огляду
Результати медичного огляду дитини заносяться до форми № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого», а витяг з неї (форма № 086/о) видається законним представникам дитини для подання до закладу освіти. Зокрема у формі зазначаються такі відомості:
- перенесені захворювання, у тому числі захворювання, перенесені в дитячому віці;
- об’єктивні дані щодо стану здоров’я особи на дату обстеження (заповнюється власноручно лікарями, завіряється особистими печатками, штампами-кліше і підписом);
- дати і дані проведених лабораторних досліджень;
- дата, доза, серія і назва лікарських засобів, якими проведені щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Форма № 086/о зберігається в закладі освіти протягом трьох календарних років з дати її подання до закладу освіти.
Результати проведеного медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти є чинними впродовж року з дати його проходження (медичні довідки для зарахування до закладів освіти, що видані до набрання чинності (до 01.10.2023) є чинними впродовж одного року з дати їх видачі).
Аби освітянам було легше та зручніше опрацьовувати нормативні вимоги до організації освітнього процесу, команда Освітнього проєкту «На Урок» намагається оперативно відслідковувати новини законодавства та готувати їх детальний огляд. Тож долучайтеся до нашої спільноти у Facebook і телеграм-каналі та слідкуйте за анонсами!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.