Новини

Міністерство освіти і науки приступає до розробки проєктів типових освітніх програм для 5-9 класів НУШ

Для 5-9 класів Нової української школи буде створена типова освітня програма на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. Наказ про створення та порядок роботи відповідної робочої групи вже опубліковано на сайті МОН.

Проєкти типової освітньої програми створять для 2-х циклів: 

  • адаптивний цикл базової середньої освіти у 5-6 класах;
  • цикл базового предметного навчання базової середньої освіти у 7-9 класах.

Навчатися за такою програмою учня 5-х класів почнуть у 2022 році.

До типової освітньої програми входитимуть варіанти типових навчальних планів та каталогів модельних навчальних програм. Вони враховуватимуть різні підходи: предметне викладання, інтеграція в межах однієї освітньої галузі чи міжгалузева.

Координувати робочу групу буде Український інститут розвитку освіти (УІРО). До її складу також входять представники Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Українського центру оцінювання якості освіти, Державної служби якості освіти, Інституту модернізації змісту освіти, Команди підтримки реформ при МОН, проєкту SURGe та педагогічної спільноти.

До 23 листопада 2020 року робоча група має подати підготовлені проєкти типової освітньої програми директорату шкільної освіти МОН. Після проведення громадського обговорення проєктів та доопрацювання, її буде затверджено та оприлюднено на сайті МОН.

Потім зацікавлених розробників модельних навчальних програм буде залучено до роботи над ними. Модельні навчальні програми пройдуть експертизу та будуть затверджені навесні 2021 року. Вони стануть базою для створення підручників та інших навчальних матеріалів.

 
Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter