Потенційно небезпечні об"єкти Києва та області

Про матеріал
Матеріал містить підбірку та загальний огляд ТОП-10 небезпечних об"'єктів міста Києва та Київської області з точки зору екологічної, технічної та радіаційної небезпеки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Надзвичайні ситуаціїПотенційно небезпечні об’єкти регіону та міста. Аналіз потенційно небезпечних об’єктів міста. Сильнодіючі отруйні речовини та їх використання на виробництві. Захист від наслідків можливих надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах міста

Номер слайду 2

ТОП-10 екологічно небезпечних об'єктів Києва та Київської області Столиці та області загрожують заводи-примари і підприємства, що надають комунальні послуги Нещодавно Державне управління охорони навколишнього природного середовища Києва назвало найбільш небезпечних з точки зору екології об'єктів столиці (см. нижче). Список київських підприємств, що загрожують навколишньому середовищу і здоров'ю людей, на думку експертів. Майже всі найбільш небезпечні об'єкти є державними, а частина з них продовжує наносити незворотної шкоди, вже будучи виведеними з експлуатації. Найвища концентрація найбільш небезпечних об'єктів - у Дарницькому районі міста.

Номер слайду 3

Завод «Радикал» (метро «Лісова», Дарницький р-н) Завод по праву називають «ртутним Чорнобилем». Ртуті вистачить на забезпечення всіх жителів Землі градусники. Це при тому, що вже вилучено понад 120 тонн ртуті. Головне управління екології та охорони природних ресурсів не рекомендує знаходиться ближче ніж за кілометр від заводу. Цікаво, що завод закрили не з екологічних міркувань: виробник гербіцидів та ДДТ збанкрутував у середині 90-х. Цей об'єкт не був включений до списку Держуправління охорони навколишнього середовища.

Номер слайду 4

2. Полігон твердих побутових відходів № 5 (Київська обл. , Обухівський р-н) Звалище приймає від 40 до 60% столичного сміття. З 1999 р. там працює установка для очищення фільтрату. Також на полігоні був побудований цех для переробки відходів потужністю 400 кубометрів на добу, але на повну силу він так і не був запущений через нестачу фінансування. Оскільки весь фільтрат переробляти не вдається, частина його потрапляє в грунт. З цієї причини роботу полігона часто припиняють контролюючі служби. І чиновники, і екологи вже кілька років говорять про те, що Обухівський смітник давно потрібно закрити. Цей об'єкт також не був включений до списку Держуправління охорони навколишнього середовища.

Номер слайду 5

3. Завод з переробки твердих побутових відходів «Енергія» (Дарницький р-н) Переробляє лише близько 20% всіх столичних відходів. Раніше чиновники стверджували, що завод старий і шкідливий, тому його необхідно закрити. Разом з тим, фахівці говорять, що звалища відходів підносять більше число неприємностей, тому потрібно побудувати ще 2-3 заводи. Але істотних змін не відбувається і ситуація консервується: сміттєспалювальний завод не знищує сміття в належному обсязі, та ще й забруднює повітря. Другий завод збиралися будувати в Деснянському районі - біля ТЕЦ-6 на Троєщині. Але інвестор - австрійська фірма AVG - відмовилася від проекту (будівництво за 240 млн. євро призвело б до подорожчання квартплати), до того ж незадоволеність висловили місцеві жителі. Адже ефект від заводу додався б до вже існуючої шкоди від електростанції ТЕЦ-6

Номер слайду 6

4. ТЕЦ-5 АК «Київенерго» (Голосіївський р-н) Найпотужніша теплоелектроцентраль Україні. На думку експертів, найбільшу небезпеку становить те, що на підприємстві досі не організовано утилізацію золи та золошлакової суміші, що утворюється вапняного і ванадієвого шламів. Це отруює столичне повітря.5. ТЕЦ-6 АК «Київенерго» (Деснянський р-н) Станція виробляє тепло і електроенергію для Києва і є одним з найбільших забруднювачів міського середовища. Основним паливом на ТЕЦ є природний газ, резервним - мазут.

Номер слайду 7

6. ДП «Державне госпрозрахункове виробниче підприємство«Захід» (Святошинський р-н) Ще з 70-х роківминулого століття підприємство виробляло оптичні прилади для підводних човнів, ядерної та рентгенотехніки. У 90-х роках воно припинило виробництво з економічних причин - грошей на вивезення відходів, що містять берилій, що не вистачило. Тому вони до сих пір зберігаються в контейнерах, які, за словами екологів, не є герметичними. Берилій - отруйна речовина, що має алергічних дією. Дратує шкіру та слизові оболонки. При попаданні в легені викликає хронічне захворювання бериліоз (легенева недостатність).7. ЗАТ «Екостандарт» (Дарницький р-н) Виробляє теплову і електричну енергію. Завод експлуатує Дарницьку теплоелектроцентраль (ТЕЦ). Визнаний одним з головних забруднювачів столичного повітря.

Номер слайду 8

8. Спецкомбінат «Радон» (пос. Пирогово) Завод припинив свою роботу. Раніше він займався переробкою відходів, але через зупинку використовується лише як сховище атомних відходів, зокрема, тритію - матеріалу для термоядерної зброї. У сховище спецкомбінату з 80-х років минулого століття звозили радіоактивні відходи з усіх сусідніх областей країни. Тепер вони зберігаються на глибині 10 м у спеціальних контейнерах. Сховище поповнюється відходами з підприємств, лікарень і т. д. У даний момент сховище перебуває в аварійному стані. Залізобетонні перекриття дали тріщини, а металеві контейнери, поховані на десятиметровій глибині, з'їдає корозія. У 1995 р. на «Радон» сталася НП. Тоді в пригнічені плитами траншеї укриття якимось чином потрапила дощова вода. Після аналізу грунтових вод вчені з Інституту геохімії виявили там тритій - радіоактивний ізотоп водню. Крім того, в резервуарах зберігається 450 кубометрів ядерних відходів. Чиновники неодноразово піднімали питання про перепоховання небезпечного сміття на території Чорнобильської АЕС.

Номер слайду 9

9. Дніпровська водопровідна станція ВАТ «АК» Київводоканал »(Дніпровський р-н)10. Деснянська водопровідна станція ВАТ «АК» Київводоканал »(Деснянський р-н) Основними постачальниками столичного водопроводу залишаються саме Деснянський та Дніпровський водозабори. Через неправильну технологію очищення води до неї потрапляють небезпечні речовини. Забруднення води завдає великої шкоди здоров'ю мешканців міста. Підвищена концентрація у воді ізотопів вуглецю, водню і кисню прискорює процес старіння організму; навіть незначні частки тритію пригнічують життєдіяльність у цілому; солі алюмінія навіть у самих малих дозах викликають у дітей розумову відсталість. Деснянська, як і Дніпровська, станції небезпечна також через використання хлору. Нещодавно наодному з об'єктів виникла аварія. Додатковий склад був заповнений випарами хлору через відключення одного з двох компресорів. Колектив станції оперативно зреагував і ліквідував пошкодження, проте не можна ризикувати людським життям. Саме тому для очищення питної води необхідно замінити хлор на гіпохлорит натрію. Проектом регіональної цільової соціально-економічної програми «Питна вода м. Києва» передбачено будівництво заводу з виробництвом гіпохлориту натрію на Деснянській водопровідній станції. Але поки об'єкт не зведений, Деснянська і Дніпровська станції і далі будуть функціонувати і створювати потенційну небезпеку.

Номер слайду 10

8використовується у виробництві хлорорганічних сполук, барвників, лікарських та інших речовин, для вибілювання тканини, паперу, дезінфекції, тощо. Хлор (Cl2) Сильнодіючі отруйні речовини та їх використання на виробництві.

Номер слайду 11

9використовується для виробництва азотної кислоти, аміачного добрива, як холодоагент в холодильних установках. Аміак (NH3 )

Номер слайду 12

використовується в металургії, хімічній промисловості, гальванотехніці, медицині, сільському господарстві та багатьох інших галузях10 Ртуть (Hg)

Номер слайду 13

для захисту від диму і чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;виходити із осередку пожежі необхідно в той бік, звідки дме вітер;якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум'я;під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, ковдри11 Пожежа 3. Захист від наслідків можливих надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах міста.

Номер слайду 14

хімічна розвідка;використання засобів колективного та індивідуального захисту;пошук уражених і надання їм медичної допомоги;евакуація людей із небезпечної зони;локалізація та ліквідація зараження;своєчасне використання індивідуальних засобів захисту, евакуація потерпілих із зараженої зони, проведення санітарної обробки.12інженерно-технічні заходи щодо збереження і використання СДОР;повсякденний хімічний контроль (газосигналізатори);забезпечення персоналу, що працює з ОР відповідними засобами індивідуального захисту (промисловими та ізоляційними протигазами);прогнозування зон зараження;повідомлення про небезпеку ураження;Хімічне зараження

Номер слайду 15

профілактичний прийом препаратів стабільного йоду та інших радіопротекторів;евакуація населення (за необхідності);дезактивація та санітарна обробка;проведення радіаційного контролю;забезпечення населення незабрудненими водою і продуктами харчування;13своєчасне оповіщення відповідних органів і населення про виникнення аварії;локалізація викиду й утворюваного ним забруднення;екстрена оцінка радіаційної обстановки й очікуваних доз опромінення населення;виявлення постраждалих і надання їм медичної допомоги;захист органів дихання та шкіри;Радіаційне зараження

Номер слайду 16

1. Надайте характеристику потенційно небезпечних об’єктів Хмельницької області.2. Які пожежо-вибухово небезпечні об’єкти міста? 3. Які шкідливі наслідки зсувів грунтів та підтоплень?4. Які сильнодіючі отруйні речовини використовують підприємства міста?5. Назвіть заходи захисту від наслідків можливих надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах міста. Контрольне опитування14

pptx
Додав(-ла)
Klymenok Natalyia
Додано
21 листопада
Переглядів
116
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку