Пропонується розробку позакласного заходу за темою «Тварини» для учнів 2 класів. Подається узагальнення граматичного матеріалу, закріплення вивченої лексики шляхом використання ігор.
Тема: Магічна країна.
Клас: 2
Мета: проконтролювати ступінь засвоєння вивчених лексичних одиниць та граматичних структур з теми
«Тварини»;
- збагачувати емоційну сферу учнів;
розвивати пізнавальний інтерес;
- виховувати повагу один до одного.
Обладнання:проектор,ноутбук, маски тварин, будинок – декорація.
Хід заняття
І Початковий етап.
1. Привітання.
T: Hi!
Ch: Hi!
T: How are you?
Ch: Fine, thank you. And you?
T: I’m OK, thank you!
У нас сьогодні гості, діти. Привітаймо їх також.
Let’s sing a song “Good morning”.
2. Знайомство.
Т: Перш ніж розпочати наше свято, давайте познайомимося.
Гра “Introduce your friend”
(Діти сидять по колу. Перший учасник називає ім’я учня, який сидить
поруч і передає йому м’яч і т. д.)
3. Введення в сюжет рольової гри “A visit to a Magic country”
Т: Тепер, коли гості познайомилися з нами, давайте запросимо їх відвідати
разом з нами веселу країну, яку ми називаємо Happy Land. Let’s go with
me! А зараз запрошуйте ви!
Ch: Let’s go with us !
T: В багатьох містах є зоопарки. Чи любите ви їх відвідувати?
Let’s go to the zoo!
В далекому місті Лондон є незвичайний зоопарк --- зоопарк «Сафарі».
В цьому зоопарку тварини живуть вільно, а не в клітках. Відвідувачі ж
спостерігають за ними з машин чи автобусів. Давайте пригадаємо вірш і
назвемо відомих нам тварин.
Ch: I see a monkey, I see a frog,
I see a rabbit, I see a dog.
Т: Пропоную влаштувати в нашому класі свій незвичайний зоопарк!
Put your hands on the table!
Put your head on the hands!
And count! 1 – 2 - 3 – 4 – 5.
(Обрані завчасно вчителем учні вдягають маски, поки інші діти рахують).
ІІ Основна частина
1. Сюжет перетворення в лісових жителів.
Діалог вчителя з учнями:
-- У нас є a mouse.
Ch. Мишка.
-- Її подруга a frog.
Ch. Жабка.
-- Дружок a cock.
Ch. Півник.
-- A hedgehog.
Ch. Їжачок.
-- І будуть ще a hare.
Ch. Зайченята.
-- А ще a bear.
Сh. Ведмідь.
-- Буде ще a fox.
Сh. Лисиця.
-- Мисливець, собака і кіт.
Сh. A hunter, a dog and a cat.
-- Будуть вони жити in the house in the wood, який дуже хороший
(показує на декорацію).
Ch. Very good.
Т: Перевіримо, чи ви, діти, й справді перетворилися на лісових тварин.
Game “Who are you?”
Т: Я питатиму «Who are you?» А ви мені відповідайте, свою тварину
представляйте.
T: Who are you?
Ch: I’m a dog.
I like to play.
I like to run.
T: Who are you?
Ch: I’m a cat.
My name is Pete.
And in the sun.
I like to sit!
T: Who are you?
Ch: I’m a bear.
I have a lot of money,
I like to go to the shop.
For candies and honey.
T: Who are you?
Ch: I’m a Cock – a – doodle – doo.
You know my song, don’t you?
I wake up the country side.
Up and down, and for, and wide.
Ось ми з вами й познайомилися, тепер маємо вас перевірити: чи
справжні ви звірі?
Game “Can you?”
T: Can you hop like a rabbit?
Ch: Yes, we can. Hop – hop!
T: Can you jump like a frog?
Ch: Yes, we can. Jump – jump!
T: Can you run like a dog?
Ch: Yes, we can. Run – run!
T: Can you walk like a duck?
Ch: Yes, we can. Walk – walk.
T: Can you fly like a bird?
Ch: Yes, we can. Fly – fly!
T: Can you swim like a fish?
Ch: No, we can’t but we wish!
T: OK! Ви мене переконали, ви справжні звірі. І, думаю, саме час
подивитися, як живуть тварини в лісі.
(Інсценування казки «Рукавичка»)
А допоможіть нам все зрозуміти мої перекладачі.
Children, we can see a house (показує на будинок – декорацію)
Ch 1. A house in the wood, wood!
Ch 2. We can see a mouse (вибігає мишка)
Ch 1. A mouse in the wood, wood!
Ch 2. Who are you?
Ch 3. I’m a mouse Pe – Pe.
This is my house!
/Показує на будинок/
Т: Мишці сумно одній в будиночку. Вона грається і наспівує пісеньку
Listen!
Ch 3. 1 and 2, and 3, and 4,
I’m sitting on the floor.
I’m playing with a ball
And a pretty little doll.
Ch 1. Children, we can see …
Ch 2. A house in the wood, wood.
Ch 1. We can see …
Ch 2. A frog in the wood, wood.
(З’являється жабка і звертається до мишки)
Ch 4. Hi! Who are you?
Ch 3. Hello! I’m a mouse Pe – Pe.
And who are you?
Ch 4. I’m a frog Croack – Croack.
May I live with you?
Ch 3. Sure. Come in, please!
T: І почали вони жити разом і разом співати мишкину пісеньку.
Sing this song all together!
(Діти разом співають пісеньку).
Ch 1. Children, we can see …
Ch 2. A house in the wood, wood.
Ch 1. We can see …
Ch 2. A cock in the wood, wood.
(розмова з півником)
Ch 5. Hi! I’m a cock.
I wake up early in the morning.
I like to do the morning exercises.
Look at me!
(Діти виконують зарядку разом з півником).
Ch 5. Hands up, hands down,
Hands on hips, sit down, stand up.
Hands to the sides,
Bend left, bend right.
Hands on hips, 1 – 2 – 3 – hop!
1 – 2 – 3 – stop! Sit down!
(Звертається до мишки і жабки)
May I live in this house?
Ch 3, Ch 4: Yes, sure. Come in, please!
Ch 1. Children, we can see …
Ch 2. A house in the wood, wood.
Ch 1. We can see …
Ch 2. A hare in the wood, wood.
(розмова з зайчиком)
Ch 6. Hello! I’m a hare!
I’m afraid of the bear!
May I live in this house?
Ch 3, Ch 4, Ch 5: Sure! Come in, please!
T: Весело звірятам стало. Й почали звірі один одному загадувати
загадки.
A Frog: Я по городу люблю
Бегать в джинсах цвета …
Ch: Blue!
A Mouse: Нам давали на обед
Помидоры цвета …
Ch: Red!
A Cock: А лимон, когда он спелый
Носит шкурку цвета …
Ch: Yellow!
A Hare: А серый волк – гроза зверей
Носит шкурку цвета …
Ch: Grey!
A Mouse: А медведь смешон, забавен,
Носит шкурку цвета …
Ch: Brown!
T: Ось так вони і жили.
three friends in the house
in the wood, in the wood!
ІІІ Заключна частина
T: Thank you, my little friends!
Ось ми і відвідали чарівну країну “Щаслива земля”, де тварини розмовляють
англійською мовою.
Are you happy, children?
So, Let’s sing a song, if you are happy.