В розробці зібрані завдання з різних предметів, згідно програми. Захід розрахован на учнів 9-11 класу, для перевірки рівня знань, набутих на уроках.
Позакласний захід за темою:
«Шкільні розваги»
Підготувала:
вчитель історії
Кіреєва Єлизавета Олександрівна.
Павлоград
2018
Позакласний захід за темою: Шкільні розваги.
Доброго дня всім! Учасникам, вболівальникам та гостям нашого заходу! Сьогодні ми з вами зібрались для того щоб розібрати. Чого ж вчать у школі? Дуже часто учні вважають школу пеклом, місцем тортур, закладом де багато непотрібної інформації. Але! Чи це дійсно так? Адже в житті ми часто зустрічаємо багато цікавого та іноді незрозумілого. І лише з великим багажем знань ми почуваємось впевненими в тому, що можемо впоратись з усіма життєвими труднощами.
Отож, сьогодні наші дев’ятикласники покажуть свій багаж знань, а також доведуть, що шкільні знання можуть бути не тільки корисними, але й цікавими та веселими.
Давайте представимо наших учасників! У нас дві команди, в кожній команді по 6 учнів. Кожна команда має назву, отож у нас сьогодні грають………................... та ………………………………….. .
Також яка гра може бути без вельмишановного журі! (представлення членів журі.)
Наша гра буде проходити в турів. Кожен тур обов’язково буде оцінений журі, а бали буде зараховано командам. Ну і звичайно, переможе та команда, яка набере більшу кількість балів.
Отож, умови відомі, учасники готові і ми починаєм.
А починаєм ми звичайно з розминки і для того, щоб ми виявили, хто перший почне, ми запросимо капітанів для жеребкування.
Відбувається жеребкування.
ІТУР. РОЗМИНКА.
За одну хвилину ви команда повинна дати якомога більше правильних відповідей на питання.
1. Що знаходиться в середині школі? Літера О
2. Де Новий рік відзначають 1 вересня?
(У школі - новий навчальний рік.)
3. Як називається часовий інтервал між канікулами?
(Чверть.)
4. Що це за заклад, куди приймають неписьменних?
(Школа.)
5. Який свято відзначали у допетровській Русі XVIII століття 1 вересня?
(Новий рік.)
6.Яким словом називають шкільний тайм-аут?
(Зміна.)
7. Цифра в класному журналі - це ... Що?
(Відмітка.)
8. Які є синоніми у шкільній «позначки»?
(Оцінка, бал.)
9. Яким природним явищам виставляють бали, як школярам?
(Вітру, землетрусу.)
10. Дошкільник - це школяр, якого батьки за ручку доводять до школи, або дитина у віці від 3 до 6-7 років?
(Дитина дошкільного віку.)
11.Як називається середньоарифметичне дошкільника та абітурієнта?
(Школяр.)
12.Як називається «колода карт» для уроку географії?
(Атлас.)
13.Це не тільки високий вузький шафа кухонного гарнітура, але і шкільна приналежність для ручок і олівців. Що це?
(Пенал.)
14.Яка шкільна приналежність входить в стандартну комплектацію автомата Калашникова?
(Пенал.)
15.Книжкова одяг - це... Що?
(Обкладинка.)
16.Шкільний будильник - це... Що?
(Дзвінок.)
Ну що ж, ми добре розім’ялись. Журі підрахувало ваші бали, а ми їдемо далі.
ІІ ТУР. Математика-цариця наук.
Кожна команда отримає рівну кількість питань та завдань, а правильність відповідей залежить від вас.
(ПИТАННЯ НА ЕКРАНІ)
Які фігури? Слайд №2,3 ІІ група. Слайд №4, 5
1. Петро I був досить вимогливим до своїх сподвижників. Так, зокрема, він керував їх вивченням адиции, субстракции, мультиплікації і дивізії, знанням яких володів досконало. Сьогодні будь-який школяр міг би скласти конкуренцію Петру I в знанні цих прийомів. Як сьогодні називають школярі адиции, субстракцию, мультиплікацію і дивізію. (Додавання, віднімання, множення, ділення)
2. Англійський фізик і математик, який створив теоретичні основи механіки і астрономії, відкрив закон всесвітнього тяжіння, розробив (поряд з Готфрідом Лейбніцем) диференціальне та інтегральне числення, винахідник дзеркального телескопа і автор найважливіших експериментальних робіт з оптики. (Ісаак Ньютон)
Контрольна робота.
1. В одному літрі морської води міститься 0,00001 мг золота. Скільки кілограмів золота міститься в 1 км3 морської води? (10 кг)
2. Кавун важить 4 кг плюс половина її власної ваги. Скільки важить кавун? (8 кг)
3. Чому дорівнює периметр трикутника зі сторонами 18 см, 17 см і 35 см? (Такого трикутника не існує)
4. Спочатку ціна товару знизилася на 10%, а потім його нова ціна підвищилася на 10%. Став товар дешевше або дорожче його первісної ціни? (дешевше на 1% від його первісної ціни)
5. Два землекопа за 2 години роботи викопають 2 м канави. Скільки потрібно землекопів, щоб вони за 100 годин роботи викопали 100 м такий же канави? (2 землекопи)
6. Коли бочка порожня на 30%, вона містить на 30 літрів більше меду, ніж коли вона сповнена на 30%. Скільки літрів меду в повній бочці? (75 літрів)
7. Петя каже одному: "Я зловив багато великих риб, а маленьких вдвічі менше. У мене було 16 риб". Чи вірно це? (Немає, 16 не ділиться на 3)
8. Цифру 9, з якої починалося тризначне число, перенесли на кінець числа. В результаті вийшло число на 216 менше. Яке число було спочатку? (975)
Гра з глядачами «Еврика»
1. Хто є автором вислову: «Математику вже потім вчити треба, що вона розум у порядок приводить»? (М.В. Ломоносов)
2. Кого з великих математиків називають «Королем математики»? (К. Гаусс)
3. Хто з великих давньогрецьких математиків обчислив відношення довжини кола до діаметру? (Архімед)
4. Сотка, позасистемна одиниця вимірювання площі, що дорівнює площі квадрата зі стороною 10 м? (Ар)
5. На яке найбільше ціле число ділиться без остачі будь-яке ціле число? (На себе)
6. Як позначається факторіал? (Знак !)
7. Як називається друга координата точки на площині? (Ордината)
8. Твердження, яке не потребує доведення? (Аксіома)
9. Як називається картина Миколи Петровича Богданова-Бєльського, написана на шкільну тему в 1895 році? (Усний рахунок)
10. Інструмент для побудови та вимірювання кутів? (Транспортир)
11. Як визначити, чи ділиться число шість? (Число повинне бути парним і сума цифр цього числа повинна ділитися на 3)
12. Правдоподібне міркування, що приводить до неправдоподобному результату? (Софізм)
13. На який кут повертається солдат за командою «кругом»? (1800)
14. Місце, займане цифрою в запису числа? (Розряд)
15. Специфічна одиниця виміру обсягу нафти? (Барель)
16. Сота частина числа? (Відсоток)
17. Одиниця маси дорогоцінних каменів? (Карат)
18. Абсолютна величина числа? (Модуль)
19. Наука, що вивчає властивості фігур на площині? (Планіметрія)
20. Рівність, справедливе при всіх допустимих значеннях змінних? (Тотожність)
ПІДРАХУНОК БАЛІВ. Просмотр відео. Відео №2
ІІІ ТУР. «Вгадай елемент»
Кожна команда відповідає на запитання ведучого по черзі, якщо команда не знає правильної відповіді або відповідає неправильно, то право відповіді передається команді суперника. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.
1. Коли в 1669 році гамбурзький алхімік Хеннінг Бранд відкрив цей елемент, він був вражений його світінням. Нове речовина отримала назву, яка в перекладі з грецької означає „той, що несе світло“. Так що „світлофор“ - лінгвістично те ж саме, що й „Люцифер“. Про який елемент ідеться? (Відповідь: Фосфор)
2. Протягом тривалого часу були відомі лише похідні цього елемента, в тому числі виключно їдка кислота, яка розчиняє навіть скло і залишає на шкірі дуже важкі труднозажівающіе опіки. Природу цієї кислоти встановив в 1810 році французький фізик і хімік А.М. Ампер; він і запропонував для відповідного елемента (який був виділений набагато пізніше, у 1886 році) назву, що в перекладі з грецького означає руйнування, загибель. (Відповідь: Фтор)
3. З грецької перекладається як жовто-зелений. Саме такий колір має цей газ, володіє задушливою дією. Про який газ йде мова? (Відповідь: хлор)
4. З грецької цей елемент перекладається як веселка, богиня веселки, вісниця богів. (Відповідь: Іридій)
5. У XV столітті в Саксонії серед багатих срібних руд виявляли блискучі, як сталь, білі або сірі кристали, з яких не вдавалося виплавити метал; їх домішка до срібної або мідній руді заважала виплавці цих металів. „Нехороша“ руда отримала у гірників ім'я гірського духу. У 1735 році шведський мінералог Георг Бранд зумів виділити з цього мінералу не відомий раніше метал. Який це метал? (Відповідь: Кобальт)
6. Назва цього елемента пов'язане з грецьким богом Сонця Геліосом. Латинська назва означає „жовте“ і споріднене з „Авророю“ - ранковою зорею. (Відповідь: Золото)
1.Ця країна завжди в міжнародних конфліктах тримала нейтралітет. Країна не має багатої художньої спадщини, хоча багато іноземних письменників і художники (наприклад, Вольтер, Байрон, Шеллі, Джеймс Джойс і Чарлі Чаплін) жили в країні. Навпаки, багато талановитих швейцарців, наприклад, Чарльз Корбузье, Поль Клі, Альберт Джіакометті і Жан-Люк Годар покинули країну і стали знаменитими за кордоном. Швейцарія є лінгвістичною сумішшю, що включає три офіційні мови. Найвища гора в— пік Дюфур в кантоні Вале, він має висоту 4.634 м.Назви країну-банкіра всієї планети.
2. Історія Держави починається у доколумбову епоху, коли Державу населяли індіанські племена. У 1500 році узбережжя Держави відкрив португальський мореплавець П. Кабрал. Від того часу Держава була колонією Португалії. У Другій світовій війні Держава брала участь на боці антигітлерівської коаліції. Внутрішньополітична нестабільність, зумовлена економічними негараздами, привела 1964 до влади військову хунту. Від 1979 почався процес поступової демократизації. Чи знаєш Ти, яка держава найбільша у Південній Америці?
3. 6—5 століття до н. е. стали періодом бурхливого економічного та культурного розвитку Держави. Будівництво храмів та інших суспільних будівель, будівництво кораблів, розвиток гончарного і керамічного виробництва стимулювали зростання торгівлі й обміну між общинами Також ця Держава започаткувала найвизначніші ігри всіх часів. Назви батьківщину Олімпійських ігор та марафонського бігу.
4. Найвища народжуваність, стверджує Книга рекордів Гіннеса, спостерігалась у Кенії в 1980-х роках. А в якій країні найнижча народжуваність?
5. Назва цієї Держави означає "шлях на північ". Багато тисяч років тому ця країна ховалася під величезним шаром льоду.В стародавні часи мешканців цієї держави називали вікінгами, або варягами.Про жителів цієї країни говорять, що вони народжуються з лижами на ногах.
6. Це - східноєвропейська країна, яка славиться своєю незвичною для українського слуху мовою і величезними порціями їжі в кафе і ресторанах. На цих землях в різні часи існували різні державні утворення, і сучасна Держава з'явилася на світ на початку минулого століття. Її кордони неодноразово змінювалися і перекроювалися протягом 20-го століття, але з моменту закінчення Другої Світової війни ситуація, нарешті, стабілізувалась.У Державі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки - Вельна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різну швидкість і рівень течій води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: недалеко від місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і ніякого змішання не відбувалося.Яка країна є батьківщиною танців краков’як, полонез та мазурка?
7. У Державі знаходиться найбільша кількість замків в світі - всього 4969 штук. Майже п'ять тисяч!Саме мешканці цієї країни завалили ... проект Європейської Конституції. Точніше - її фермери, які не розуміють, з якого дива вони повинні зливати в одну бочку унікальні вина (близько тисячі видів), робити сири (460 сортів, не рахуючи їх різновидів) з якихось там стандартів, і чому це сидр повинен вважатися алкогольним напоєм, коли це всього лише квас, тільки не на хлібі, а на яблуках. І взагалі - сидр без кальвадосу - гроші на вітер!
Яка країна знаменита парфумерією, винами та є центром моди у світі?
8. Ця країна входить до трійки держав, де високий рівень друкарства. Причому самою «начитаною» верствою населення є молодь віком від 14 до 19 років.... Крім музей і пивоварень в Державі дуже багато замків і зоопарків. Держава славиться смачним хлібом. Його сортів тут налічується близько 300. У Німеччині навіть є Музей хліба....
Батьківщина Іммануїла Канта і Людвіга ван Бетховена.
РЕЗУЛЬТАТИ ГРИ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.