позакласний захід ,,Що? Де? Коли?,,

Про матеріал
цей захід дає змогу закріпити знання з фізики та використати в житті. також отримати багато емоцій і поспілкуватися з однокласниками.
Перегляд файлу

Позакласний захід на тему ,,Що? Де? Коли?,,

Мета: Активізувати пізнавальну діяльність учнів, розширити кругозір, розвивати логічне мислення, виховувати інтерес до предмета, формувати навички спілкування, культуру поведінки.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань за допомогою ділової гри.

Обладнання:мультимедійна презентація, проектор,карточки з цифрами,  диплом переможця.

Беруть участь: учні 7-х класів.

Кількість учасників: 10.

Хід заходу

  1. Організаційний етап.

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 1.  (Лунає музична заставка гри)

Ведучий    

Фізика – одна з природничих наук,

Що закономірності природи вивчає,

Також вивчає матерії рух

І про механіку не забуває!

Наука ця – боротьба ідей

В ім’я пізнання людиною законів.

Щоб пізнавати таємниці всіх речей

Вивчаємо закони Паскаля і Ньютона.

Існує фізиків іще багато, наприклад Архімед.

Багато про його здогадки складено легенд.

Експерименти, виміри і спостереження –

це методи фізичного пізнання.

Для правильності законів збереження

ми потребуємо їх застосування.

Фізика – це наука експериментальна,

досліджувати доводиться все буквально.

Багато ще є таємниць природи,

якщо спроможетесь ви фізику любити,

То будуть в вас на те нагоди,

щоб ще законів тисячу відкрити!

Фізики – дуже допитливі люди. Їх цікавить, що відбувається навколо нас, чому і як. Багато хто з вас цікавиться не тільки фізикою, а й історією, літературою, живописом, музикою. Сьогодні свої знання й кмітливість продемонструють учасники навчальної гри «Що? Де? Коли?»

(Представлення журі)

1.____________________________________________________

2._______________________________________________________

3._________________________________________________________

 

  1. ТУР

,,Привітання,, командвідеовідбір - назва команди

  •                                      - девіз команди

( діти показують відео привідання), гравці запрошуються за столи.

Умови гри:гра складається з 5 турів і конкурс капітанів., за кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.

1 тур.

Запитання для учнів. (За кожну вірну відповідь учні отримують по 1бал)

  1. Будь-який предмет у фізиці. (Фізичне тіло)
  2. Прилад для вимірювання сил. (Динамометр)
  3. Прилад, на якому люблять «висіти» жінки. (Телефон)
  4. Давньогрецький учений, який дуже любив пірнати у ванну і робити з цього певні висновки. (Архімед)
  5. Речовина, що існує в природі в трьох агрегатних станах. (Вода)
  6. Одиниця вимірювання тиску. (Паскаль)
  7. Повинна вилетіти з фотоапарату. (Пташка)
  1. Пристрій, який дозволяє приймати гостей, не пускаючи їх на поріг. (Телевізор)
  2. Ім’я Паскаля. (Блез)
  3. Одиниця заряду. (Кулон)
  4. Ім’я та по-батькові Менделєєва. (Дмитро Іванович)
  5. Що відбувається з провідником, по якому тече струм? (Нагрівається)
  6. Зберігання об’єму та форми – це властивість…( Твердих тіл)
  7. Одиниця сили. (Ньютон)
  8. Величина, що характеризує ступінь нагрітості тіла. (Температура)
  9. Частинки, з яких складаються фізичні тіла. (Молекули)
  10. Зміна положення тіла в просторі. (Рух)
  11. Одиниця довжини. (Метр)
  12. Процес, обернений до випаровування. (Конденсація)
  1. Кельвін, Реомюр, Фаренгейт, а хто у нас? (Цельсій)
  2. Не знаючи його закону, сиди вдома. (Закон Ома)
  3. Вода у твердому стані. (Лід)
  4. Глашатай вірменських анекдотів. (Радіо)
  5. Креслення, на якому зображено спосіб з’єднання електроприладів у коло. (Схема)
  6. Що рухається швидше – літак чи його тінь? (Однаково)
  7. Частинка, що завжди має від’ємний електричний заряд. (Електрон)
  8. Газ, яким наповнюють повітряні кулі. (Гелій)
  9. Золота бджілка увечері в дім улітає, усю оселю освітлює. (Лампочка)
  10. Який малюнок висохне швидше: написаний тушшю чи зроблений чорнилами? (Тушшю. До її складу входить спирт – рідина, яка швидко випаровується)

 (Журі оцінює )

2 ТУР

 (вгору підняти карточку з номером)

Слайд 2. На слайді – під номерами прізвища науковців-фізиків:

  1. П. Яблочков 2. Архімед 3. К. Ціолковський    4. І. Ньютон     5.О.Попов.     6. Г. Галілей.

Запитання:

  1. Науковець, який першим вказав на існування явища інерції. (6)
  2. Науковець і винахідник, засновник космонавтики. (3)
  3. Один з найвидатніших фізиків і математиків світу. Він сформулював основні закони механічного руху. (4)
  4. Науковець-електротехник, винахідник лампи з електричною дугою. (1)

(Усім, хто дав правильні відповіді, вручають отримують бали. )

 

Слайд 3. На слайді – під номерами чоловічі імена:

  1. Ернест 2. Михайло 3. Юрій       4. Георг        5.Борис        6. Сергій.

Запитання:

  1. Ім’я першого російського академіка. (2 М. Ломоносов)
  2. Ім’я науковця, який відкрив один з основних законів ел.струму: залежність між силою струму, напругою й опором. (4 Г. Ом)
  3. Ім’я науковця, який багато зробив для втілення в життя ідей К. Е. Ціолковського. (6)
  4. Ім’я першого космонавта Землі. (3)

Слайд 4. На слайді – під номерами назви фізичних приладів:

  1. Ареометр 2. Барометр 3. Амперметр     4. Манометр    5.Динамометр    6. Вольтметр.

Запитання:

  1. Прилад, за допомогою якого можна виміряти вагу тіла. (5)
  2. Прилад для вимірювання густини речовини. (1)
  3. Прилад для вимірювання атмосферного тиску. (2)

4.Прилад для вимірювання напруги в електричному колі.        (6)

 

3  ТУР  Логічний ланцюжок

Слайд 5. На слайді – «переплутаний» ланцюжок, за 10 с учасники мають його відновити:

Варіант 1.     1. Протон     2. Ядро     3. Молекула     4. Атом.  (Поміняти місцями 3 і 4)

Варіант 2.     1. 1 Па          2. 1 кПа          3. 1 ГПа          4. 1 МПа    (Поміняти  3 і 4)

4  ТУР  Склади  слово

Слайд 6.На слайді – 11 літер: температура .За 2 хв учасники складають слова – іменники в однині, які позначають фізичні терміни. Кожну букву можна використовувати тільки один раз. Рахуємо кількість слів. Надаємо 1 бал за найдовше слово. (температура).

5.ФІНАЛ

Дві команди за 2 хв мають придумати якомога більше слів із слова ,,Динамометр,,. Називають по-черзі, однакові слова називати неможна. Виграє той, хто утворить найбільше слів.

6.Конкурс капітанів ,,експериментатор,,

( експеримент в домашніх умовах)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

НАГОРОДЖЕННЯ .

Слово журі.

Гра з аудиторією.

Заштрихований фізичний прилад.

 

Ведучий   Ось як добре діти знають явища природи

І тому «Дванадцять» ставлю за всі їх турботи.

Ми з вами, сподіваюсь, зустрінемось не раз.

На зустрічі приходьте – Завжди чекаємо на вас!

 

docx
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 29. Електричний опір. Закон Ома
Додано
16 січня 2020
Переглядів
789
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку