Позакласний захід «Трудова вікторина»
Мета: повторити раніше вивчений теоретичний матеріал, зміцнити знання учнів із трудового навчання; вдосконалювати навички практичної діяльності; розвивати творче мислення розвивати кмітливість, гнучкість, швидкість мислення, навички застосовувати знання у нестандартних умовах; виховувати інтерес до трудового навчання.
Хід заняття
"Добрий день. Я рада вітати вас. Ласкаво запрошую на наш захід з трудового навчання, де ми поєднаємо навчання з розвагами і створимо незабутню атмосферу творчості та майстерності! Сьогодні ми відправимось у захоплюючу подорож, де кожен з вас матиме можливість відкрити свій потенціал та виявити свої таланти, чомусь навчитися та дізнатися щось нове.
Під час нашого заходу вас чекають захоплюючі конкурси, цікавинки та розважальні вправи, які допоможуть вам не лише розважитися, але й вивчити і в подальшому застосовувати знання на практиці. Кожне запитання вікторини - це крок до розуміння та відкриття нових горизонтів!
Сьогодні ми зібралися разом, щоб відкрити нові горизонти та дослідити захопливий світ трудового навчання. Цей виховний захід - це не лише час для навчання, але й час для відкриття та розвитку наших умінь та здібностей, де кожен з нас матиме можливість спробувати себе та свою винахідливість! Давайте розпочнемо цю захоплюючу подорож разом і зробимо її незабутньою для кожного з нас!"
Тож конкурс умільців пора нам почати…
Й на ділі уміння й знання показати.
«Доміно» або «Пазли»
Картки поділені на дві частини. Одна частина – це назва технологічної операції, а друга – інструмент для виконання операції. Завдання: поєднати картки за принципом доміно. А іншим учням легше завдання: потрібно скласти картинку.
« Вгадай професію».
«Чарівна скринька» На сцену виноситься накритий тканиною невеликий ящик. Представники команд не відкриваючи ящика по черзі, просунувши руки в попередньо вирізані отвори ящика, намацують предмети які знаходяться в ньому.
1.Походить він з Південної Америки; готували його древні інки та майя; готували спочатку з перцем; він прибув до Європи у 16 ст.; став десертом у Європі завдяки цукру; в наш час додають до нього горіхи, родзинки тощо; він буває чорним і білим. (ШОКОЛАД)
2. КАРТОПЛЯ
3.ЦИБУЛЯ
Та від хвороби все одно спасає,
Бо вітаміни й добрі ліки має!
4.ЯБЛУКО
5.ТОМАТ(Помідор)
Смачний, кругленький,
Має щічки червоненькі.
До смаку я в кожній страві.
Роблять соки і приправи.
Соус, борщик і салат
Люди з радістю їдять
Цікаві факти про овочі
1: Одна полуниця містить в середньому близько 200 насінин.
2 Якщо сьогодні ананас вважається екзотичним фруктом, то за часів Катерини II його подавали в оцеті, шаткували, як капусту, зберігали в діжках і навіть варили борщ.
3: У це важко повірити, але спочатку дика морква була фіолетовою, іноді білою. Звична для всіх морква з'явилася в результаті селекції. Вивели її голландці — в далекому XVI столітті.
4: Довгий час помідор вважався отруйною рослиною. Наприклад, у книзі «Повний посібник з садівництва», виданої в Данії в 1774 році, написано: «Плоди ці украй шкідливі, оскільки зводять з розуму тих, хто їх поїдає». А на Русі томати називали «скаженими ягодами».
5: Залишки яблук були знайдені в доісторичних поселеннях, що сходили до 6500 року до нашої ери, і ми все ще можемо спробувати деякі з тих же сортів яблук, які вживали в їжу наші стародавні предки.
6: Більшість диких бананів неїстівні через насіння всередині і мають дуже маленькі розміри. За тисячі років вдосконалення, схрещування та вирощування людям вдалося створити банани, які ми маємо сьогодні.
7. Жителі Давнього Риму вважали, що кислий лимон – отруйний фрукт. Його навіть записали в список смертоносних продуктів і використовували проти молі.
«Пантоміма».
Завдання: за допомогою міміки та жестів показати відповідну професію, яку інші мають відгадати. Назва професій : музикант, рибалка, кухар, лікар.
«Домашній калейдоскоп»
Хто швидше і правильно дасть відповіді на запитання:
1. Хто придумав пластиковий пакет? (Винахідник швед У .Гамільтон)
2. Що роблять для полегшення пересування важких меблів і уникнення
подряпин на підлозі під час пересування? (Підкладають під ніжки
меблів поліетиленові кришки від банок, кусочки сирої картоплі,
пакети із-під молока і інше).
3. Які добавки в воду сприяють тривалому збереженню зрізаних квітів?
(Цукор, розчин марганцевокислого калію, аспірин, сіль)
4. Чому овочі рекомендують зберігати в темному місці? (В світлому вони
набувають гіркуватого присмаку)
5. У мішках з якого волокна цукор ніколи не буває вологий? (З бавовни)
6. Чому випрані трикотажні речі не вішають на плечики? (Щоб не
витягувалися)
7. Що треба покласти в сільничку, щоб сіль не зволожувалась? (Зерна
рису)
8. Яка довжина коробки для сірників? (5 см)
9. Як усунути з рук запах цибулі або часнику? (Протерти руки вологою
сіллю, потім вимити їх)
10. Хто першим почав в'язати спицями? (Чоловіки)
11.Хто завіз в Європу морозиво? (Венеціанський мандрівник Марко Поло)
12.Як зняти плями із шкіряної сумки? (Сумішшю оцту з водою 1 : 1)
Конкурс «Збери літери»
Умова. У кожного гравця є по літері, попереду . Я зачитую питання, а ви їх відгадуєте і вибудовуєте слово з тих літер, які на них зображені.(11учнів)
1. Дерево-символ фальшивих документів. ЛИПА
2. У людей ноги, у тварин ЛАПИ
3. Чоловіча прикраса під носом. ВУСА
4. Буває англійська, буває німецька, а наша українська. МОВА
5. Змелені зерна пшениці. МУКА
6. Є у дівчат та нею косять. КОСА
7. Нічний великий птах. СОВА
8. Що можна побачити із заплющеними очима? (Сон)
Конкурс «Кулінарний». Уявіть, що вас запросили на царський бенкет. Там на столах виставлені різні наїдки, але все на букву «В». Перерахуйте ці страви.
Вареники, Вершки, Варенички, Варення, Вишневий пиріг, Вермишель, Відбивна, Вівсянка.
На букву М (Млинці, медовик, молочна каша, мисливські ковбаски, мариновані огірки, морквяний салат, маківник, медяники, медова наливка)
Підсумок.
Чи цікаво вам було на занятті? Я думаю, ви багато почули нового, цікавого. Але я б хотіла показати вам одну заморочку. Як ви гадаєте, чи можна через цей листок пролізти, якщо зробити в ньому дирку? Можна використати ножиці.(відповіді дітей). А я вам зараз покажу фокус. (демонструю).
Хочете і ви спробувати? Отож, до роботи. А доки ми це будемо робити, інші учні мають вирізати ось такі фартухи і оздобити орнаментом.
Сьогодні ми підтвердили, що кожній людині треба працювати. І не просто працювати, а творчо, щоб отримувати насолоду від виконаної праці. Коли робота виконана на совість, з душею, вона приносить не тільки втому, але й велику радість, задоволення.
Недарма в народі говорять, що людину красить не одежа, а її добрі діла.
До побачення!