26 вересня о 18:00Вебінар: Особливості статевого виховання у школах України

Позакласний захід з математики 7 клас. "Засідання в інтелектуальному кафе Еврика".

Про матеріал

Метою даного позакласного заходу є реалізація принципу розумового розвитку учнів. Розвиток пізнавальної і творчої діяльності учнів, вироблення навиків самостійного пошуку нових закономірностей, пробудження їх допитливості, розвиток культури колективної розумової праці. Формування і розвиток інтересу учнів до занять математикою, фізикою та інформатикою; розширення кругозору учнів.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель: Ільюх С. М.

 

 

 

 

 

 

 

 

2018

 

 «Інтелектуальне кафе»

3  клас

Мета: Реалізація принципу розумового розвитку учнів. Розвиток пізнавальної і творчої діяльності учнів; вироблення навиків самостійного пошуку нових закономірностей, пробудження їх допитливості; розвиток культури колективної розумової праці. Формування і розвиток інтересу учнів до занять математикою, фізикою та інформатикою; розширення кругозору учнів.

Тип заходу: інтелектуальна гра.

Обладнання: таблиці, картки, портрети Ісаака Ньютона, Мухаммеда ибн Мусу ал-Хорезмі, Архімеда, вислови вчених математиків, презентація.

 

Хід заходу:

Адміністратор. Добридень. Шановні гості, ви запрошені на відкриття нашого інтелектуального кафе. Сьогодні у нас в меню:

 

Закуски:

Миша під шубою – 20 балів

Історичний вінегрет – 10 балів

Салат «Український» – 10 балів

Основне блюдо:

Юшка логічна – ціна договірна

Десерт:

Міцний горішок –50 балів

 

Адміністратор: Привіт! Привіт! Привіт!!!  Я радий вітати вас в нашому кафе! Бажаю всім приємно провести час, а щоб в нашому інтелектуальному кафе було по домашньому, давайте познайомимося.

 

Адміністратор: За центральним столиком у нас присутні члени жюрі, які дадуть незалежну оцінку роботи нашого кафе. Привітаємо їх...


За столиком № 1 команда «                               »

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

За столиком № 2 команда «                               »

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 


Страва№1 «Миша під шубою».

Адміністратор: Отже, поважані відвідувачі, як закуску я пропоную вам наш фірмовий салат «Миша під шубою». Кожна команда повинна відповісти на 10 запитань, за кожну вірну відповідь команда отримує 2 бали. (додаток 1 на окремих аркушах, роздати)

 

Адміністратор: Щоб ви не сумували коли будете куштувати нашу  закуску, кому сподобається,  шеф кухар приготував салат « Історичний вінегрет» Клод Льові-Стросс, французький антрополог говорив:

“Учений - це не той, хто дає правильні відповіді, а той, хто ставить правильні запитання.”

(презентація «цікаві факти з життя математиків»)

 

Страва№2 салат « Історичний вінегрет»

Адміністратор: Вам пропонуються факти з біографії деяких знаменитих учених. Команда, яка правильно назве ім'я того про кого йде мова, одержує п’ять балів.

1. Саме цей англійський учений, що отримав за свою наукову діяльність рицарський титул, направив сподвижнику Петра I, А. Д. Меньшикову сповіщення про те що той вибраний членом Королівської Академії наук Великобританії, парадокс полягав в тому, що Меньшиков був безграмотним. В 1695 р. Він отримав посаду доглядача монетного двору Великобританії, а через чотири роки директора. Ним відкриті основні закони руху тіл і закон тяжіння. Філософ Гегель жартував: три яблука погубили мир: яблуко Адама, яблуко Паріса, і його яблуко. (Ісаак Ньютон.)

2. Назвіть ім'я видатного середньовічного ученого, який описав систему числення і вперше сформулював правила виконання арифметичних дій над цілими числами і простими дробами. Від імені, якого утворилося слово “Алгебра”. (Мухаммед ибн Мусу ал-Хорезми).

3. Старогрецький учений. Народився в Сиракузах (Сіцілія). Наукові праці відносяться до математики, механіки, фізики і астрономії. Автор багатьох винаходів і відкриттів, зокрема машини для зрошування полів, гвинта, важелів блоків і гвинтів для підйому великих вантажів, військових метальних машин і т.п. Заклав основи гідростатики. В творі "Про плаваючі тіла", що дійшов до нас в перекладі, містяться основні положення гідростатики, зокрема її основний закон (названий його ім'ям), За допомогою цього закону він вирішив задачу про вміст золота і срібла в короні сиракузского царя Гиерона. В цьому ж творі він дослідив рівновагу плаваючих тіл і вивів умови плавання тіл. Виштовхувальна сила води теж названа його ім'ям. (Архімед)

4. 27 вересня  2011 р.– ювілейна дата. Ми святкували 119 річницю з дня народження видатного українського математика . Академік, математик родом із с.Човниця Ківерцівського району. Як вам відомо, багато видатних математиків мають свої математичні псевдоніми. Але у цього маематика – їх багато. Ось якими словами величають його наші науковці та письменники:  «Син Неба»,  «Творець музики чисел»,  «Титан математичної думки»,  «Поет німого числа»,  «Лицар математики»,  «Вчений з обличчям Христа».(М. Кравчук)

 Страва №3. Салат «Український».
1. Дані записи із  філологічної точки зору не мають ніякого змісту,  проте з точки зору математики тут усе вірно. ГОСПОДИНЯ + ПІДВАЛ = АКТРИСА

 • ГОСПОДИНЯ+СТРИЖКА+АКТРИСА =

 

Відповідь:Сім’я
2. Ребуси 1. П’ятниця. 2. Радіо.

 

 

Страва№4«Логічна юшка»

Адміністратор: А зараз я хочу, щоб ви спробували нове блюдо нашого шеф-кухаря «Логічну юшку» Я пропоную вам по черзі вибрати розділ і питання з розділу. (використовуємо презентацію)

 

Математика   10  15  20  25

Фізика   10  15  20  25

Інформатика  10  15  20  25

Секрет   10  15  20  25

 

Адміністратор: Поважані експерти. Вам слово.

 

Адміністратор: Які розумні гості зібралися сьогодні в нашому кафе! Але всім відомо, що успіх кожного почину залежить не тільки від підбору виконавців, але і від мудрого керівництва! І я оголошую конкурс капітанів «Міцний горішок». Капітанів команд прошу до мене! Отже, умови капітанового туру. За одну хвилину вам необхідно дати відповіді на пропоновані питання. Кожну вірну відповідь фіксує жюрі, і вона оцінюється 5 балами! Будьте уважні ви можете заробити для своєї команди значну кількість балів. Бажаю вам успіху! (додаток 2)

Страва№5 «Міцний горішок».

Адміністратор: Я дякую капітанам, ви заробили додаткові бали для своїх команд. І думаю, ми можемо перейти до підведення підсумків.

 

Адміністратор: Шановні гості, ми були дуже раді вас бачити на відкритті нашого кафе. Сподіваємося, що, спробувавши наші екзотичні блюда, ви не розчарувалися. Наше кафе закривається. Спасибі за увагу.

 


Додаток 1

«Миша під шубою»

1

Американська фірма, яка є лідером у виробництві комп’ютерного програмного забезпечення:


А) Adidas

Б) Microsoft

В) Apple

Г) Office


 

2

Які не бувають цифри?


А) Арабські

Б) Римські

В) Латинські

Г) Парні


 

3

Як з англійської мови перекладається Windows?


А) Вікна

Б) Драйвери

В) Операційні системи

Г) Інтерфейс


 

4

Яке з приведених слів не є явищем?


А) Вітер

Б) Блискавка

В) Дощ

Г) Атмосферний тиск


 

5

Які не бувають дроби?


А) Мішані

Б) Звичайні

В) Десяткові

Г) Штучні


 

6

Обчислювальний пристрій у древніх греків та римлян?


А) Рахівниці

Б) Арифметична машина

В) Абак

Г) Персональний комп’ютер


 

7

Що вимірюють курвіметром?


А) Площу

Б) Масу

В) Відстань на карті

Г) Температуру


 

8.

Що з приведеного є фізичною величиною?


А) Вага

Б) Взаємодія

В) Блискавка

Г) Інерція


 

9

Яка найменша одиниця вимірювання інформації?


А) Байт

Б) Кілобайт

В) Мегабайт

Г) Біт


 

10

Яким не буває корінь?

А) Квадратним Б) Арифметичним В) Кубічним Г) Тригонометричним

 

 

 

 

 

 

 

 1. Саме цей англійський учений, що отримав за свою наукову діяльність рицарський титул, направив сподвижнику Петра I, А. Д. Меньшикову сповіщення про те що той вибраний членом Королівської Академії наук Великобританії, парадокс полягав в тому, що Меньшиков був безграмотним. В 1695 р. Він отримав посаду доглядача монетного двору Великобританії, а через чотири роки директора. Ним відкриті основні закони руху тіл і закон тяжіння. Філософ Гегель жартував: три яблука погубили мир: яблуко Адама, яблуко Паріса, і його яблуко.

 

 1. 2. Назвіть ім'я видатного середньовічного ученого, який описав систему числення і вперше сформулював правила виконання арифметичних дій над цілими числами і простими дробами. Від імені, якого утворилося слово “Алгебра”.

 

 1. 3. Старогрецький учений. Народився в Сиракузах (Сіцілія). Наукові праці відносяться до математики, механіки, фізики і астрономії. Автор багатьох винаходів і відкриттів, зокрема машини для зрошування полів, гвинта, важелів блоків і гвинтів для підйому великих вантажів, військових метальних машин і т.п. Заклав основи гідростатики. В творі "Про плаваючі тіла", що дійшов до нас в перекладі, містяться основні положення гідростатики, зокрема її основний закон (названий його ім'ям), За допомогою цього закону він вирішив задачу про вміст золота і срібла в короні сиракузского царя Гиерона. В цьому ж творі він дослідив рівновагу плаваючих тіл і вивів умови плавання тіл. Виштовхувальна сила води теж названа його ім'ям

 

 1. 4. 27 вересня  2011 р.– ювілейна дата. Ми святкували 119 річницю з дня народження видатного українського математика . Академік, математик родом із с.Човниця Ківерцівського району. Як вам відомо, багато видатних математиків мають свої математичні псевдоніми. Але у цього маематика – їх багато. Ось якими словами величають його наші науковці та письменники:  «Син Неба»,  «Творець музики чисел»,  «Титан математичної думки»,  «Поет німого числа»,  «Лицар математики»,  «Вчений з обличчям Христа».

 

 1. У цій країні було вперше складено вдалий календар, а потрібний він був для землеробів, які слідкували за відливами та припливами, а також за зіркою Сіріус, при її появі на небі починала розливатися велика річка країни. Їм важливо було знати, коли поля будуть залиті водою.Про яку країну йде мова?

 

 1. . У далекому минуло греки велику увагу приділяли саме геометрії. Видатний учений над дверима будинку, в якому він проводив заняття зі своїми учнями, зробив напис: "Той, хто не навчається геометрії, нехай не заходить до дверей".
  Назвіть ім’я  вченого, який зробив цей напис.


Додаток 2

 

І капітан

ІІ капітан

 1.                

Що важче кілограм заліза чи кілограм пір’я. (однаково)

 1.                

В яку сторону відхиляються пасажири автобуса при гальмуванні. (вперед)

 1.                

Тисячна частина кілограма. (грам)

 1.                

Сьома частина тижня. (день)

 1.                

Прилад, яким вимірюють кути в школі. (транспортир)

 1.                

Прилад, яким вимірюють довжину відрізка. (лінійка)

 1.                

Чому дорівнює розгорнутий кут. (180°)

 1.                

Чому дорівнює прямий кут. (90°)

 1.                

Дія протилежна до дії ділення. (множення)

 1.                

Дія протилежна до дії віднімання. (додавання)

 1.                

Шкільний ябеда у вигляді зошита. (щоденник)

 1.                

Радісний звук в кінці уроку. (дзвоник)

 1.                

Як називають комбінацію математичних знаків, чисел, букв? (вираз.)

 1.                

Як називають групу цифр, які постійно повторюються? (період.)

 1.                

Формула площі круга. (πr2)

 1.                

Формула довжини кола. (r)

 1.                

Що намальовано на клавішах управління курсором. (стрілки)

 1.                

Назва самої довгої клавіші на клавіатурі. (пробіл)

 1.           

Прізвище вашого вчителя математики

 1.           

Прізвище вашого вчителя фізики

 


Оцінювання

інтелектуального меню закладу

 

Назва страви

Ціна

І команда

ІІ команда

Представлення столика

10 балів

 

 

 

 

 

 

Закуски

 

 

 

Мишка під шубою

20 балів

 

 

Історичний вінегрет

10 балів

 

 

Салат «Український»

10 балів

 

 

 

 

 

 

Основне блюдо

 

 

 

Юшка логічна

ціна договірна

 

 

 

 

 

 

Десерт

 

 

 

Міцний горішок

50 балів

 

 

 

 

 

 

Загальна кількість балів

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Алгебра, Позакласні заходи
Додано
18 жовтня 2018
Переглядів
174
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку