План-конспект уроку з інформатики
ТЕМА: Практичне завдання до уроку в 4 класі «Роботи»
Мета:
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: Мультимедійна система, комп’ютери.
Дидактичне забезпечення: презентація до уроку, картки із завданнями.
Епіграф до уроку:
Скажи мені і я забуду
Покажи мені, і я запам’ятаю
Дай можливість діяти самому, і я навчусь.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
- Привітання учнів.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Повторення (Слайд №2)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Бесіда.
Алгоритми. Сучасні програми проектування
IV. Вивчення нового матеріалу із супроводом комп’ютерної презентації.
План уроку:
(учні записують тему, повторюємо БЖД на робочому місці та за кмп'ютером)
Інтерфейс програми Screch. (Слайд № 11, 13)
Завантажується програма Screch командою Пуск → Усі програми → Screch
Завдання: Зараз вам потрібно записати цифри, які відповідають елементам вікна програми, яке зображене на аркушах, аналогічні вікнам програм, які ви вже вивчали на уроках інформатики Microsoft Word, Microsoft PowerPoint. (Слайд №11). (Додаток №1)
Зараз ми з вами перевіримо ваші роботи. Усі дивимось на екран (Слайд №12). Ці роботи вклеїте вдома в робочий зошит.
1. Рядок заголовку програми.
2. Головне меню.
3. Панелі інструментів.
4. Область завдань з командами для створення алгоритму .
5. Панель інструментів Спрайти.
6. Зміна сцени.
7. Кнопка запуску програми та зупинки.
8. Робоча область.
9. Додання олівця та інших спеціальних можливостей в Скреч.
ХІД РОБОТИ:
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм!
ЗАВДАННЯ:
(Учні виконують завдання на комп’ютері, кожний отримує від учителя Інструкцію до виконання практичної роботи) Додаток №2
Для цього можна скористатись наступними кодами:
Для цього можна скористатись наступними кодами:
А) З групи команд Датчики додати команду
Б)З групи команд Змінні додати змінну
В)Якщо потрібно , то змінити ім’я змінної
Г) Замість 0 з групи Датчики вставити команду Відповідь
Д) Використовуючи групи команд Вигляд, Оператори і Функція створити команду
Отримаємо код:
V. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу. Додаток №3
VI. Підсумок уроку.
Виставлення оцінок.
VII. Домашнє завдання.
1