Практичні роботи з біології online
Люлько С.В.
учитель біології Черкаської
гімназії №9 ім. О.М.Луценка
Перелік практичних робіт з будь-якого предмета є затвердженим Міністерством освіти і науки України у відповідних програмах. Виконання практичних робіт учнями є обов’язковою умовою.
Під час першого локдауна вчителі стикнулися з проблемою: практичну роботу можна скласти і переслати учням, а як отримати виконану роботу? Частіше учні фотографували зошит та відсилали вчителю. Перевірка вимагала значних зусиль від учителів.
Пропоную варіант проведення практичних робіт online. Для цього я створюю інтерактивні робочі аркуші за допомогою веб-сервісу Liveworksheets (https://www.liveworksheets.com/). Перевагою цього сервісу є те, що звичайні друковані сторінки з вправами, тестами, малюнками (у кожного вчителя таких безліч) можна легко перетворити на інтерактивні. А як бонус – сервіс автоматично перевірить роботи учнів!
Спочатку вчителю необхідно зареєструватися на платформі. Для цього вводимо адресу електронної пошти і вигаданий пароль двічі.
На вказану адресу прийде лист із підтвердженням реєстрації. Тепер можна створювати свої робочі аркуші.
За допомогою Liveworksheets можна складати різні типи завдань:
Сервіс містить докладну інструкцію та зрозуміле відео про створення різних типів завдань.
Додати файл, можна натиснувши «Choose file» (можна завантажити файл в форматі docx, pdf, jpg чи png; максимальний розмір 5MB) і потім натиснути «Upload».
Всі інтерактивні елементи додаються єдиним способом – розтягніть мишкою в потрібному місті робочого матеріалу прямокутник. В ньому введіть команди, які зроблять його однією із перерахованих вище інтерактивних вправ. Наприклад: для перетягування елементів на робочому аркуші введіть команду «drag:номер» з номером на елементі, який потрібно перетягнути, і «drop:номер» (з тим самим номером) на тому місці, куди цей елемент повинен перейти. Цифри не повинні повторюватися.
В практичній роботі доцільно використати декілька типів завдань.
Над вікном з робочим аркушем є кнопки редагування, попереднього перегляду, зберігання, видалення та завантаження:
Після зберігання робочого аркуша його можна переслати учням для виконання в Classroom, розмістити його на власному сайті чи блозі. Можна створити клас на веб-сервісі, роздати учням логіни та паролі.
Виконавши роботу, учні натискають кнопку «Finish» та надсилають роботу учителю:
Залишається тільки перенести оцінки в журнал.
Так виглядає практична робота з біології 11 клас, тема «Визначення ознак адаптованості різних організмів до середовища існування»: https://www.liveworksheets.com/4-gf601847ls