Правила безпеки, які стосуються відповідальності щодо втягнення неповнолітніх осіб до терористичних актів

Про матеріал

Правила безпеки, які стосуються відповідальності щодо втягнення неповнолітніх осіб до терористичних актів (підпалів транспортних засобів військовослужбовців, волонтерів, приміщень центрів територіального комплектування, об'єктів залізничного сполучення, відділень «Укрпошти»); вербування, використання, участі дітей у бойових діях та збройних конфліктах, безпечної поведінки в мережі Інтернет.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗАЛУЧЕННЯ ДІТЕЙ ДО УЧАСТІ У ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ: КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИЙ І КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ9-Д клас. Класний керівник – Бутович Ольга Миколаївна

Номер слайду 2

ВСТУП: На сучасному етапі розвитку людства на міжнародному рівні утвердився принцип поваги до основних прав та свобод людини. Проте, на жаль, діти й досі залишаються найменш захищеними частиною населення. Вони є основними суб’єктами системної дискримінації, яка яскраво проявляється під час збройних протистоянь і локальних війн. Тому проблема захисту дітей під час військових дій та протидії їх залученню до участі у збройних конфліктах потребує особливої уваги. На сьогодні в Україні питання використання дітей у збройних конфліктах є досить актуальним. Воно безпосередньо пов’язане з розв’язанням збройного протистояння навесні 2014 р. у Донецькій та Луганській областях.

Номер слайду 3

Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.

Номер слайду 4

Процес вербування. Російські спецслужби, вербують українських підлітків через соціальні мережі, зокрема Telegram, звертаючи увагу на їхні пости та коментарі. Саме під час вихідних чи канікул діти проводять більше часу в соціальних мережах, коментуючи новини. Спершу спецслужби РФ дають нібито невинні завдання, такі як намалювати графіті, переважно антиукраїнського змісту. "За це обіцяють певну винагороду. У разі виконання особою цього завдання, спецслужби розуміють, що людина легко піддається впливу, і обіцяючи легкий заробіток та значні суми винагороди, пропонують вчиняти злочинні дії у вигляді підпалів автомобілів військовослужбовців, волонтерів, поштових відділень, фото та відео техніки та позицій". Для маскування транзакцій гроші часто переказують на банківську картку, оформлену на підставну особу. 

Номер слайду 5

Як захистити себе в Інтернеті від вербування. БУТИ ОБЕРЕЖНИМ В ІНТЕРНЕТІ ТА СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ. Соцмережі — це дуже складні застосунки. До повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Це може бути як мій доступ до фото галереї, доступ до файлової системи взагалі, до ваших контактів, до камери, до мікрофона, до інтернет-з'єднань, до інформації про телефон. Та встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.

Номер слайду 6

БУТИ ОБАЧНИМИ ІЗ ПРОПОЗИЦІЯМИ, ЯКІ ПРОПОНУЮТЬСЯ НЕЗНАЙОМЦЯМИ. Навіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток. ЯКЩО НАМАГАЮТЬСЯ ЗАЛУЧИТИ ДО ПРОТИПРАВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися)

Номер слайду 7

Куди можна звернутися у разі надходженн пропозицій щодо залучення до диверсійної діяльностіTelegram-канал «Брама» чатбот Stop. Russia | MRIYAза телефонним номером екстреної служби «102» чатбот «Знайди зрадника»

Номер слайду 8

Законодавство нашої держави в цілому відповідає нормам міжнародного кримінального та гуманітарного права в питаннях заборони втягнення дітей до участі у бойових діях. Так, ст. 30 Закону України «Про охорону дитинства» забороняє участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включаючи вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання дітей з метою використання в збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, залучення та/або втягування дітей до непередбачених законодавством України воєнізованих чи збройних формувань, пропаганда війні. Залучення дітей до збройних конфліктів на сьогоднішній день охоплюється загальною нормою – ст. 304 КК України «Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність».

Номер слайду 9

Нормативна база. Конкретним проявом тероризму, як загальної діяльності, є терористичний акт. Терористичний акт - злочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, відповідальність за які передбачена статтею 258 Крімінального кодексу України. Тероризм - суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей Терорист - особа, яка бере участь у терористичній діяльності.

Номер слайду 10

Склад злочину. Об’єкт злочину. Об’єктом злочину є громадська безпека від проявів тероризму. Об’єктивна сторона. Об’єктивна сторона злочину визначена у наступних формах:застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків;погроза вчинення зазначених дій. Суб’єкт злочину. Суб’єкт злочину: осудна особа, яка досягла 14-річного віку.

Номер слайду 11

Разом з цим варто наголосити на встановленні в КК України зниженого віку кримінальної відповідальності для неповнолітніх у віці з 14 до 16 років за такі злочини, як диверсія (ст. 113), терористичний акт (ст. 258), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (ст. 277), посягання на життя представника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку й державного кордону або військовослужбовця (ст. 348) тощо. Підсумовуючи, слід зазначити, на сьогоднішній день діти потребують особливого захисту від залучення до участі у збройних конфліктах як грубого порушення норм як українського законодавства та міжнародного гуманітарного права. З цією метою в КК України слід передбачити більш сувору відповідальність за залучення малолітніх та неповнолітніх до участі у збройних конфліктах та розробити систему заходів протидії зазначеним злочинам.

Номер слайду 12

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

pptx
Додано
8 січня
Переглядів
23
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку