Правознавча гра "На ромашковому полі" для учнів початкової школи. У формі гри діти
закріплюють знання про права, визначені Конвенцією про права дитини; вчаться правильно реалізовувати свої права; виховують поважне ставлення до власної особистості та інших, почуття гідності, естетичний смак.
Підготувала і провела
Вчитель початкових класів
Новокочубеївської ЗОШ
І – ІІІ ступенів
Марченко Наталія Петрівна
Мета: закріпити знання про права, визначені Конвенцією про права дитини; вчити правильно реалізовувати свої права; виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших, почуття гідності, естетичний смак.
Обладнання: Плакат - основні права дитини, визначені відповідною Конвенцією, ромашки, картки з завданнями, мікрофон.
Хід заняття
Україно. Соборна державо,
Сонценосна колиска моя.
Ще не вмерла й не вмре твоя слава
Завойована в чесних боях!
Живи та міцній. Українська державо!
Вмирали в битвах мільйони борців,
Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво
Над Києвом стальним віки майорів.
Будь, Україно, сильна й могуча
Будь нам на вічні часи.
В мирі ласкава, в бою, як туча,
Всім нам добро принеси.
Благослови наші води,
Гори, ліси і поля,
Хай серед вольних народів
Слава зблисне твоя.
Ми з гордістю та радістю можемо заявити всьому світові, засяяла веселка над нашою землею, нашою державою: країна здобула волю і незалежність. Перед світом постала держава з давньою історією, оригінальною духовною культурою, працьовитим, миролюбним народом. Тут наші державні корені, тут наша земля, яка дала нам горде ім’я – українці. Тут живуть наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки – тут корінь нашого роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуємо поклик рідної землі, хвилюємось аж до сліз, почувши рідне слово… Ми живемо в Україні і любимо її гарну, співочу мову, її прекрасних людей.
Україна – це незалежна держава. Вона, як ви знаєте, має свою Конституцію – Основний Закон України, тобто правила, за якими живуть українці. Її прийнято Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Україна є незалежною і суверенною, демократичною, соціальною, правовою державою.
У 1989 році всі прогресивні країни світу, в тому числі й Україна, підписали Конвенцію прав дитини. Конвенція має 54 статті, написаних на 6 мовах. Основні засади Конвенції про права дитини:
Вчитель А зараз ми з вами пограємо в гру, яка називається «На ромашковому полі». Ми помандруємо в гості до Королеви Конвенції. А як ви добре знаєте, в гості не прийнято ходити без подарунка. Помандруємо ми ромашковим полем. Це поле незвичайне, бо на ромашках ви побачите завдання, яке треба виконати. Тільки тоді ми зможемо зірвати квітку і взяти з собою. Команда, яка збере, найбільший букет, стане переможцем і зможе подарувати букет Королеві Конвенції.
1 – конкурс «Асоціативний кущ»
Скласти тематичну «павутинку» до слів
Найдорожча
Суверенна
2 – конкурс «Казковий»
3 – конкурс Аукціон «Аморально в твоєму розумінні»
Навести якомога більше тверджень, які свідчать, що розуміння моральних вчинків у дітей правильне. Перемагає команда, яка наводить найбільше тверджень.
4 – конкурс «Правильно – не правильно»
5 – конкурс Бліц «Хто швидше»
За 1хв. потрібно дати якомога більше правильних відповідей
Команда 1
Команда 2
6 – конкурс «Право чи обов’язок»
Завдання – розподілити права і обов’язки
Права:
Обов’язки:
7 – конкурс «Художній»
Скласти картину «Щасливе дитинство»
8 – конкурс «Мікрофон»
Закони все-таки недосконалі. Останнє завдання – уявіть, що у нас супутниковий зв’язок з Президентом України. Коротко, голосно у мікрофон скажіть своє прохання до Президента.
Підведення підсумків гри.
Вчитель Ось ми і потрапили у чарівний замок, в якому живе Королева Конвенція, яка радо зустрічає нас. Тож наші переможці можуть подарувати букет з ромашок.
Конвенція Дякую за такий чудовий букет. Тим більше, що ви здобували квіточку за квіточкою у цікавій і запеклій боротьбі. Мені пощастило зазирнути на ромашкове поле. Побачене мене дуже порадувало, бо ви добре знаєте права і обов’язки дітей, вмієте ними користуватися. Тож я хочу нагородити вас за перемогу та участь у грі. (Нагородження)
Вчитель Дякуємо вам шановна Королево за дійсно королівський прийом.
Знаючи свої права і обов’язки, діти, ви будете діяти по справедливості.
Дитино українська!
Землю свою
В рученятах чистих тримай.
Люби її, бережи, до неї зла не допускай.
Тоді і до тебе зло не торкнеться
І ненька-земля тобі усміхнеться!