Прес-конференція «Цікаве зі світу природничо-математичних наук»

Про матеріал

Прес-конференція «Цікаве зі світу природничо-математичних наук».

Мета:

навчальна: поглибити, удосконалити знання учнів, їхні практичні вміння й навики; формувати вміння використовувати здобуті теоретичні знання на практиці;

розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, творчі здібності, уміння логічно мислити, аналізувати, вирізняти головне, орієнтуватися в новій ситуації, розвивати вміння приймати правильне рішення;

виховна: виховувати інтерес до фізики як до науки, повагу до видатних людей, виховувати почуття колективізму, повагу до однокласників та особисту відповідальність, формувати потребу в самоосвіті, здатність адаптуватися до умов, що змінюються.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-конференція

«Цікаве зі світу природничо-математичних наук»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-конференція «Цікаве зі світу природничо-математичних наук»

Мета:

  • навчальна: поглибити, удосконалити знання учнів, їхні практичні вміння й навики; формувати вміння використовувати здобуті теоретичні знання на практиці;
  • розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, творчі здібності, уміння логічно мислити, аналізувати, вирізняти головне, орієнтуватися в новій ситуації, розвивати вміння приймати правильне рішення;
  • виховна:  виховувати інтерес до фізики як до науки, повагу до видатних людей, виховувати почуття колективізму, повагу до однокласників та особисту відповідальність, формувати потребу в самоосвіті, здатність адаптуватися до умов, що змінюються.

 

Вчені з’ясували, яке головне призначення єгипетських пірамід

Останні дослідження з допомогою сучасної апаратури показали, що стародавні єгипетські піраміди мали куди більш важливе призначення, ніж вважалося раніше. Судячи з їх конструкції і матеріалу, з якого вони були виготовлені, піраміди представляли собою стародавні електростанції.

Археологи з’ясували, що деякі єгипетські піраміди є лише верхівками величезних споруд.

З допомогою радарів вчені просканували ділянку навколо піраміди Абу-Гараб і з’ясували, що вона — лише мала частина загадкової будівлі, прихованої під пісками.

Виявилося, що дана піраміда не тільки була найбільшим обеліском Єгипту, але і могла служити стародавньою електростанцією. Враховуючи те, що споруда виконана з кварцу, вона була здатна збирати ефірну енергію зі іоносфери Землі і перетворювати її в електрику.

Також вчені з’ясували, що деякі древні єгипетські споруди були зведені ще до появи самих єгиптян, а значить, належали якійсь невідомій високорозвиненій цивілізації. До того ж, технології зведення пірамід лише підтвердили, що в ті часи людство ще не володіло рівнем знань, щоб побудувати подібні споруди.

Астробіологи розповіли, де шукати сліди життя на Марсі

Команда астробіологів з Корнельського університету (США) під керівництвом професора Альберто Файрена визначила найбільш підходящі місця для майбутніх експедицій на Червону планету.

Вчені з’ясували, що рівнина Аргир містить всі хімічні елементи, необхідні для виникнення і розвитку живих організмів. Іншими словами, якщо на Марсі і могло виникнути життя, то з найбільшою ймовірністю саме в цьому місці. Результати дослідження опубліковані в журналі Astrobiology.

«Аргир демонструє набір ландшафтних особливостей, які є перспективними з астробіологічної точки зору, в тому числі наявність гідротермальних родовищ і слідів давнього льодовика», — сказав професор Файрен. Дуже зручні, за його словами, і розташування і структура цієї місцевості.

Справа в тому, що в цьому місці Марс мав велику кількість проточної води, а також атмосферу, яка захищала його від радіації. Це було близько 4 млрд. років тому. Приблизно в цей же час в Марс врізався метеорит, в результаті якого утворився басейн Аргир. Раніше він міг бути великим водоймищем, яке живило довколишні річки. Значуща також близькість гідротермальних джерел, які також могли сприяти виникненню життя.

З часом під впливом сонячної радіації Марс втратив свою атмосферу, його поверхня застигла і засохла. Але мільярди років тому басейн Аргир був ідеальним місцем для розвитку життя. Наступні місії на Червону планету могли б знайти якісь сліди життя (хоча б і у вигляді скам’янілостей) саме в цьому місці, вважають вчені.

Рівнина Аргир знаходиться приблизно в 50 градусах Південної широти — приблизно в тому місці, де на Землі розташовані Фолклендські острови. У зимові місяці місцевість слабо висвітлюється Сонцем, тому всі апарати, які будуть працювати в цій місцевості, повинні бути оснащені ємними акумуляторами.

Професор Файрен і його команда вважають, що ефективно спочатку використовувати орбітальні апарати, які ретельно досліджують місцевість з повітря, а потім здійснити висадку мобільних модулів з буровими установками і міні-лабораторії для експериментів. Вчені сподіваються на те, що Аргир міг зберегти останні рештки давньої марсіанської біосфери.

Але є важлива проблема — дослідники не хочуть користуватися послугами марсоходів типу Curiosity, які зараз знаходяться на поверхні Червоної планети. Справа в тому, що вони могли бути заражені слідами земних форм життя і можуть перенести їх на досліджувані зразки, що не гарантує чистоти експерименту. Стерилізація Curiosity може пошкодити його бортову електроніку, тому ми повинні знайти ефективний і безпечний спосіб очищення нового марсохода, вважають вчені.

НАСА: до Землі наближаються вісім небезпечних об’єктів

Експерти американського космічного агентства НАСА підвели підсумки роботи місії NEOWISE, метою якої було вивчення навколоземних тіл.

Дослідники стверджують, що на даний момент виявлено вісім потенційно небезпечних об’єктів, які прямують у бік Землі.

Після трирічних досліджень небесних тіл Сонячної системи експерти НАСА виділили вісім особливо небезпечних об’єктів, наслідки від зіткнень з якими будуть катастрофічними для Землі.

Вченими було досліджено 439 небесних тіл, 72 з яких були виявлені вперше.

Місія здійснювалася за допомогою інфрачервоного телескопа WISE, який протягом трьох років зробив більше 5 мільйонів знімків різних навколоземних об’єктів. Завдяки телескопу вчені відстежили траєкторії руху небесних тіл, серед яких і були зафіксовані особливо великі об’єкти, які швидко рухаються у бік Землі і які дійсно небезпечні для нашої планети.

Якщо хочете довго жити, забудьте про ці продукти харчування

Сучасні дієтологи озвучують різні рекомендації з оптимального харчування і досить часто, деякі з них суперечливі. На думку групи медиків, продукти, які часто вживаються людиною можуть чинити негативний вплив на її здоров’я.

У більшості випадків дієтологи озвучують свої рекомендації в частині продуктів, які людині слід включати в раціон для здорового довголіття. Разом з тим деякі експерти вважають, що набагато важливіший список продуктів, які слід виключити з меню.

Численні нові дослідження визначають часом досить нешкідливі продукти, відмова від яких допоможе людині жити як можна довше, при цьому зустрічаючись з лікарями як можна рідше.

Натуральні йогурти

Безсумнівно, продукт, виготовлений зі справжнього молока, без додавання хімічних домішок, цукру та ароматизаторів, вельми корисний для людини. Ось тільки зустріти такий йогурт на прилавках магазинів практично неможливо. Американський дієтолог Джозеф Меркола констатує, що в звичайних йогуртах, як правило, міститься дуже багато цукру, що виключає будь-яку користь від його вживання.

Фахівець переконаний, що найпростішим способом отримання корисного йогурту є самостійне приготування. У магазинах за доступною ціною можна придбати і йогуртниці, і всі необхідні інгредієнти. Якщо ж у людини немає часу або бажання займатися самостійним приготуванням йогурту – цей продукт краще виключити з раціону.

Випічка

За умови, що вона не зроблена самостійно. У переважній більшості випічка, яка продається в магазинах, шкідлива для здоров’я. Дерматолог з США Елізабет Танзі стверджує, що при приготуванні магазинної випічки використовуються трансгенні жири та інгредієнти, які надають кінцевому продукту високий глікемічний індекс. Вживання подібного роду продукції провокує підвищення рівня інсуліну в крові і призводить до прискореного старіння організму.

Фруктові соки

В них вчені знаходять потенційну небезпеку для людського здоров’я. Наприклад, всі токсичні ароматизатори, які додають в соки, є не єдиною проблемою. Навіть у натуральних соках міститься фруктоза, кількість якої медики визначають як надмірну. У фруктах фруктоза сполучається з клітковиною і іншими корисними для організму речовинами. Клітковина перешкоджає проникненню в кров великої кількості фруктози. Згідно з дослідженнями, у людей, які регулярно вживають сік, навіть свіжовичавлений, значно вища схильність до розвитку діабету 2-го типу.

Кетчуп

За винятком продукту, виготовленого самостійно з якісних інгредієнтів. Відшукати в торговельній мережі соус, в якому відсутні цукор і ароматизатори, практично неможливо. Дієтологи повідомляють, що більшість магазинних соусів і кетчупів містять у собі багато рафінованого цукру, який чинить на організм досить негативний вплив, аж до харчування ним ракових клітин.

Риба

За винятком випадків, коли людина впевнена в походженні продукції, що купується. Дослідники переконані, що користь людині може принести тільки океанський лосось, виловлений у відкритому морі. Більша частина риби на прилавки магазинів надходить з рибних ферм, де її годують генно-модифікованим кормом, а водойми погано чистяться.

«Парк юрського періоду» виявлено в Аргентині

Палеонтологи виявили в Аргентині велику ділянку із закам’янілими рештками з часів юрського періоду. Як стверджують вчені, немає таких місць у світі, які б порівнялися з виявленим районом за різноманітністю та кількістю юрських копалин.

В опублікованій доповіді палеонтологів зазначається, що за площею скам’янілий «Парк юрського періоду», розташований в Патагонії на півдні країни, займає близько 60 тисяч кв. м.

Хуан Гарсія Массини, керівник групи дослідників, додав, що викопні розташовуються на поверхні внаслідок процесів ерозії гірських порід. В каменях можна побачити відбитки комах, грибів і рослин, чий вік становить 140-160 млн. років. Проте вони досить добре збереглися.

Крім цього, в цьому районі відмінно простежується вплив термальних вод, річок і озер на екосистему і грунт.

Фахівці підкреслюють, що палеонтологам вдалося знайти широкий спектр мікро – і макроорганізмів.

Комп’ютер навчать «людської» обробки візуальної інформації

Університет Карнегі-Меллон (США) анонсував великий дослідницький проект загальною вартістю 12 млн. доларів, завдання якого — відтворити механізми обробки візуальної інформації, використовувані нашим мозком, а після цього навчити комп’ютер «думати» так само. Про проект розповідає сайт університету.

Зокрема, дослідники прагнуть поліпшити продуктивність нейронних мереж — обчислювальних моделей для штучного інтелекту, натхнених роботою центральної нервової системи тварин. Нейронні мережі сьогодні широко використовуються: зокрема, на їх основі створюються комп’ютери, які вміють впізнавати особи, розуміти мову і рукописний текст, самостійно водити автомобіль, займатися торгівлею і виявленням фінансових махінацій.

Але використовувані зараз алгоритми мало схожі на ті, що використовує мозок. Штучні нейронні мережі обробляють інформацію в одному напрямку, від введення до виводу, а мозок, швидше за все, працює зовсім інакше. Нейрони в ньому дуже тісно пов’язані між собою, припускаючи зворотний зв’язок на кожному кроці обробки. Але як саме це відбувається, поки що таємниця, яку планується розкрити в ході нового дослідницького проекту.

Проект реалізується в рамках великої дослідницької програми MICrONS (Intelligence Machine from Cortical Networks) та національного проекту США BRAIN Initiative, запущеного в 2013 році.

За словами керівника дослідницької групи в Університеті Карнегі-Меллон Тай Сінг (Tai Sing Lee), проект обіцяє прорив у нейронауках та створенні штучного інтелекту.

Удар блискавки: які шанси вижити?

Напевно, кожному відомий хоча б один випадок, коли людина виживала після удару блискавки. Такі події досить рідкісні, але вони є – ймовірність того, що блискавка потрапить у людину, складає приблизно 1 до 600 тисяч.

З якої причини блискавка «притягується» до людини, вченим поки що не вдалося з’ясувати. Але, згідно зі статистикою, 86% уражених блискавкою були чоловіками. Одна з гіпотез дослідників пов’язує це з чоловічим гормоном тестостероном.

Незважаючи на можливі травми і опіки від удару блискавки, шанси вижити у людини чималі. У США жив лісничий Рой Салліван, який не випадково отримав прізвисько «людина-громовідвід»: він був сім разів вражений блискавкою в період з 1942 по 1977 рік. За такі «заслуги» Салліван був занесений в Книгу рекордів Гіннесса.

За словами тих, що вижили, випробувані ними відчуття з болю і страждань неможливо порівняти ні з чим. По своїй товщині розряд блискавки не більше олівця і якщо він не проходить крізь серце, або спинний головний мозок людини, то в більшості випадків «жертва» залишається в живих.

Заряд, що проходить через тіло, володіє надзвичайною міццю: сила струму може перевищувати 10 тисяч ампер! Для порівняння: у звичайній розетці цей показник становить 16-25 ампер. Однак вплив розряду триває частки мілісекунди, і зазвичай на тілі людини залишаються опіки у місцях входу і виходу блискавки.

Звичайно ж, щоб уникнути удару блискавки необхідно суворо дотримуватися техніки безпеки під час грози. Якщо в цей момент ви опинилися на вулиці, то спробуйте сховатися в приміщенні. Також потрібно уникати водойм і відкритої місцевості. Якщо ж гроза застала вас всередині будівлі, закрийте вікна і двері, а також тримайтеся подалі від електроприладів.

Пересування в автомобілі під час грози не рекомендується – краще зупинитися і перечекати її.

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Інші матеріали
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
Розділ 1. Фізика як природнича наука
Додано
20 липня 2018
Переглядів
563
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку