Презентація "Антибіотики -"за" і "проти" розроблена до теми 5 чинної програми з хімії : "Хімія і прогрес людства" та сприяє усвідомленню учнями необхідності знань властивостей речовини для встановлення їх впливу на власне здоров'я.
11 клас Тема 5.Хімія та прогрес людства Антибіотики – «за» і «проти» Мещерякова Т.О., учитель химії вищої категорії, учитель – методист
Номер слайду 2
Що таке антибіотики? Слово «антибіотик» означає «проти життя». Антибактериальні препарати були створені для того, щоб подавляти размноження та зростання мікроорганізмів, які є хвороботворними бактеріями.
Номер слайду 3
Що можуть антибіотики? перемагають тяжкі хворби, які раніше вважались невилівковними: пневмонія, туберкульоз, кішкові інфекції, післяопераційні ускладнення
Номер слайду 4
Як діють антибіотики? Вбиваючі бактерії чи зупиняючі їх розвиток, антибіотики підтримують захисну систему організму. Вони атакують, зокрема, клітинні стінки цих мікроорганізмів або ж впливають на їхній обмін речовин. Наприклад, пеніцилін , порушує синтез клітинної стінки бактерій. Маючи діряві клітинні стінки, вони стають нежиттєздатними на попросту лускаються.
Номер слайду 5
Коли антібіотики неефективні? при грипі та ГРВІ, тому що вони борються з бактеріями, а не з вірусами; назначають їх для лікування бактеріальної інфекції, яка приєдналась до вірусної хвороби .
Номер слайду 6
Шкідливість антибіотиків кожний атибіотик-токсична речовина; побічні ефекти (ЦНС) знищують всі бактерії, у тому числі, і мікрофлору кішківника; впливають на печінку, імунітет, викликають алергічні реакції; для зменшення шкідливої дії на організм призначають пробіотики.
Номер слайду 7
Правила прийому антибіотиків тількі за призначенням лікаря, курс прийому довести до завершення, адекватна дозировка, прийом по статусу: при сильній інфекції –сильні антибіотики, при слабкій – менш сильні , якщо є джерело інфекції, то спочатку його усувають, а потім призначають антибіотики; підтримання в організмі білкових запасів, які є переносниками компонентів антибіотиків; урахування дозировки під час придбання ліків.
Номер слайду 8
Що таке резервні антибіотики? Коли бактерії проявляють стійкість до антибіотиків чи має місце дуже сильна інфекція, як запасний варіант існують також так звані резервні антибіотики, які лікарі призначають лише в критичних випадках. Через те, що їх рідко застосовують, бактерії ще не мали нагоди розвинути проти цих препаратів захисні механізми.