Презентація " Антін Лотоцький " Данило-король".

Про матеріал
Презентація містить матеріали, які стануть в нагоді при вивченні твору Антіна Лотоцького " Данило -король"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Антін Лотоцький. Оповідання «Данило -король». Видатні князі Русі-України на захисті рідної землі

Номер слайду 2

Актуалізація знань. Погляньте на ілюстрацію. 2. Пригадайте з якого твору вона ?3. Хто автор цього оповідання?Згадайте, який історичний період описується в цьому творі?5. Що вам відомо про нього?

Номер слайду 3

1881, 13 січня - в селі Вільховець поблизу Бережан у сім'ї галицького педагога і письменника Лева Лотоцького народився Антін Лотоцький, боєць легіону Українських Січових Стрільців, один із активних діячів «Пресової квартири» УСС, письменник і видавець. У Антіна літературний талант проявився дуже рано: ще під час навчання в Бережанській гімназії, разом із братом Володимиром він видав гумористичний журнал «Небилиці». Після закінчення гімназії Лотоцький вступає на філософський факультет Львівського університету, слухає курс лекцій з історії України Михайла Грушевського, займається літературною працею. Тоді ж вийшли з друку його перші книжки, оповідань, легенд і переказів. Повернення творчості Антіна Лотоцького до сучасних читачів активно розпочалось у 1991 році, коли його історичні та дитячі твори набули неабиякої популярності. Серед найвідоміших  творів письменника – «Смертне зілля», «Руслан і Либідь», «Було колись на Україні», «Княжа слава», «Михайло-Семиліток», « Данило-король».

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Данило Галицький був одним із найвідоміших князів, що відзначився своїми здібностями в політиці, воєнній справі, управлінні державою. В умовах ворожого оточення, не маючи достатньої опори, він зміг приборкати боярську опозицію, відновити єдність і відстояти незалежність держави, що досталася йому в спадок, а також протистояти такому могутньому ворогу, як монголо-татари. Літописець дав влучну характеристику його діяльності: «(Був) князем добрим, хоробрим і мудрим, який спорудив городи многі, і церкви поставив... і братолюбством він світився був із братом своїм Васильком».

Номер слайду 6

Робота над змістом оповідання « Данило- король» 1. Прочитайте опис зовнішності короля Данила та порівняйте його з портретом. Як зовнішність галицького правителя відображає його характер і звички? Які саме?

Номер слайду 7

2. Поясніть значення слів правителя Беля, звернені до Данила: «Для мене має те більшу вартість, як тисяча срібла, що ти прибув, зодягнений звичаєм твоїх батьків».3. Наведіть три приклади того, як король Данило зміцнював свою державу. Прочитайте ці епізоди у творі. 4. Доведіть, що король Данило активно підтримував зв’язки з іншими правителями. Відповідаючи, посилайтеся на текст твору.

Номер слайду 8

5. Розгляньте фрагмент родового дерева короля Данила . Назвіть його дітей. Про кого з них ви дізналися з твору? У яких саме обставинах вони діють? 6. Розкажіть, як король Данило залучав своїх синів до управління державою. Про що це свідчить?

Номер слайду 9

Домашнє завдання1. Добери ілюстрації до твору або проілюструй оповідь власними малюнками. 2. «Намалюй» портрет короля Данила за допомогою «хмарки слів», що характеризуватимуть його як правителя і людину.

pptx
Додано
5 січня
Переглядів
29
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку