Готика, готичний стиль. Художній стиль європейського пізнього Середньовіччя між серединами ХІІ і ХV століть, який найяскравіше виявився в архітектурі та характеризувався стрімко спрямованими вгору будівлями з багатим зовнішнім та внутрішнім оздобленням, зокрема рельєфами, статуями, вітражами
Характерні особливості готичного стилю. Символіко – алегоричний тип відображення дійсності, верховенство архітектури в системі мистецтв;Культове призначення мистецтва;Релігійна тематика (співвіднесення з вічністю, з «вищими» ірраціональними силами) і водночас інтерес до людських почуттів, повернення до індивідуальності
Визначальні риси готичної архітектури. Міські архітектурні ансамблі (культові та світські будівлі, площі,мости, колодязі);Криті галереї довкола центральних міських площ;Вузькі фасади дво- або триповерхових житлових будинків з високими фронтонами;Фортечні мури з прикрашеними в'їзними вежами довкола замків королів і феодалів;Гостроверхі собори зі стрілчастими склепіннями, великою кількістю арок, вікон і галерей
Собор Святого Стефана. Відень, Австрія. Собор Святого Стефана (St Stephen’s Cathedral), розташований у самому серці Відня, пережив багато воєн і в даний час є символом свободи міста. Готичний собор стоїть на руїнах двох попередніх церков. Його будівництво було в значній мірі ініційовано в 14 столітті герцогом Австрії Рудольфом IV. А сама пізнавана характеристика собору – черепичний дах із зображенням національного герба та герба міста Відня, була додана тільки в 1952 році.
Бургоський собор. Бургос, Іспанія. Кафедральний собор Бургоса (Burgos Cathedral) – середньовічний собор в однойменному місті, присвячений Діві Марії. Він славиться своїми величезними розмірами і унікальною готичною архітектурою. Будівництво собору розпочалося у 1221 році, і після тривалої майже двовікової перерви було завершено в 1567 році. У 1919 році собор став місцем поховання національного героя Іспанії Родріго Діас де віварію (Ель Сід Кампеадор) і його дружини Хімени Діас.
Реймський собор. Реймс, Франція. Реймський собор (Reims Cathedral) є місцем, в якому були офіційно короновані численні французькі монархи. Він побудований на місці базиліки, де колись (приблизно 496 рік) Святим Ремі був хрещений Хлодвіг I – один з найбільших політиків свого часу. Будівництво собору було завершено до кінця 13 століття.
Міланський собор. Мілан, Італія. Виключно великий і складний готичний собор на головній площі Мілана є одним з найвідоміших будівель в Європі. Це один з найбільших готичних соборів у світі. Будівництво почалося в 1386 році під заступництвом архієпископа Антоніо да Салуццо (Antonio da Saluzzo). Пізньоготичний стиль більш типовий для Франції , ніж Італії . Минуло п’ять століть, перш ніж будівництво було завершено.
Севільський кафедральний собор. Севілья, Іспанія. Розташований на місці величної мечеті Альмохади, середньовічний собор був побудований, щоб продемонструвати силу і багатство Севільї після тривалого процесу Реконкісти. На момент завершення будівництва в 16 столітті, він витіснив Собор Святої Софії, як найбільший у світі. Будівельники використовували деякі колони і елементи колишньої мечеті. Найбільш відома Хіральда – вежа з багатими візерунками й орнаментами, колишній мінарет, перетворена в дзвіницю.
Йоркський собор. Йорк, Англія. Один з двох найбільших готичних соборів у Північній Європі (поряд з Кельнським собором у Німеччині). Йоркський собор височіє над горизонтом в однойменному старовинному місті і включає в себе всі етапи готичного архітектурного розвитку в Англії . Будівництво існуючої будівлі було розпочато приблизно у 1230 і завершено в 1472 році. Собор славиться найбільшими середньовічними віконними вітражами.
Собор Паризької Богоматері. Париж, Франція. Собор Паризької Богоматері (Notre Dame de Paris) – красивий католицький собор в четвертому окрузі Парижа . Будівництво, розпочате у 1163 році, було завершено тільки в 1345. Один з найвідоміших французьких готичних соборів, Нотр-Дам де Парі відмінний приклад французької готичної архітектури, скульптури та вітражів. Під час французької революції в 1790 роки більша частина скульптур та скарбів була зруйнована і розграбована. А ще, 2 грудня 1804 тут був коронований імператором Наполеон Бонапарт.
Кельнський собор. Кельн, Німеччина. Кельнський собор (Cologne Cathedral) є самим відомими символом міста протягом багатьох століть. Його висота 157,4 метра. Знаменитий собор стоїть на місці, де ще в 4 столітті був розташований римський храм. Будівництво готичного собору почалося в 1248 році і велося з перервами понад 600 років. Собор присвячений святим Петру і Марії і є головним храмом Кельнської архієпископії.
Собор Санта-Марія-дель-Фьоре. Флоренція, Італія. Започаткували в 1296 році будівництво в готичному стилі було завершено в 1436. Кафедральний собор Санта-Марія-дель-Фьоре є символом міста і одним з найкрасивіших будівель Флоренції. Примітні зовнішні стіни базиліки, облицьовані гарними мармуровими панелями різних відтінків: зелені, білі, рожеві. А так само вражає величезний цегляний купол.
Шартрський собор. Шартр, Франція. Шартрський собор знаходиться в однойменному місті недалеко від Парижа . Його гідністю, крім того, що він являє собою один з кращих зразків французької високої готики, є те, що він практично ідеально зберігся. Більшість оригінальних вітражів собору залишилися недоторканими, в той час як архітектура бачила лише незначні зміни з початку 13 століття.
Цегляна готикасобору Пресвятої Діви Марії - одному з наймасивніших храмів світу. Маріацький костел, найбільшу споруду Головного Міста, будували у 1343 - 1502 роках в готичному стилі. Він був найбільшим у середньовічній Європі храмом, спорудженим з цегли. Костел має три нави, трансепт і цілу плеяду каплиць. Монументальний інтер'єр Маріацького костелу вражає своєю пишністю. На площі близько 5000 кв. метрів може поміститися 25000 віруючих. Довжина будівлі - 105 м, ширина - 66 м. А з 82-метрової дзвіниці можна побачити вражаючу панораму міста