презентація "Архітектура та скульптура готичного стилю"

Про матеріал
матеріали презентації ознайомлять учнів з шедеврами архітектури та скульптури готики
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема. Готичний стиль

Номер слайду 2

Завдання уроку. З’ясувати характерні особливості готичного стилю, готичної архітектури. Ознайомитись з шедеврами готичної архітектури, цегляної готики. Скульптура готичного стилю

Номер слайду 3

Готика, готичний стиль. Художній стиль європейського пізнього Середньовіччя між серединами ХІІ і ХV століть, який найяскравіше виявився в архітектурі та характеризувався стрімко спрямованими вгору будівлями з багатим зовнішнім та внутрішнім оздобленням, зокрема рельєфами, статуями, вітражами

Номер слайду 4

Характерні особливості готичного стилю. Символіко – алегоричний тип відображення дійсності, верховенство архітектури в системі мистецтв;Культове призначення мистецтва;Релігійна тематика (співвіднесення з вічністю, з «вищими» ірраціональними силами) і водночас інтерес до людських почуттів, повернення до індивідуальності

Номер слайду 5

Визначальні риси готичної архітектури. Міські архітектурні ансамблі (культові та світські будівлі, площі,мости, колодязі);Криті галереї довкола центральних міських площ;Вузькі фасади дво- або триповерхових житлових будинків з високими фронтонами;Фортечні мури з прикрашеними в'їзними вежами довкола замків королів і феодалів;Гостроверхі собори зі стрілчастими склепіннями, великою кількістю арок, вікон і галерей

Номер слайду 6

Собор Святого Стефана. Відень, Австрія. Собор Святого Стефана (St Stephen’s Cathedral), розташований у самому серці Відня, пережив багато воєн і в даний час є символом свободи міста. Готичний собор стоїть на руїнах двох попередніх церков. Його будівництво було в значній мірі ініційовано в 14 столітті герцогом Австрії Рудольфом IV. А сама пізнавана характеристика собору – черепичний дах із зображенням національного герба та герба міста Відня, була додана тільки в 1952 році.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Бургоський собор. Бургос, Іспанія. Кафедральний собор Бургоса (Burgos Cathedral) – середньовічний собор в однойменному місті, присвячений Діві Марії. Він славиться своїми величезними розмірами і унікальною готичною архітектурою. Будівництво собору розпочалося у 1221 році, і після тривалої майже двовікової перерви було завершено в 1567 році. У 1919 році собор став місцем поховання національного героя Іспанії Родріго Діас де віварію (Ель Сід Кампеадор) і його дружини Хімени Діас.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Реймський собор. Реймс, Франція. Реймський собор (Reims Cathedral) є місцем, в якому були офіційно короновані численні французькі монархи. Він побудований на місці базиліки, де колись (приблизно 496 рік) Святим Ремі був хрещений Хлодвіг I – один з найбільших політиків свого часу. Будівництво собору було завершено до кінця 13 століття.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Міланський собор. Мілан, Італія. Виключно великий і складний готичний собор на головній площі Мілана є одним з найвідоміших будівель в Європі. Це один з найбільших готичних соборів у світі. Будівництво почалося в 1386 році під заступництвом архієпископа Антоніо да Салуццо (Antonio da Saluzzo). Пізньоготичний стиль більш типовий для Франції , ніж Італії . Минуло п’ять століть, перш ніж будівництво було завершено.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Севільський кафедральний собор. Севілья, Іспанія. Розташований на місці величної мечеті Альмохади, середньовічний собор був побудований, щоб продемонструвати силу і багатство Севільї після тривалого процесу Реконкісти. На момент завершення будівництва в 16 столітті, він витіснив Собор Святої Софії, як найбільший у світі. Будівельники використовували деякі колони і елементи колишньої мечеті. Найбільш відома Хіральда – вежа з багатими візерунками й орнаментами, колишній мінарет, перетворена в дзвіницю.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Йоркський собор. Йорк, Англія. Один з двох найбільших готичних соборів у Північній Європі (поряд з Кельнським собором у Німеччині). Йоркський собор височіє над горизонтом в однойменному старовинному місті і включає в себе всі етапи готичного архітектурного розвитку в Англії . Будівництво існуючої будівлі було розпочато приблизно у 1230 і завершено в 1472 році. Собор славиться найбільшими середньовічними віконними вітражами.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Собор Паризької Богоматері. Париж, Франція. Собор Паризької Богоматері (Notre Dame de Paris) – красивий католицький собор в четвертому окрузі Парижа . Будівництво, розпочате у 1163 році, було завершено тільки в 1345. Один з найвідоміших французьких готичних соборів, Нотр-Дам де Парі відмінний приклад французької готичної архітектури, скульптури та вітражів. Під час французької революції в 1790 роки більша частина скульптур та скарбів була зруйнована і розграбована. А ще, 2 грудня 1804 тут був коронований імператором Наполеон Бонапарт.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Кельнський собор. Кельн, Німеччина. Кельнський собор (Cologne Cathedral) є самим відомими символом міста протягом багатьох століть. Його висота 157,4 метра. Знаменитий собор стоїть на місці, де ще в 4 столітті був розташований римський храм. Будівництво готичного собору почалося в 1248 році і велося з перервами понад 600 років. Собор присвячений святим Петру і Марії і є головним храмом Кельнської архієпископії.

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Собор Санта-Марія-дель-Фьоре. Флоренція, Італія. Започаткували в 1296 році будівництво в готичному стилі було завершено в 1436. Кафедральний собор Санта-Марія-дель-Фьоре є символом міста і одним з найкрасивіших будівель Флоренції. Примітні зовнішні стіни базиліки, облицьовані гарними мармуровими панелями різних відтінків: зелені, білі, рожеві. А так само вражає величезний цегляний купол.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Шартрський собор. Шартр, Франція. Шартрський собор знаходиться в однойменному місті недалеко від Парижа . Його гідністю, крім того, що він являє собою один з кращих зразків французької високої готики, є те, що він практично ідеально зберігся. Більшість оригінальних вітражів собору залишилися недоторканими, в той час як архітектура бачила лише незначні зміни з початку 13 століття.

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Цегляна готикасобору Пресвятої Діви Марії - одному з наймасивніших храмів світу. Маріацький костел, найбільшу споруду Головного Міста, будували у 1343 - 1502 роках в готичному стилі. Він був найбільшим у середньовічній Європі храмом, спорудженим з цегли. Костел має три нави, трансепт і цілу плеяду каплиць. Монументальний інтер'єр Маріацького костелу вражає своєю пишністю. На площі близько 5000 кв. метрів може поміститися 25000 віруючих. Довжина будівлі - 105 м, ширина - 66 м. А з 82-метрової дзвіниці можна побачити вражаючу панораму міста

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Костел Святої Анни. Вільнюс

Номер слайду 42

Зустріч Марії та Єлизавети (Собор в Реймсі )

Номер слайду 43

Св. Йосип (фрагмент західного фасаду в Реймсі)

Номер слайду 44

Статуї з порталів Шартрського собору

Номер слайду 45

Номер слайду 46

Номер слайду 47

Скульптури собору в Наумбурзі

Номер слайду 48

Номер слайду 49

Взяття Христа під варту

Номер слайду 50

Маркграф Герман і маркграфиня Реглінда

Номер слайду 51

Маркграф Еккегард і його дружина Ута

Номер слайду 52

Статуї донаторів (феодалів)

Номер слайду 53

Підсумок. Назвіть характерні риси готичного мистецтва. Які ознаки допоможуть відрізнити готичний собор від античного, візантійського чи романського храмів?Які особливості готичної скульптури?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Рогозняк Валентина Танасіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Мистецтво 8 клас (Кондратова Л.Г.)
Додано
14 березня 2019
Переглядів
7940
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку