Презентація "Бактерії та археї"

Про матеріал
Презентація мість основні характеристики бактерій та архей, їх порівняння та будову, значення, класифікацію.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Бактерії та археї. Особливості їх функціонування

Номер слайду 2

Бактеріїціанобактерії, актиноміцети, рикетсії, хламідії, міксобактерії.

Номер слайду 3

■ одноклітинні, колоніальні ;■ прокаріотична будова клітини ;■ геном не містить білків гістонів;■ мембрани складаються з фосфоліпідів;■ клітинна стінка містить муреїн, може містити додаткові шари;БАКТЕРІЇ

Номер слайду 4

■ джгутик є порожньою білковою ниткою, обертається праворуч, росте від кінця, рухається з використанням протонного градієнту;■ процеси: більшість типів бродіння, азотфіксація, фотосинтез на основі бактеріофілу, анаеробне дихання на основі відновлення сполук Сульфуру, Феруму, Мангану та ін;■ живуть у всіх екотопах Землі, переважають за умов нормальної температури, тиску та вмісту кисню.

Номер слайду 5

ФОРМИ БАКТЕРІЙ - КУЛЯСТІ, ПАЛИЧКОПОДІБНІ, ЗІГНУТІ ,СПІРАЛЬНІ.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Археї — група живих організмів, до якої належать одноклітинні прокаріоти, що відрізняються низкою фізіолого-біохімічних ознак від справжніх бактерій (еубактерій).

Номер слайду 10

Класифікація архей В даний час археї поділяють на 5 типів: Кренархеоти (Crenarchaeota)Евріархеоти (Euryarchaeota)Корархеоти (Korarchaeota)Наноархеоти (Nanoarchaeota)

Номер слайду 11

Середовище існування Вперше археї були виявлені в екстремальних умовах, таких як гарячі вулканічні джерела. Археї живуть в широкому діапазоні середовищ існування і являються важливою частиною екосистеми, можуть становити до 20 % загальної біомаси.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Характерні ознаки архей{3 B4 B98 B0-60 AC-42 C2-AFA5-B58 CD77 FA1 E5}Ознака. АрхеїКількість клітин. Тільки одноклітинніБудова клітинноїмембранимембрани одношаровіКлітинна стінка. Складається із псевдомуреїну та специфічних білків. Особливості геному. Геном археїв представлений дволанцюговою ДНК у нуклеоїді та кільцевими плазмідами. Містить білки-гістони. Органели Мають прокаріотичну будову клітини. Живлення. Хемоавтотрофне й хемогетеротрофне з використанням найрізноманітніших джерел енергії: світла, органічних сполук, амоніаку, йонів металів, водню та ін.

Номер слайду 18

{3 B4 B98 B0-60 AC-42 C2-AFA5-B58 CD77 FA1 E5}Значення для людини. Приклад. Нещодавно, вчені відкрили антибіотики, які виробляють Археї. Ці речовини відрізняються від грибних і синтетичних, тому успішно можуть бути застосовані у боротьбі із багатьма недугами людини.Є частиною мікробіоти кишечнику людини Метаногенні архебактерії товстого кишечнику. Важливе джерело ферментів, які використо-вуються в наукових дослідженнях і промисловостіДНК-полімеразу архебактерій, які живуть у гарячих джерелах, використовують для полімеразної ланцюгової реакціїЗбагачення руд металів під час видобування Архебактерій використовують для видобутку золота, міді й кобальту. Виробництво продуктів харчування за високих температур. Ферменти архей використовують у виробництві молока з низьким умістом лактози, яке відбувається за високої температури

Номер слайду 19

Порівняйте бактерії та археї{BC89 EF96-8 CEA-46 FF-86 C4-4 CE0 E7609802}Ознака. БактеріїАрхеїПоверхневий апарат Цитоплазма Нуклеоїд Живлення Дихання Рух Розмноження 

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 10 клас, Презентації
Додано
27 вересня 2024
Переглядів
1024
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку