■ одноклітинні, колоніальні ;■ прокаріотична будова клітини ;■ геном не містить білків гістонів;■ мембрани складаються з фосфоліпідів;■ клітинна стінка містить муреїн, може містити додаткові шари;БАКТЕРІЇ
Номер слайду 4
■ джгутик є порожньою білковою ниткою, обертається праворуч, росте від кінця, рухається з використанням протонного градієнту;■ процеси: більшість типів бродіння, азотфіксація, фотосинтез на основі бактеріофілу, анаеробне дихання на основі відновлення сполук Сульфуру, Феруму, Мангану та ін;■ живуть у всіх екотопах Землі, переважають за умов нормальної температури, тиску та вмісту кисню.
Номер слайду 5
ФОРМИ БАКТЕРІЙ - КУЛЯСТІ, ПАЛИЧКОПОДІБНІ, ЗІГНУТІ ,СПІРАЛЬНІ.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Археї — група живих організмів, до якої належать одноклітинні прокаріоти, що відрізняються низкою фізіолого-біохімічних ознак від справжніх бактерій (еубактерій).
Номер слайду 10
Класифікація архей В даний час археї поділяють на 5 типів: Кренархеоти (Crenarchaeota)Евріархеоти (Euryarchaeota)Корархеоти (Korarchaeota)Наноархеоти (Nanoarchaeota)
Номер слайду 11
Середовище існування Вперше археї були виявлені в екстремальних умовах, таких як гарячі вулканічні джерела. Археї живуть в широкому діапазоні середовищ існування і являються важливою частиною екосистеми, можуть становити до 20 % загальної біомаси.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Характерні ознаки архей{3 B4 B98 B0-60 AC-42 C2-AFA5-B58 CD77 FA1 E5}Ознака. АрхеїКількість клітин. Тільки одноклітинніБудова клітинноїмембранимембрани одношаровіКлітинна стінка. Складається із псевдомуреїну та специфічних білків. Особливості геному. Геном археїв представлений дволанцюговою ДНК у нуклеоїді та кільцевими плазмідами. Містить білки-гістони. Органели Мають прокаріотичну будову клітини. Живлення. Хемоавтотрофне й хемогетеротрофне з використанням найрізноманітніших джерел енергії: світла, органічних сполук, амоніаку, йонів металів, водню та ін.
Номер слайду 18
{3 B4 B98 B0-60 AC-42 C2-AFA5-B58 CD77 FA1 E5}Значення для людини. Приклад. Нещодавно, вчені відкрили антибіотики, які виробляють Археї. Ці речовини відрізняються від грибних і синтетичних, тому успішно можуть бути застосовані у боротьбі із багатьма недугами людини.Є частиною мікробіоти кишечнику людини Метаногенні архебактерії товстого кишечнику. Важливе джерело ферментів, які використо-вуються в наукових дослідженнях і промисловостіДНК-полімеразу архебактерій, які живуть у гарячих джерелах, використовують для полімеразної ланцюгової реакціїЗбагачення руд металів під час видобування Архебактерій використовують для видобутку золота, міді й кобальту. Виробництво продуктів харчування за високих температур. Ферменти архей використовують у виробництві молока з низьким умістом лактози, яке відбувається за високої температури
Номер слайду 19
Порівняйте бактерії та археї{BC89 EF96-8 CEA-46 FF-86 C4-4 CE0 E7609802}Ознака. БактеріїАрхеїПоверхневий апарат Цитоплазма Нуклеоїд Живлення Дихання Рух Розмноження