Презентація на тему "Біологія, 6 клас. Вступ" допоможе вчителю нагадати учням 6 класу про особливості живої та неживої природи; ознайомитись із науками, які входять до циклу біологічних; пояснити особливості біологічних досліджень.
ВСТУПЩо таке життя і як його досліджують. Уроки 1-2
Номер слайду 2
План. Науковий метод у біології4 Ознаки життя1 Різноманітність життя2 Основні розділи біології3
Номер слайду 3
1. Ознаки життя
Номер слайду 4
не ростене дихаєрухаєтьсярозмножуєтьсяросте, розвивається. Нежива. Живаводаповітрягірські породи бактеріїгрибитваринирослинигрунтне живитьсяне розмножуєтьсядихаєживиться. Природа
Номер слайду 5
Нежива природа
Номер слайду 6
Ріст та розвиток рослин
Номер слайду 7
Ріст та розвиток тварин
Номер слайду 8
ОРГАНІЗМИДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇСВІТЛООРГАНІЧНІРЕЧОВИНИ
Номер слайду 9
Основні терміни. Ріст – це сукупність процесів, які забезпечують збільшення маси, розмірів, об'єму живих організмів. Живлення – це поглинання речовин із навколишнього середовища та їх засвоєння. Розмноження – це утворення батьківськими організмами нових подібних до себе дочірніх особин. Обмін речовинами та енергією – це сукупність хімічних і фізичних перетворень речовин і енергії, які відбуваються в живому організмі і забезпечують його життєдіяльність. Пристосування до навколишнього середовища – це такі зміни живого у мінливому оточенні, які дають змогу вижити та залишити потомство.
Віруси. Вірус (латинською: virus — отрута) — неклітинний інфекційний агент, який може відтворюватися лише всередині живих клітин. Віруси уражають всі типи організмів, від рослин і тварин до бактерій.
Номер слайду 13
Еволюція. Еволюція (латинською: evolutio, від evolvo — розгортаю) — це процес зміни спадкових характеристик живих організмів з плином часу.
Номер слайду 14
3. Основні розділи біології
Номер слайду 15
Біологія – наука про життя. Переклад з латинської: “bios” - життя“logos” - наука
Номер слайду 16
1802 рік - термін “біологія”
Номер слайду 17
Науки, що вивчають різноманітність організмів. Ботаніка. Мікологія. Вірусологія. Зоологія. Мікробіологія
Використання людиною біологічних знань. Медицина. Сільске господарство. Охорона природи
Номер слайду 21
4. Науковий метод у біології
Номер слайду 22
Методи вивчення організмів. Спостереження – безпосереднє спостереження за біологічними явищами. Описовий – збір та опис фактів та явищ. Порівняльний – вивчення подібностей та відмінностей обєктів та явищ. Еспериментальний – проведення досліджень, дослідів. Моделювання – штучне створення процесів життєдіяльності, біологічних систем
Номер слайду 23
Науковий метод. Нові спостереження. Гіпотеза Експеремент. Теорія
Номер слайду 24
Висновки1. Головна властивість живого — це здатність до розмноження, що забезпечує неперервність життя на Землі.2. Інші важливі властивості живого — ріст та взаємодія із зовнішнім середовищем — спрямовані на забезпечення процесу розмноження.3. Взаємодія організмів із зовнішнім середовищем полягає в обміні речовинами та енергією, а також у пристосуванні до змін зовнішнього середовища. 4. Живі організми дуже різноманітні.5. Основні групи живих організмів становлять бактерії, рослини, тварини та гриби.6. Наразі на Землі відомо понад 1,9 млн видів живих істот. 7. Біологія — це наука про життя, яка складається з багатьох підпорядкованих наук, об’єднаних у кілька розділів.8. Основні розділи біології вивчають різноманітність, структуру та функції організмів.9. Прикладні науки допомагають використати здобутки біології у практичній діяльності людини.10. Біологія спирається на науковий метод.
Номер слайду 25
Рефлексія. Я дізнався ... Я зрозумів, що можу ... Мені сподобалося ... Для мене стало новим ... Мене здивувало ... У мене вийшло ... Я придбав ... Мені захотілося ...
Номер слайду 26
Домашнє завдання. Параграф 1-4 - читати. Вивчити терміни та поняття