Презентація "Богдан-Ігор Антонич "Навчися лісової мови". Спонукання до вдумливого і люблячого спілкування з усіма живими створіннями

Про матеріал

Презентація має мету: ознайомити учнів із творчістю українського поета Богдана-Ігоря Антонича; розвивати їх уміння виразно читати та аналізувати віршований твір; виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Українська література5 клас

Номер слайду 2

Емоційне налаштування. Діти, продзвенів уже дзвінок - починаємо урок Хай вам Ясно світить сонце у вікно щодня. Хай сміється мирне небо і дивує світ,А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Номер слайду 3

Богдан-Ігор Антонич «Навчися лісової мови». Спонукання до вдумливого і люблячого спілкування з усіма живими істотами

Номер слайду 4

Розділ 2 Чому не цікаво жити без пригод?

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Наша мета1. Ознайомитися з українським поетом Богданом-Ігорем Антоничем та його поезією «Навчися лісової мови».2. Розвивати вміння аналізувати вірш, розуміти його зміст та виразні засоби.3. Формувати вміння виразно читати поезію та здатність відчувати красу поетичного слова4. Виховувати любов та уважне ставлення до рідної природи та Батьківщини, естетичний смак.

Номер слайду 8

Богдан-Ігор Антонич 1909 -1937 український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець

Номер слайду 9

Народився на Лемківщині в родині греко-католицького священика Василя Антонича в Австро-Угорщині. Справжнє прізвище батька було Кіт, яке родина змінила перед народженням єдиного сина. Початкову освіту майбутній поет здобував під наглядом приватної вчительки.

Номер слайду 10

Упродовж 1920–1928 навчався у гімназії гуманітарного типу імені Королеви Софії у Сяноку. «На цілу Лемківщину це була одинока гімназія, де вчили також і української» З першого і до останнього класу Антонич відзначався як найкращий учень.

Номер слайду 11

Протягом 1928–1933 років Антонич — студент Львівського університету ім. Яна Казимира, де навчався на філософському факультеті (спеціальність — польська філологія)

Номер слайду 12

Ще під час навчання в університеті Антонич пристрасно включився в літературне та громадське життя Львова, був членом гуртка студентів-україністів при Науковій секції Товариства прихильників освіти, наполегливо почав вивчати нюанси української мови

Номер слайду 13

За спогадами сучасників, був короткозорим, невисокого зросту, темне волосся зачісував наверх, одягався елегантно, по моді. Помер Антонич на двадцять восьмому році життя. Після перенесеного апендициту та наступного запалення легень перевтомлене довгою і високою гарячкою серце не витримало. Похований у Львові на Янівському цвинтарі, поле № 4[5].

Номер слайду 14

Федір Манайло »Золота осінь»Розгляньте репродукції картин українських художників Ф. Манайла та К. Білокур. Яка тема їх об’єднує?

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Збагачуємо мовлення. Елегія- ліричний вірш задумливого, сумного характеру. Сльота – хмарна погода з дощем або мокрим снігом.

Номер слайду 17

Поміркуй над прочитаним1. Яку картину світу змальовує поет? Відповідаючи, Посилайся на текст2. Прочитай рядки, які відтворюють пейзаж. Що привертає увагу поета? Засобами словесного малювання опиши цю картину.

Номер слайду 18

3. чи йдеться у вірші докладно про ліс? На чому автор більше зосереджується – на його описі чи на переживаннях, які він викликає? 4. Чому автор у вірші вживає окличні речення? Прочитай ці рядки.5. Який настрій викликає в тебе зображена картина?Які слова допомогли тобі її уявити?Чому вчить поезія?

Номер слайду 19

Тварини і птахи володіють багатьма можливостями передавати свої емоції, почуття, накази та застереження з допомогою звукових сигналів, запахів, жестів, забарвлень свого тіла. Маленькі тварини з народження «розуміють» своїх родичів. Людська ж мова настільки складна, що дітям доводиться довго тренуватися, аби навчитися вимовляти слова, які вони здебільшого розуміють змалечку. У дечому тварини можуть навіть перевершити людей і захопити своїм «високим» мистецтвом. Наприклад, у вмінні користуватися сигнальними вогниками та змінювати забарвлення свого тіла, аби привабити подругу чи відлякати ворога. Отже, у «лісової мови» є свої секрети. Як-от уміння «маскуватися» та уподібнюватися до інших тварин чи рослин. Це мистецтво в природі називається мімікрією.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Я – творча особистість. Напиши короткий роздум (1-2 речення) про те, як людина може чути, відчувати, розуміти мову живої природи.

Номер слайду 22

Я – творча особистість. Придумай усну «розповідь» лисеняти чи сарняти про пригоди в осінньому лісіАБО Напиши вірша або маленьке оповідання про свою мандрівку в осінній ліс.

Номер слайду 23

Практикуймо. Робота в групах. Випишіть із вірша художні засоби. Діти, згадайте, що називають епітетами та метафорами. Епітет – художнє означення. Метафора- художній троп, У якому назву одного предмета перенесено на інший за ознакою схожості{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Епітети Метафори. Окличні речення

Номер слайду 24

Висновки. Діти пам’ятайте, що природа потребує нашої уваги та дбайливого ставлення. Давайте робити все можливе, щ0б залишити нашу планету чистою та здоровою.

Номер слайду 25

Домашнє завдання1. Підготувати виразне читання вірша, за бажанням вивчити напам’ять.2. Намалювати ілюстрації

pptx
Додано
3 грудня
Переглядів
45
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку