Презентація "Циклічні алгоритми. Мова програмування Java"

Про матеріал
В презентації розглядаються алгоритмічні конструкції циклів на мові програмування Java: цикл з параметром for; цикл з передумовою while; цикл з постумовою do..while. Наводяться приклади розв'яжку задач з використанням циклів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Програмування циклічних алгоритмів

Номер слайду 2

Для чого в мовах програмування використовуються цикли?При розв’язку сучасних задач, часто виникає потреба у багатократному виконанні однієї й тієї ж послідовності дій (операторів). Причому, кількість дій часто буває наперед невідомою і залежить від введених даних, отриманих проміжних результатів тощо. Для забезпечення повторюваності обчислювального процесу у мові програмування Java введено оператори циклу. Послідовність дій, що повинна виконуватись за один раз в операторі циклу, називається ітерацією.

Номер слайду 3

Які види операторів циклу використовуються у мові Java?Мова Java має такі самі базові оператори циклу:цикл з параметром for;цикл з передумовою while;цикл з постумовою do..while. Кожен з вищенаведених операторів циклу має свій власний синтаксис та особливості застосування.

Номер слайду 4

Загальна форма оператора циклу while: Цикл while працює наступним чином. Якщо значення умова рівно true, то виконується тіло_циклу. Як тільки значення умови стає рівним false, виконання циклічного процесу припиняється і програма виконує оператор, що слідує за оператором while.

Номер слайду 5

Загальна форма оператора циклу for: Цикл працює наступним чином. Спочатку виконується (один раз) ініціалізація змінної циклу. Потім перевіряється умова. Якщо результат виконання умови рівний true, тоді виконується тіло циклу. Після виконання тіла циклу здійснюється приріст змінної управління циклом на деяку величину. Робота циклу завершується, коли значення умови стане рівне false.

Номер слайду 6

депочаткова_ініціалізація – початкове присвоєння значення змінній (змінним), яка бере участь в умові та прирості. Ініціалізація виконується тільки один раз. Змінна, що бере участь в умові та прирості, називається змінною керування циклом;умова – умовний вираз згідно синтаксису мови Java. В умові повинна брати участь (не обов’язково) змінна керування циклом. Якщо значення умови рівне true, то виконується тіло циклу. Якщо значення умови стає рівне false, то виконання циклу припиняється і управління передається наступному за циклом for оператору. У мові Java умова в операторі циклу for є обов’язковим елементом;приріст – дія (операція), що виконується над змінною керування циклом. Приріст може змінювати змінну керування циклом як в зростаючому, так і в спадному порядку на різну величину. Після виконання приросту, відбувається перевірка умови з подальшим виконанням (не виконанням) тіла циклу.

Номер слайду 7

Загальна форма оператора циклу do..while: Цикл do..while доцільно застосовувати у випадках, коли потрібно хоча б один раз виконати тіло циклу. Цикл працює наступним чином. Спочатку виконується тіло циклу. Потім відбувається перевірка умови. Якщо результат умови рівний true, то тіло циклу виконується ще раз. Якщо результат умови рівний false, то відбувається вихід з циклу і управління передається наступному за циклом do..while оператору.

Номер слайду 8

Приклади розв’язку задач з використанням циклу: Приклад 1. Використовуючи цикл while визначити суму: 2 + 4 + 6 + … + 2n

Номер слайду 9

Приклад 2. Використовуючи цикл for написати фрагмент коду, що знаходить суму для заданого n:5 + 10 + 15 + … + 5·n

Номер слайду 10

Приклад 3. Вивести результати таблиці множення на 8public class Tablemnog { public static void main(String[] args) { int i, p; for (i = 1; i <= 10; i = i+1){ p = 8*i; System.out.println("Результат= " +p); } }}

pptx
Додано
24 січня 2022
Переглядів
605
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку