День НезалежностіДень Незалежності для країни – це як день народження у людини, – той день, коли вона з'являється на світ. Наша Україна – дуже давня держава, але відновила свою незалежність вона 24 серпня 1991 року. Наш народ на референдумі 1 грудня 1991 року підтвердив незалежність України. «За» проголосувало 92% виборців.
Номер слайду 3
Прапор України. Прапор України – блакитно-жовтий, де блакитний колір означає мирне небо, а жовтий – дозрілу пшеницю на полі. Наш прапор – дуже давній, прапори з цими кольорами зустрічаються ще на малюнках в літописах Київської Русі.
Номер слайду 4
Герб України. Гербом України є Тризуб. Це дуже давній знак, який на нашій території археологи знаходять ще серед знахідок часів палеоліту. Як і будь-який давній знак, наш Тризуб має багато значень. Він символізує і верхівку колоска пшениці, і атакуючого сокола, і минуле, сучасне та майбутнє нашого народу, з’єднані у вічність.
Номер слайду 5
Сучасний малюнок Тризуба створив художник Василь Кричевський на основі давніх зображень і заховав у ньому слово «воля».
Номер слайду 6
Гімн України «Ще не вмерла України…»Автор слів Гімну України – Павло Чубинський. Музику до нього написав Михайло Вербицький. За радянської влади за співання і навіть за слухання пісні «Ще не вмерла України…» могли посадити в тюрму.
Номер слайду 7
Чубинський родом з Борисполя, з Наддніпрянщини. А Вербицький народився і жив у Прикарпатті. Написавши пісню «Ще не вмерла України…», вони об'єднали Захід і Схід нашої землі.
Номер слайду 8
Народний костюм. Традиційний одяг українців складали натільна сорочка-вишиванка, для дівчат плахта або спідниця, для хлопців – широкі штани-шаровари або вузькі – гачі. Хлопці носили різні види головних уборів, дівчата – вінки, а заміжні жінки – очіпки чи хустки. Доповнювало костюм взуття по сезону.