Додаю презентацію до виховного проекту із класом "Здоровий спосіб життя". Презентація містить 53 слайди, які розміщені послідовно у відповідності із ходом захисту проекту. Моїм учням було дуже зручно презентувати нашу спільну роботу, оскільки спочатку вони (з моєю допомогою) підбирали матеріали, розподіляли між собою теми для захисту, виготовляли наочність (див. в архіві іншої моєї пуюлікації). Під час захисту ми представили стенд із Квіткою здоров'я, тематичні папки по кожному із 7 розділів проекту, також оформили папку із добіркою віршів, загадок, приказок та виставку учнівських тематичних малюнків. Презентація сама по собі уже є готовим проектом)). Користуйтеся на здоров'я!
Тема проекту: Формування здорового способу життя в учнівської молодіМета проекту: дослідити напрями формування здорового способу життя школярів у навчально-виховному процесі; сформувати навички здорового способу життя; підвищити рівень соціальної активності учнів; сприяти збереженню і зміцненню організму підлітка, підвищенню психологічного мікроклімату у сім’ї, класному колективі; розробити практичні рекомендації. Термін дії проекту: 5 місяців. Тип проекту: інформаційно-творчий, груповий.
Очікувані результати. Діти:розширять свої знання про складові здорового способу життя; навчаться здорових харчових звичок;підвищать власну фізичну активність та дотримуватимуться режиму дня;покращать навички особистої гігієни та загартовування організму;усвідомлять руйнівну силу шкідливих звичок на організм;застосовуватимуть позитивне мислення як невід'ємну складову здорового способу життя;навчаться працювати в команді задля досягнення спільної мети, налагодять міжособистісні стосунки в колективі.
Правила харчування1. Їсти потрібно 4 рази на день і в той самий час (буде гарний апетит і їжа краще засвоюється). 2. Їжу треба добре пережовувати.3. Під час їжі не розмовляй (знижує апетит).4. Їжа повинна бути різноманітною.5. Не переїдай! Вставай із-за столу з деяким відчуттям голоду.6. Побільше вживати овочів і фруктів (Овочі і фрукти вживати свіжі, у консервованих менше вітамінів).
Фізична активність. Зараз у розвинених країнах входить у моду здоровий спосіб життя. Молодь і люди зрілого віку слідкують за собою, займаються різними видами спорту. Бути хворим, кволим не престижно. Якщо людина змолоду слідкує за своїм здоров'ям , їй легше зберегти його до глибокої старості. Звичайно, іноді доводиться поступатися своїми принципами, щоб дехто з друзів не сприймав тебе білою вороною. Та з часом люди, які палять, дозволяють собі випити, не цікавляться спортом, знаходять собі інші компанії. А поряд залишаються ті, хто підтримує, розуміє тебе і повністю поділяє твої погляди. З ними тобі легко спілкуватися, дружити, бо вас об'єднує одна мета - бути здоровими та успішними людьми. Всі здорові люди люблять життя. (Генріх Гейне)
Загартовування – це підвищення стійкості організму до несприятливого впливу ряду факторів навколишнього середовища (низької або високої температури) шляхом систематичного впливу на організм цих факторів. В основі загартовування лежить здатність організму людини пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища.
Процедура обтирання: рушник,губку або спеціальнурукавичку з матерії змочуютьу воді і злегка віджимають. Потім послідовновиконують обтирання рук(в напрямку від пальців доплечей), шиї, грудей, живота,спини і ніг. Після цього тілорозтирають сухим жорстким рушником до почервоніння і появи приємного відчуття теплоти. Обтирання
Цей тип доступний кожній людині в будь-який час року. Повітря діє безпосередньо на наше тіло, шкіру, призводить до ряду біохімічних змін в клітинах тканин, дратує шкірні рецептори нервової системи. Повітряні ванни найкраще застосовувати на відкритому повітрі, їх корисно поєднувати з різними фізичними вправами - ходьбою, бігом, гімнастикою. Повітряні ванни
Цей тип загартовування слід приймати розумно, інакше замість користі воно може викликати опіки шкіри, перегрів організму, сонячний удар, перезбудження нервової системи. Прийом сонячних ванн доцільно поєднувати з водними процедурами. Після прийому рекомендується 10 - 15 хвилин побути в тіні, а потім прийняти душ або викупатися. Сонячні ванни
Найбільш ефективним засобом загартовування є купання у відкритих водоймах. Під час купання на організм одночасно впливає сонце, повітря і вода. Перш ніж купатися, обов'язково звертайте увагу на правила безпечної поведінки при купанні. Купатися рекомендується не раніше, ніж через 1 - 1,5 години після їжі. Купання у відкритих водоймах
Найбільш ефективною водною процедурою є купання в крижаній воді. Проте підготовка до цього вимагає спеціального тренування і знань фізіологічних процесів, що проходять в організмі людини при купанні в крижаній воді. Це вища форма загартовування, так як в короткий час підключає до боротьби «за виживання» всі органи людини. Моржування
У процесі загартовуваннянормалізується стан емоційної сфери, людина стає більш стриманою, врівноваженішою;покращується настрій, додається бадьорості, підвищується працездатність і витривалість організму. Загартована людина легко переносить спеку і холод, різкі зміни зовнішньої температури, здатні ослабити захисні сили організму.
Алкоголь - це отрута, яка найбільше вражає головний мозок. Особливо згубно алкоголь діє на організм підлітка, в якого ще не завершився процес формування деяких відділів головного мозку, а також і інших важливих органів: серця, легень, шлунка, печінки, нирок. Токсична дія алкоголю на організм підлітка у кілька разів сильніша, ніж на організм дорослого, тому, що у цьому віці тканини дуже насичені водою і швидко вбирають і розповсюджують алкоголь по всьому тілу. При концентрації алкоголю в крові 0,5-0,6% /це відповідно 0,5 л. горілки/ у підлітка може наступити смерть. Для дітей ця доза становить 1 ОО-150 г., для грудних дітей - 10-15 г. горілки.
Шкідливість куріння Що таке тютюн? Тютюн — це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входять такі речовини як нікотин, білки, вуглеводи, органчні кислоти, смоли і ефірні олії. Основна особливість тютюну, завдяки якій він відрізняється від інших рослин родини пасльонових, — вміст нікотину.
До яких наслідків призводять наркотики?Вже через 2-3 роки вживання наркотиків призведе до повного виснаження організму. Людина худне, її шкіра набуває жовтуватого відтінку, з'являється крихкість нігтів, починає випадати волосся, повна і необоротна імпотенція. Вона втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства. Повністю втрачаються попередні почуття і інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь-якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація - повний розпад особистості.