Видатні вчені – біологи. Гордість України.« Знайомство з біографіями великих людейдуже повчальне для вивченнялюдської природи».І.І. Мечников. За законами, теоріями, відкриттями спробуймо розгледіти долі людей.
Номер слайду 2
Ф. Достоєвський. ЛЮБОВ НАСТІЛЬКИ ВСЕСИЛЬНА,ЩО ПЕРЕРОДЖУЄ І НАС САМИХ.
Номер слайду 3
Юний Ілля одержав. Освіту в Харківськійгімназії, а вищу – в Харківському університеті. Захоплювався зоологією, медициною, бактеріологією. У 23 роки став Доктором зоології. Вважав геніальність ознакою лише мужчин.
Номер слайду 4
Продовжив освіту та працю спочатку в Німеччині, далі в. Петербурзі. У цей час видатний біолог Климент Тімірязєвзахоплювався працею « харківського вундеркінда».
Номер слайду 5
Працював у Новоросійському ( Одеса) та. Петербургському. Університетах. Разом з М. Гамалієюорганізували першу в Російській імперії та другу у світібактеріологічнустанцію. Сьогодні це -Одеський науково – дослідний інститут вірусології та епідеміології.
Номер слайду 6
Дружина Ольга, молодша на 12 років, захворіла на тиф. Мечников вирішує померти разом із коханою і вводить собі збудника тифу. Вивчає розвиток інфекції у власному організмі заради науки. Спостерігає, що в крові є клітини, які поглинають та знищують збудників тифу. Захоплюється власними дослідженнями, підтримує дружину, піклується про неї, проводить з коханою « останні дні життя».І…разом з Ольгою виздоровлює!Це відбулося у 1880 році. Відтоді І.І. Мечников активно вивчає здатність людського організму до опірності чужорідним мікроорганізмам і відкриває явище клітинного імунітету. У 1908 за дане відкриття І.І. Мечникова, видатного українського вченого, нагороджують. Нобелівською премією.
Номер слайду 7
Висловлюючи протест проти політики імперського уряду щодо освіти в Україні, Ілля Іванович покидає Російську імперію та виїжджає до Франції, де працює замісником директора інституту Луї Пастера.