Пропоную власні презентації, розроблені до уроків біології в 10 класі, які допоможуть вчителям урізноманітнити наочний матеріал, а учням - якісно підготуватися до уроку.
Цікаві факти про гриби. У світі налічується близько 2 мільйонів типів грибів, але класифіковано всього близько 80 тисяч. На один вид рослини припадає приблизно 6 видів грибів. Досить багато видів грибів є хижаками. Вони мають спеціальні пристосування (нарости) для ловлі комах. Є види, які розпорошуючи свої спори і потрапляючи в жертву, проростають в ній. У мухоморах не так вже й багато отрути, для того щоб концентрація його була смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. Одним з найбільших вважається гриб, знайдений у США в 1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.
Номер слайду 4
Цікаві факти про гриби. Найдорожчий сорт грибів – трюфель, 2500 $ за 1 кг грибів. Одним з найцікавіших грибів вважається плазмодій, він вміє ходити зі швидкістю близько метра за кілька днів. Грибниця росте дуже повільно, приблизно 10-12 сантиметрів на рік. Найперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений з гриба. Один з найрідкісніших грибів – «сигара диявола», зустріти його можна в центральній частині штату Техас (США), в Японії. До того ж це єдиний гриб, який видає звук (свист), коли випускає спори.
Номер слайду 5
Цікаві факти про гриби. У реакторі Чорнобильської АЕС в 2002 році були виявлені гриби, які в таких незвичних умовах почувалися чудово. І навіть більше, радіація їм була потрібна для виживання. У складі цих грибів виявили меланін (аналог того, що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі і місця їхнього зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск). Гриби живуть поруч з нами у вигляді дріжджів, закваски для кисломолочних продуктів, цвілі, в організмі людини живе кілька видів грибів, не всі вони безпечні для здоров'я.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Екологія грибів. Гриби-сапротрофи живуть на опалому листі, перегної, деревині та живляться ними. Гриби-паразити живуть за рахунок живих організмів: рослин, тварин. Деякі гриби живуть у симбіозі з водоростями і вищими рослинами, їх називають симбіонтами. Взаємовигідне співжиття з коренями рослини – мікориза.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
При отруєнні грибами:треба якнайшвидше промити шлунок – випити 1-2 літри підсоленої води або розчину марганцівки і викликати у потерпілого штучне блювання; незважаючи на тимчасове полегшення стану потерпілого, слід терміново викликати лікаря для надання кваліфікованої медичної допомоги або негайно звернутися до найближчої лікувальної установи. Гриби, які не доїли, не викидайте – їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила в організм, і прискорити лікування.