Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація до уроку біології в 10 класі за новою програмою "Біорізноманіття нашої планети"

Про матеріал
Пропоную власні презентації, розроблені до уроків біології в 10 класі, які допоможуть вчителям урізноманітнити наочний матеріал, а учням - якісно підготуватися до уроку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Біорізноманіття нашої планети. Частина 1. Рослини10 клас, урок 9

Номер слайду 2

Рослини. Рослини – клітинні еукаріотичні організми, які здатні до автотрофного живлення та ведуть здебільшого прикріплений спосіб життя. Розміри рослин дуже різні: від одноклітинних мікроскопічних (більшість одноклітинних водоростей) до багатоклітинних гігантських дерев завтовшки 10-12 м (баобаб) і висотою 100- 155 м (секвойя).

Номер слайду 3

Молекулярний рівень організації рослин. Неорганічними речовинами, які в найбільшій кількості використовуються рослинами, є вода, мінеральні солі, кисень, вуглекислий газ. Найпоширенішою в рослинному світі групою органічних речовин є вуглеводи: у процесі фотосинтезу утворюється глюкоза, до складу клітинних оболонок входить целюлоза, про запас відкладається крохмаль. Жири є запасними речовинами, мають важливе значення в побудові клітинних оболонок та обміні речовин клітини. Білки беруть участь у побудові нових клітин, впливають на швидкість хімічних реакцій, регулюють процеси обміну речовин. Нуклеїновим кислотам належить провідна роль у зберіганні спадкової інформації та передачі її нащадкам. Особливості будови рослин

Номер слайду 4

Клітинний рівень організації рослин. Головною характерною рисою рослин є їхня здатність до фотосинтезу, через що для них властиві пластиди (хлоро-, хромо- і лейкопласти). Оскільки рослини ведуть нерухомий спосіб життя та мають великі розміри, їхні оболонки мають бути особливо міцними, тому їхня клітинна стінка побудована з целюлози. У рослинних клітин – великі вакуолі, оскільки беруть участь у здійсненні багатьох функцій організму: запасання речовин, зберігання продуктів виділення, регуляція вмісту води у цитоплазмі тощо.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Тканинний рівень організації рослин. В багатоклітинних рослин можуть бути такі тканини, як твірні, покривні, механічні, провідні, основні.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Органний рівень. Рослини, на відміну від тварин, утворюють нові органи упродовж усього життя. Органи вищих рослин і поділяються на вегетативні та генеративні. Вегетативні органи – органи, які виконують основні життєві функції. Такими органами у вищих рослин є корінь та пагін. Генеративні органи – органи, які виконують функцію формування зачатків нового покоління, їх захисту та розселення. Прикладом таких органів є шишка з насінням у сосни чи ялини, квітка, насінина й плід у таких квіткових рослин, як вишня чи яблуня.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Організмовий рівень

Номер слайду 16

Життєві цикли

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Надорганізмові рівні організації життя. Популяційно-видовий рівень організації життя представлений в природі величезною різноманітністю видів і їх популяцій. Біогеоценотичний рівень організації життя представлений різноманітністю природних і культурних біогеоценозів у всіх середовищах життя. Біосферний рівень організації життя представлений вищою, глобальною формою організації біосистем — біосферою

Номер слайду 21

Систематика рослин

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Узагальнення

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Біологія + англійська мова

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Карнаухова Марина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
25 січня 2019
Переглядів
1976
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку