Історія вивчення комплексу Ґольджі Апарат (комплекс) Ґольджі відкритий у 1898 році італійським лікарем Каміллом Ґольджі і був названий на його честь.
Номер слайду 3
Будова апарату Ґольджі У клітинах тварин комплекс Гольджі має вигляд скупчень лусочок, паличок і зерняток. У рослинних клітинах та клітинах безхребетних тварин апарат Гольджі стопками цистерн і порожнин – диктіосомами.
Номер слайду 4
Функції апарату Ґольджі У комплексі Гольджі накопичуються і змінюються деякі сполуки. Речовини, які надійшли до його цистерн сортуються за хімічним складом і призначенням. Відсортовані молекули транспортуються за допомогою мікротрубочок до різних частин клітини. пухирціцистерни
Номер слайду 5
Функції апарату Ґольджі До одного з полюсів кожної з цистерн постійно надходять пухирці, які відокремлюються від ендоплазматичної сітки і містять речовини, що в ній утворилися З іншого полюса цистерн відокремлюються пухирці, наповнені різними речовинами.
Номер слайду 6
Функції апарату Ґольджі У цистернах комплексу Гольджі синтезуються деякі полісахариди, які можуть сполучатися з білками, що надійшли із зернистої ЕПС. У клітинах членистоногих у цій органелі утворюється хітиновмісна кутикула, що утворює їхній зовнішній скелет.
Номер слайду 7
Функції апарату Ґольджі Завдяки комплексу Ґольджі в голівці сперматозоїда утворюється утвір – акросома, що містить спеціальні ферменти для розчинення оболонки яйцеклітини під час запліднення.
Номер слайду 8
Функції апарату Ґольджі Із комплексу Гольджі у одноклітинних організмів формуються скоротливі вакуолі. Завдяки комплексу Гольджі у клітинах утворюються лізосоми – пухирці, які оточені власною мембраною, що поступово від нього відокремлюються.
Номер слайду 9
Утворення апарату Ґольджі Мембрани а. Гольджі синтезуються гранулярною ЕПС, яка прилягає до комплексу. Сусідні з ним ділянки ЕПС втрачають рибосоми, від них відбруньковуються дрібні, так звані, транспортні, або проміжні міхурці.
Номер слайду 10
Локалізація апарату Ґольджі В нервових клітинах а. Гольджі розміщений навколо ядра, в секреторних клітинах він займає місце між ядром і полюсом клітини. А. Гольджі своєю опуклою поверхнею обернений у бік ядра, прилягає до гранулярної ЕПС і містить дрібні круглі міхурці.