Презентація до уроку "Етапи дослідження природи"

Про матеріал
Презентація до уроку "Етапи дослідження природи" для учнів 5 класу НУШ. Презентація містить інформацію про етапи дослідження природи, правила безпеки під час досліджень у класі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Етапи дослідження природи. Спостереження за об'єктом природи

Номер слайду 2

Перед виконанням дослідження його необхідно ретельно спланувати. Кожний пункт плану - це крок пізнання природи або етап дослідження.

Номер слайду 3

Етапи дослідження: Визначити мету дослідження – що я хочу з’ясувати, для чого я це роблю. Сформулювати гіпотезу (припущення) – якщо… то, оскільки…. То. Обрати методи дії, інструменти, засоби фіксування результатів – які методи використати, які дії виконувати, в якій послідовності, як фіксувати результат. Виконати дослідження згідно з планом. Зробити висновок – чи досягнуто мету дослідження, чи здобула підтвердження гіпотеза. Презентувати результати дослідження (усне повідомлення, таблиця, презентація, лепбук, колекція тощо.)

Номер слайду 4

Під час спостереження та експерименту необхідно бути уважним, чітко фіксувати те, що помічаєш. Дотримання цих правил дасть тобі змогу правильно виконати дослідження і зробити своє невелике відкриття.

Номер слайду 5

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛАСІ• У місці виконання дослідження не повинно бути сторонніх речей (шкільного приладдя, одягу, харчових продуктів тощо).• Не їж і не пий під час виконання дослідження.• Розпочинай виконувати завдання тільки з дозволу вчительки/вчителя.• Виконуй ті завдання, які передбачено інструкцією або доручено вчителькою/вчителем.• Дослідницькі завдання виконуй сумлінно, не відволікайся і не відволікай інших від роботи.• Негайно повідомляй вчительці/вчителю, якщо під час досліджень трапиться неприємна ситуація (травмуєшся ти чи хтось з однокласниць/однокласників, пошкодиться якийсь природодослідницький інструмент тощо).

Номер слайду 6

ЯК СПЛАНУВАТИ І ВИКОНАТИ СПОСТЕРЕЖЕННЯЗавдання. Ознайомся, як за наданим планом виконатиспостереження за забарвленням листків рослин восени. Послідовність виконання дослідження. Мета спостереження: з’ясувати, який колір листків на деревах. Крок 2. Формулюємо гіпотезу. Гіпотеза: оскільки зараз осінь, то не всі листки на деревах мають зелений колір. Крок. Послідовність дій:• обрати місце спостереження (шкільне подвір’я, парк, двір біля свого будинку, дорога до школи чи інше)• з’ясувати назви дерев і визначити колір їхніх листків;• добрати необхідні інструменти: пристрій з фотокамерою, блокнот, ручка чи олівець;• визначити спосіб фіксування результатів спостереження (світлини, замальовка, тощо). Виконуємо спостереження згідно з планом. За результатами спостереження складаємо у зошиті таблицю, використовуючи слова більшість листків, невелика кількістьлистків.

Номер слайду 7

Результати фіксуємо в таблицю:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Назва дерева. Зеленежовтечервонеінше

Номер слайду 8

Робимо висновок. Отже, восени листки на деревах мають різний колір: зелений, червоний, жовтий, помаранчевий. Чи досягнуто мету дослідження…Чи здобула підтвердження гіпотеза… Варто фіксувати дату спостереження (число, місяць і рік). Такі записи знадобляться, щоб у разі повторного спостереження можна було порівняти результати.

Номер слайду 9

Домашнє завдання: Опрацювати сторінки 26-29 підручника «Пізнаємо природу». Провести дослідження за змінами листя восени. Підготувати повідомлення.

Номер слайду 10

Молодці! Дякую за роботу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Білоус Людмила Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
22 вересня 2022
Переглядів
3519
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку