Презентація до уроку "Етапи дослідження природи" для учнів 5 класу НУШ. Презентація містить інформацію про етапи дослідження природи, правила безпеки під час досліджень у класі.
Етапи дослідження природи. Спостереження за об'єктом природи
Номер слайду 2
Перед виконанням дослідження його необхідно ретельно спланувати. Кожний пункт плану - це крок пізнання природи або етап дослідження.
Номер слайду 3
Етапи дослідження: Визначити мету дослідження – що я хочу з’ясувати, для чого я це роблю. Сформулювати гіпотезу (припущення) – якщо… то, оскільки…. То. Обрати методи дії, інструменти, засоби фіксування результатів – які методи використати, які дії виконувати, в якій послідовності, як фіксувати результат. Виконати дослідження згідно з планом. Зробити висновок – чи досягнуто мету дослідження, чи здобула підтвердження гіпотеза. Презентувати результати дослідження (усне повідомлення, таблиця, презентація, лепбук, колекція тощо.)
Номер слайду 4
Під час спостереження та експерименту необхідно бути уважним, чітко фіксувати те, що помічаєш. Дотримання цих правил дасть тобі змогу правильно виконати дослідження і зробити своє невелике відкриття.
Номер слайду 5
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛАСІ• У місці виконання дослідження не повинно бути сторонніх речей (шкільного приладдя, одягу, харчових продуктів тощо).• Не їж і не пий під час виконання дослідження.• Розпочинай виконувати завдання тільки з дозволу вчительки/вчителя.• Виконуй ті завдання, які передбачено інструкцією або доручено вчителькою/вчителем.• Дослідницькі завдання виконуй сумлінно, не відволікайся і не відволікай інших від роботи.• Негайно повідомляй вчительці/вчителю, якщо під час досліджень трапиться неприємна ситуація (травмуєшся ти чи хтось з однокласниць/однокласників, пошкодиться якийсь природодослідницький інструмент тощо).
Номер слайду 6
ЯК СПЛАНУВАТИ І ВИКОНАТИ СПОСТЕРЕЖЕННЯЗавдання. Ознайомся, як за наданим планом виконатиспостереження за забарвленням листків рослин восени. Послідовність виконання дослідження. Мета спостереження: з’ясувати, який колір листків на деревах. Крок 2. Формулюємо гіпотезу. Гіпотеза: оскільки зараз осінь, то не всі листки на деревах мають зелений колір. Крок. Послідовність дій:• обрати місце спостереження (шкільне подвір’я, парк, двір біля свого будинку, дорога до школи чи інше)• з’ясувати назви дерев і визначити колір їхніх листків;• добрати необхідні інструменти: пристрій з фотокамерою, блокнот, ручка чи олівець;• визначити спосіб фіксування результатів спостереження (світлини, замальовка, тощо). Виконуємо спостереження згідно з планом. За результатами спостереження складаємо у зошиті таблицю, використовуючи слова більшість листків, невелика кількістьлистків.
Номер слайду 7
Результати фіксуємо в таблицю:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Назва дерева. Зеленежовтечервонеінше
Номер слайду 8
Робимо висновок. Отже, восени листки на деревах мають різний колір: зелений, червоний, жовтий, помаранчевий. Чи досягнуто мету дослідження…Чи здобула підтвердження гіпотеза… Варто фіксувати дату спостереження (число, місяць і рік). Такі записи знадобляться, щоб у разі повторного спостереження можна було порівняти результати.
Номер слайду 9
Домашнє завдання: Опрацювати сторінки 26-29 підручника «Пізнаємо природу». Провести дослідження за змінами листя восени. Підготувати повідомлення.