Рельєф дна океану. Серединно-океанічні хребти – найвищі і найдовші гори Світового океану. Презентація до уроку географії у 6 – му класі Гудима Лідія, вчитель географії ОЗ “Мостиський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2”
Номер слайду 2
План уроку Частини океанічного дна. Рельєф океану. Що таке підводні гори й рівнини? Серединно-океанічні хребти. Найвищі і найдовші гори Світового океану.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Рельєф дна, як і рельєф суходолу, дуже різноманітний: є на ньому підводні гори і підводні рівнини. У рельєфі дна Океану можна виділити такі частини: шельф — затоплені прибережні частини материків з глибинами від 0 до 200 м. На карті позначений світло-блакитним кольором; материковий схил — це поверхня дна від 200 до 2000 м, що стрімко обривається; ложе Океану — глибинна частина дна. Вона нерівна.
Номер слайду 6
Майже посередині океанів проходять валоподібні підняття океанічної кори. Їх називають серединно-океанічними хребтами. Це грандіозні гірські споруди. Вони безперервною широкою смугою простягаються дном усіх океанів, утворюючи ланцюг завдовжки майже 70 000 км. Висота хребтів відносно дна перевищує 3 000 м. Серединноатлантичний хребет поділяє ложе Атлантичного океану на дві частини.
Номер слайду 7
Утворення серединно-океанічного хребта (а); зображення серединно-океанічного хребта на карті (б)