Презентація до уроку образотворчого мистецтва у 3 класі на тему "Новорічне вітання. Виготовлення новорічної листівки" за альбомом "Маленький художник".
З історії новорічної листівки. Ще в недавньому минулому кожна людина перед великими святами, а особливо перед новорічними, надсилала поштою вітання дорогим серцю людям за допомогою спеціальних листівок. Це був цілий ритуал: знайти найкращі за малюнком листівки, згадати всіх друзів, родичів, близьких, підписати власноруч побажання кожній рідній людині. А найприємнішим було те, що у відповідь людина також отримувала купу вітань. Листівка була знаком прихильності та особливої уваги й таким же атрибутом свята, як пухнаста ялинка, запах мандаринок, яскраві гірлянди та блискуча мішура.
Номер слайду 4
З історії новорічної листівки. Вважають, що традиція обміну листівками зародилася в Стародавньому Китаї більше тисячоліття тому. В перший день після святкування Нового року там було заведено поздоровляти червоними картками тих, кого не зміг побачити перед святами. Напередодні господар вивішував на двері спеціальний пакет для таких карток. Писали на картках спочатку, як на візитівці, тільки ім’я людини, яка вітала господарів, а потім стали додавати слова побажань здоров’я, добробуту, щастя та довголіття.
Номер слайду 5
З історії новорічної листівки. На перших поштівках друкували квіти, феї, казкових героїв, що мали нагадувати про наближення весни.
Номер слайду 6
З історії новорічної листівки. Дуже популярними були зображення веселих та сентиментальних діточок та маленьких тварин: зайчиків, лисичок, ведмежаток.
Номер слайду 7
З історії новорічної листівки. Пізніше сюжет листівок масового користування набув християнського змісту. Це було народження Христа або пов’язана з цією подією символіка: вифлеємська зірка, голубка (Святий Дух) тощо. Інколи додавали молитву або біблійний вірш.
Номер слайду 8
З історії новорічної листівки. Потім також стають популярними сюжети з такими різдвяними персонажами, як Санта Клаус, олені, Сніговик, а також зі святковими атрибутами: ялинками, прикрасами, снігом тощо.
Номер слайду 9
З історії новорічної листівки. Не дивно, що в кожній країні були свої улюблені сюжети новорічних листівок. Так, на німецьких найчастіше малювали гномів, сажотрусів, свинок, або казкові події.
Номер слайду 10
З історії новорічної листівки. В Італії – різні розмальовки з Піноккіо, як на цих листівках кінця ХІХ — початку XX століття.
Номер слайду 11
З історії новорічної листівки. У Японії зазвичай дарують листівки з образом тварини, що знаменує рік за східним гороскопом. В таких листівках люди дякують родичів за все добро в цьому році й висловлюють сподівання на продовження гарних відносин надалі.
Номер слайду 12
З історії новорічної листівки. На французьких листівках друкували щасливих усміхнених дітей або дорослих. Самі листівки робили у вигляді фотоколажів. А кольорові вони тому, що над ними попрацював і додав кольору ретушер.
Номер слайду 13
З історії новорічної листівки. На американських листівках, крім побажання до свят, інколи можна було прочитати невеликі віршики.
Номер слайду 14
З історії новорічної листівки. На англійських – вільшанку, гілочки омели, плюща, вересу. У скандинавських країнах – чоловіків та жінок у традиційному одязі, маленьких діточок з подарунками, добрих і веселих гномів. Норвежцям подобалися народні міфічні сюжети. Часто малювалися ельфи, гноми, духи тощо. Традиційним також було зображення свинок та снопів сіна – символів ситості та гостинності.
Номер слайду 15
З історії новорічної листівки. Наприкінці ХІХ сторіччя в Україні також з’явилися різдвяні листівки з найрізноманітнішими сюжетами. Це були різдвяні атрибути, портрети відомих осіб, діти, колядники, тварини, янголята, яскраві прикраси, народні орнаменти, сцени Різдва і, звичайно, святий Миколай.
Номер слайду 16
Виготовте новорічну листівку за зразком або власним задумом
Номер слайду 17
Послідовність виконання1. Для основи листівки використай аркуш синього чи блакитного картону. Зігни його навпіл упоперек. Загни по 3 см з обох боків, як на схемі.
Номер слайду 18
Послідовність виконання2. Із поданої заготовки зі с.24 виріж елемент аплікації для листівки.
Номер слайду 19
Послідовність виконання3. Наклей їх на основу в запропонованій послідовності.
Номер слайду 20
Послідовність виконання4. Прикраси ялинку стразами, блискітками чи аплікацією за зразком чи по-своєму.
Номер слайду 21
Послідовність виконання5. Подарунки прикрась паперовими стрічками з бантиками.