Перше поняття дробу з'явилося в стародавньому Єгипті багато віків тому. Першим дробом, з яким познайомилися люди, була половина. Наступним дробом була третина. Це одиничні дроби. (½, ¼)
Номер слайду 3
. В українській мові слово "дріб" з'явилося лише у VIII столітті. Походить слово "дріб" від слова "дробити, розбивати, ламати на частини". В інших народів назва дробу пов'язана з дієсловами "ламати", "розбивати", "роздрібнювати". У перших підручниках дроби називалися "ламані числа".
Номер слайду 4
Спочатку у записі дробів не використовувалася дробова риска. З'явилася вона у записі дробів лише близько 300 років тому. Першим дробову риску застосував арабський вчений Ал-Халар. А ось назва "числівник" і "знаменник" увів у вжиток грецький чернець учений-математик Максим Плануд.
Номер слайду 5
Звичайний дріб – це два натуральних числа, розділених рискою дробу
Номер слайду 6
Розділимо кавун на 6 рівних частин, тоді одна частина – “одна шоста кавуна”.
Номер слайду 7
Як розрізати головку сиру на 8 рівних частин, виконавши лише три розрізи?
Номер слайду 8
2частини48частин. Яка частина сиру залишилась на мисці?Розв’язокrrrr
Номер слайду 9
Правильні і неправильні дробиstyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 10
Правильнідроби. Неправильнідроби. Висновок
Номер слайду 11
ВИСНОВОК Правильний дріб – це дріб, у якого чисельник менший від знаменника. Неправильний дріб – це дріб, у якого чисельник більший за знаменник або дорівнює йому.
Номер слайду 12
Порівняння звичайних дробів з одиницею. Один цілий пиріг розрізали на 8 рівних частин. пирога - це частина цілого, а оскільки частина завжди менша за цілий пиріг, то дріб пирога - це весь цілий пиріг. Отже, дріб пирога – це більше, ніж весь цілий пиріг, тому дріб Висновок<=>
Номер слайду 13
ВИСНОВОК Всі правильні дроби менші від одиниці, а всі неправильні – більші або дорівнюють одиниці
Номер слайду 14
Порівняння звичайних дробівstyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 15
Диню розрізали на 9 рівних частин. Порівняння дробів з однаковими знаменникамиr
Номер слайду 16
<Порівняння дробів з однаковими чисельниками
Номер слайду 17
ВИСНОВКИЗ двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого…. З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, у якого …На координатному промені з двох дробів більший дріб розташований… , а менший –…03666861чисельник більшийзнаменник меншийправіше лівішеstyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type