Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація до уроку з біології "Дихання та газообмін у тварин"

Про матеріал

Презентація до уроку з біології для учнів 7 класу з теми "Дихання та газообмін у тварин. Органи дихання, їх різноманітність та функції". Презентація допомагає учителеві удосконалити процес викладання нового матеріалу, оскільки учні мають можливість візуально побачити пояснення.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дихання та газообмін у тварин. Органи дихання, їх різноманітність та функції

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Вправа «Про що йдеться?» Процес отримання організмами речовин та енергії. Початок травної системи. Відділ шлунково-кишкового тракту, який відповідає за проведення їжі. Травні залози, протоки яких відкриваються в ротову порожнину. Відділ шлунково-кишкового тракту, який розташований за ротовою порожниною. Орган, розташований у ротовій порожнині. Найбільша травна залоза. Відділ травної системи, в якому відбувається перетравлення їжі. Відділ травної системи, в якому відбувається всмоктування поживних речовин.

Номер слайду 4

Вправа «Про що йдеться?» 10. Речовини, за допомогою яких відбувається хімічне розкладання їжі. 11. Організми, травлення у яких відбувається через поверхню тіла. 12. Спосіб травлення павукоподібних тварин. 13. Розширення стравоходу у дощового черв’яка. 14. Виріст товстого кишечника більшості рослиноїдних хребетних. 15. Найбільший відділ шлунка жуйних парнокопитних тварин. 16. Орган, яким закінчується кишечник земноводних і плазунів. 17. Речовина, яку допомагають перетравлювати симбіотичні бактерії та інфузорії кишечника. 18. Орган, через який у кишковопорожнинних виводяться неперетравлені рештки.

Номер слайду 5

Дихання та газообмін у тварин. Органи дихання, їх різноманітність та функції

Номер слайду 6

«Щоб жити, необхідно вміти десь діставати кисень, а потім надсилати його до кожної живої клітинки. Більшість організмів нашої Землі черпають цей газ із атмосфери або з води, де він перебуває в розчиненому стані». Б.Ф. Сергеєв , «Цікава фізіологія». Для чого потрібен кисень живим організмам?

Номер слайду 7

Дихання тварин – сукупність процесів, що забезпечують надходження в організм із навколишнього середовища кисню, його використання клітинами для окиснення органічних речовин і виділення з організму вуглекислого газу.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Типи дихання: Шкірне дихання – здійснюється через покриви тіла шляхом дифузії. Характерне для організмів з невеликими розмірами, зволоженими покривами, що ведуть водний спосіб життя: губки, кишковопорожнинні, черви, амфібії та ін.

Номер слайду 10

Типи дихання: Трахейне дихання – здійснюється трубочками-трахеями, що пронизують усе тіло. Повітря потрапляє через дихальця (на черевці). Характерне для комах, деяких павукоподібних.

Номер слайду 11

Типи дихання: Зяброве дихання – здійснюється спеціалізованими водними виростами – зябрами – із густою сіткою кровоносних судин. У безхребетних зябра зовнішні, у хордових – внутрішні (утворюються на щілинах глотки). Характерне водним тваринам: ракоподібним, молюскам, рибам, пуголовкам.

Номер слайду 12

Типи дихання: Легеневе дихання – здійснюється за допомогою легень, що забезпечують високу швидкість газообміну. Характерне плазунам, птахам, ссавцям, легеневим молюскам і дводишним рибам. Протоптер

Номер слайду 13

Дихальна система тварин – це система органів, яка забезпечує газообмін організму з навколишнім середовищем (надходження кисню і виведення вуглекислого газу).

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Домашнє завдання 1. Опрацювати підручник §28. 2. Вивчити конспект.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
4.8
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Твердовська Світлана Василівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Гетьман Ольга Вікторівна
  Добре,відповідно до програми та підручника.
  Загальна:
  3.7
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  3.0
  Відповідність темі
  4.0
 3. Лавренчук Олена Миколаївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Дорош Світлана
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
ppt
Додано
7 січня 2018
Переглядів
31267
Оцінка розробки
4.7 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку