18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація до уроку "Зона мішаних і широколистих лісів"

Про матеріал
Презентація до уроку "Зона мішаних лісів і широколистих". 8 клас. Презентація розкриває всі компоненти природи даної зони. Дається коротка їх характеристика.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Географічне положення. Ліси розташовані на півночі та заході рівнинної частини України. Вони займають близько 24% території країни. Зона мішаних лісів – 17%, а широколистих – 7% площі. Мішані ліси у нас часто називають Українським Поліссям. Їх південну визначають за умовною лінією, що проходить поблизу міст Володимира – Волинського – Луцька – Житомира – Києва – Ніжина – Кролівця – Глухова. Зона широколистих лісів займає західну частину України ві від Українських Карпат на схід до лінії Шепетівка – Хмельницький – Новодністровськ.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Тектоніка. Зона мішаних лісів займає північну частину Українського щита та Дніпровсько – Донецької западини. Зона широколистих лісів лежить переважно в межах Волино – Подільської плити та Галицько – Волинської западини (Львівської).

Номер слайду 6

Геологія. На території зони мішаних лісів в свій час відбувалося давнє Дніпровське зледеніння, яке було у четвертинному періоді. Льодовик залишив по собі довгі моренні пасма – ози, льодовикові горби – ками. Талі води утворили зандрові рівнини. На території зони широколистих лісів у неоген було море. Вапнякове пасмо Товтр складено рештками вапнякових водоростей, молюсків, морських червів. У гіпсових і вапнякових породах поширений карст.

Номер слайду 7

Корисні копалини

Номер слайду 8

КЛІМАТЗона широколистих і мішаних лісів лежить у межах атлантико- континентальної області помірного кліматичного поясу. Літо тепле і вологе. Зима м’ яка з частими відлигами. Середні температури на зх в січні – 4,5…- 5 ℃,на сході -7…-8℃; у липні + 17 на заході і + 19,5℃ на сході. У зоні мішаних лісів кількість опадів 500 – 600 мм опадів на рік, а у зоні широколистих лісів – 700- 800 мм. Близько 75% опадів випадає у теплий період. Випаровуваність не перевищує 400 – 450 мм, тому зволоження надмірне.℃℃℃

Номер слайду 9

Внутрішні води

Номер слайду 10

Грунти. У зоні мішаних і широколистих лісів переважають дерново – підзолисті ґрунти, а широколистих лісів - сірі лісові та чорноземи опідзолені. У цих зонах сформувалися кілька азональних ґрунтів. У заплавах річок і біля озер утворилися торфово – болотні та лучні ґрунти. Найбільш родючими ґрунтами є перегнійно – карбонатні, які поширені в південній і південно – західній частині Волинської області на крейдових породах. Ці ґрунти мають від 3 до 12% гумусу.

Номер слайду 11

Рослинний світ. Нині ліси займають 25% території Полісся і 13 % Поділля. Головгими лісотвірними породами дерев є сосна, дуб, береза, вільха, осика, граб. Зустрічаються також липа, клен, ялина, тополя, в’яз. На дерново – підзолистих піщаних ґрунтах переважають соснові ліси (бори), на більш родючих супіщаних та суглинистих – сосново – дубові (субори). На більш вологих ділянках ростуть ліси з вільхи. На родючих сірих лісових ґрунтах поширені дубово – грабові ( груди) та буково – дубові ліси. До них домішується ясен, явір.

Номер слайду 12

Тваринний світ. В зоні мішаних і широколисних лісів живуть такі тварини. З травоїдних ссавців поширені лось, козуля, благородний олень, заяць- біляк. Серед гризунів часто зустрічаються лісова миша, водна землерійка, землерійка – бурозубка (найменший ссавець України). Серед хижаків водяться вовк, лисиця, рись, дикий кіт, куниця. У лісах живуть усеїдні ссавці, такі як дикий ка- бан, бурий ведмідь. Багата фауна птахів: тетеруки,глухарі, рябчики,Сови, пугачі. На болотах і озерах поширені кач- ки,кулики,лебеді, чаплі. Символом Полісся – є лелека білий і журавель сірий.

Номер слайду 13

Перевірка знань. ТЕСТ1. Зона мішаних лісів розміщена у … частині України: А) південній; Б) північно – західній; В) північній.2. Зона мішаних і широколистих лісів займає….території України. А) 17 %; Б) 7%; В) 24%.3. Межа зони мішаних і широколистих лісів збігається з державними кордонами таких країн: А) Польща; Б) Угорщина; В)Словаччина; Г)Білорусь; Д) Росія.4. На території зони переважають….вітри. А) північні; Б) північно – західні; В) західні; Г) східні.

Номер слайду 14

ТЕСТ(продовження)6. Серед тварин зони поширені: А) їжак вухатий; Б) лелека білий; В) свиня дика; Г) всі відповіді вірні.7. Найбільш поширеними ґрунтами зони широколистих лісів є: А) сірі лісові; Б) дерново – підзолисті; В) чорноземи; Г) торфово - болотні.8. Природним багатством всього Полісся є: А) кам’яне вугілля; Б)пісок; В)глина; Г) торф. 9. Найдовшою річкою зон мішаних і широколистих лісів є: А) Десна; Б) Дніпро; В) Горинь; Г) Прип’ ять.

Номер слайду 15

Домашнє завдання. Прочитати & 35. Підготувати завдання №8 стор. 181 підручника.

pptx
Додано
22 грудня 2020
Переглядів
302
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку