Виховна година
Тема. Ігри, що сприяють гарному настрою.
Мета: з'ясувати значення ігри у житті людини; формувати в учнів уявлення про самостійність, креативність; уміння дотримувати правил у спільній ігровій діяльності; формувати уявлення про дружні взаємини між дівчатками і хлопчиками; виробляти вміння розпізнавати та придумувати різні ігри; учити дітей спілкуватися і підтримувати товариські стосунки; тренувати навички роботи в групі; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, чемність, культуру поведінки, доброзичливе та тактовне ставлення та повагу до однолітків; прищеплювати бажання вести здоровий спосіб життя.
До виховної години розроблена презентація.
Виховний захід
Підготувала:
вчитель початкових класів,
Школи І ступеня №333
Лозінська Надія-Юлія Василівна
Тема. Ігри, що сприяють гарному настрою.
Мета: з’ясувати значення ігри у житті людини; формувати в учнів уявлення про самостійність, креативність; уміння дотримувати правил у спільній ігровій діяльності; формувати уявлення про дружні взаємини між дівчатками і хлопчиками; виробляти вміння розпізнавати та придумувати різні ігри; учити дітей спілкуватися і підтримувати товариські стосунки; тренувати навички роботи в групі; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, чемність, культуру поведінки, доброзичливе та тактовне ставлення та повагу до однолітків; прищеплювати бажання вести здоровий спосіб життя.
Обладнання: презентація в PowerPoint.
Хід заходу
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
– Прочитаймо слова, що стануть нашим девізом.(1 слайд)
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
(Учні хором промовляють девіз)
ІІ. СПРЯМУВАННЯ ДО МЕТИ
Гра «Шифрувальник». (2 слайд)
– Вставте потрібні букви.
..гри, що сп..ия..ть г..рн..му ..аст..ою.
– Сьогодні ми розучимо ігри, що сприяють гарному настрою.
ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА ЗАХОДУ
1. Розповідь вчителя. (3-8 слайди)
Гра – діяльність із розважальною та навчальною метою.
Ще з давніх часів наші предки цінували здоров’я, загартованість, спритність. Свою силу, винахідливість, кмітливість вони виявляли в іграх, забавах.
– Які з ігор та забав наших предків вам відомі?
(Відповідь учнів)
Ігри і веселощі допомагають позбутися розумової перевтоми, зміцнюють здоров’я, поліпшують настрій.
Існують рухливі (3 слайд), навчальні (4 слайд), розумові (5 слайд), народні (6 слайд), театралізовані (7 слайд), рольові ігри (8 слайд).
У народі кажуть: «Якщо дитина бігає та грається, то їй здоров’я посміхається». Гра допомагає стати добрим, чесним, сміливим. Вона вносить у життя людей радість і бадьорість. Рухатися, бігати, гратися означає жити.
Хочеш бути вродливим – грайся!
Хочеш бути щасливим – (діти доповнюють) грайся!
Хочеш бути здоровим – (діти доповнюють) грайся! (9 слайд)
2. «Мозковий штурм»
– Який у вас сьогодні настрій? А який був учора?
– Що таке настрій?
– Який буває настрій?
– Від чого залежить настрій?
– Що потрібно робити, щоб у вас був гарний настрій?
3. Гра «Театр».
– Душевні переживання, почуття радості та гніву, печалі та страху, задоволення та нудьги називаються емоціями. Емоції по-різному можуть впливати на людину. Від емоцій залежить настрій людини. Емоції – це відповіді людини на зовнішні та внутрішні подразники. Рухи також можуть підказати, який настрій має людина.
– Пропоную зіграти в гру. Я вибиратиму учня, який виходить на середину класу. Кажу йому емоцію, яку він повинен показати, а ви відгадати, яку саме емоцію показує учень.
Страх, сором, тривога, горе, подив, обурення, заздрість, хвилювання, сміх, образа, нудьга, сум, радість, задоволення, щастя.(після кожної емоції, яку відгадали слайд з відповідною емоцією,10-24 слайди)
4. Читання й обговорення вірша А. Грицаюк «Друзі».
У малої Марусі,
Десь пропали друзі,
Де вони поділись,
Вчора посварились.
А сьогодні їх немає,
Вона бігає, шукає,
Нудьга геть її обсіла,
Що ж вона не так зробила.
Бігає по лузі,
Де ви, мої, друзі,
Годі вже ховатись,
Хочу з вами гратись.
Може завинила,
Так я ж не хотіла,
Ось вам лялька нова,
Не промовлю й слова.
Будемо разом гратись,
У ставку купатись,
Новий м’ячик скаче,
А дівчинка плаче.
Збіглися тут друзі,
Радість у Марусі,
Сміх всюди лунає,
Дружба силу має.
– Чому плакала Маруся?
– Чому так сталося?
– Подумайте, чи не буваєте ви жадібними?
5. Вивчення мирилок.
– Навіщо потрібні мирилки?
Мир миром,
Пироги з сиром,
Вареники в маслі,
Ми – дружечки красні.
Мирилка летіла,
На плече сіла,
Сказала тихенько:
Миріться швиденько!
6. Повторення правил «чесної гри».
– А щоб не потрібно було миритись, ви повинні пам’ятати правила «чесної гри». Давайте повторимо їх.
7. Гра «Будь ласка»
– Ви виконуєте команду або завдання лише в тому випадку, коли почули після неї «будь ласка». Хто припускається помилки – сідає за парту.
8. Презентація малюнків « Моя улюблена гра».
– У які ігри ви любите гратися?
– Намалюйте свою улюблену рухливу гру.
Після того, як всі учні завершили малювати, за бажанням учні презентують свій малюнок, розказуючи правила улюбленої гри.
IV. ПІДСУМОК ВИХОВНОГО ЗАХОДУ
– Що потрібно зробити одразу, якщо посварилися під час гри?
– Що вносить гра у життя людей?
– Чи сподобалося вам гратися?
– Що нового ви дізналися про ігри сьогодні?
– Що вам сподобалося найбільше?