До 29-річчя початку виведення військ з Афганістану
Мета заходу: розширити знання учнів про події афганської війни, виховувати повагу та шану до воїнів-інтернаціоналістів та батьків, чиї сини загинули в Афганістані
29-річна річниця початку виведення військ з Афганістану
Номер слайду 2
Мета заходу: розширити знання учнів про події афганської війни, виховувати повагу та шану до воїнів-інтернаціоналістів та батьків, чиї сини загинули в АфганістаніСкільки нас скалічила війна?...І душа в нас плаче та стражда…Але хай забудеться та фраза –Я тебе туди не посилав…
Номер слайду 3
Двадцять девёять років тому почалося виведення радянських військ з Афганістану. Це відповідало Женевському договору між Афганістаном і Пакистаном, підписаним роком раніше. Згідно з домовленістю, Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, починаючи з 15 травня. США і Пакистан, зі свого боку, повинні були припинити підтримувати моджахедів.
Номер слайду 4
До цього часу перебування радянських військ в Афганістані стало найважливішою темою в перебудовних дискусіях в Радянському Союзі. Адже з самого початку війни робилося все, щоб в пресу проникало якомога менше інформації про події
Номер слайду 5
З 1987 року США почали поставляти моджахедам створені ще в 1981-му ПЗРК «Стінгер». Радянська авіація, в першу чергу вертолітна, втратила панування в повітрі. Якщо до того Мі-8 літали на граничній висоті 6000 метрів, то з появою «Стінгерів» їм довелося перейти на польоти на вкрай низьких висотах в горах, що самим негативним чином позначилося на бойовій ефективності
Номер слайду 6
“Афганці” – так називають воїнів – інтернаціоналістів, чоловіків, що відслужили в далекій і незнайомій країні Афганістан.
Номер слайду 7
Сльози жалю і співчуття виступали на очах у кожного, хто дізнавався, що його син, друг, родич або ж просто знайомий служитиме в Афганістані.. Потрапляли туди 18 – річними юнаками, наївними та мрійливими, що нічого ще в своєму житті не звідали, що дали військову присягу і мусили її виконувати.
Номер слайду 8
А за два роки поверталися посивілими загартованими у війні мужами, навченими виживати у будь – яких умовах, яким довелося вбивати та дивитися в очі смерті самим.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
«СИВІ ПАСМА ГІРКОТ…». А найстрашніше – втрачати бойових товаришів, бачити, як на твоїх руках вмирає друг, побратим, командир…
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Афганській війні оцінку виніс час. Воєнні події стали історією, а ті, хто там був – ветеранами, учасниками бойових дій. Трохи дивно ставити іменник «ветеран» поряд з молодими людьми, у яких, на перший погляд, лише сиві пасма в волоссі видають пережите…
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Поліщук Василь Анатолійович. Служив в Афганістані з 1983 року по 1985 рік на території Хайрітонській провінції северного Афганістану у сухопутних військах. Був водієм-механіком. Нагороджений медалями: « За мужність та героїзм», « Вдячність від Афганського народу». А також нагороджений Похвальними грамотами за добросовісне виконання своїх обов*язків.
Номер слайду 22
Брощак Петро Євгенієвич Народився в селі Березівка,1985 року,в віці 19 рокі був призваний на службу в Армію,а згодом направлений до військової границі і перебував в м. Хорог. Місто разташоване за 525км від Душанбе. Завданням бійців,що несли службу на Границі,було спорерігати за кордонами,та обходити вздовж гори,шлях цей складав інколи більш ніж 12км.