Презентація. "Дроби".

Про матеріал
Матеріал спрямований на допомогу вчитеплю, який спростить процес пояснення. Доступно, чітко, конкретно.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: учитель математики Килиба Тамара Іванівна, Ліцей № 10, м. Ковель

Номер слайду 2

5 клас

Номер слайду 3

Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів щодо порівняння звичайних дробів; додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; розвивати математичну мову, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність; виховувати інтерес до математики, працьовитість, активність, цілеспрямованість, наполегливість; виховувати старанність, культуру спілкування та відповідальність, вміння співпрацювати з однокласниками.

Номер слайду 4

Тип уроку. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань III. Розв'язування задач ІV. Рефлексія V. Домашнє завдання

Номер слайду 5

«Без знання дробів ніхто не може визнавати, що знає математику.»Цицерон

Номер слайду 6

Дроби в нашому житті88 58 

Номер слайду 7

Тарас Григорович Шевченко – український письменник, художник та громадсько-політичний діяч. Тарас Шевченко із 47 років життя 10 був у засланні, 24 роки – кріпаком і лише 13 років – на волі. Задача. Порахувати, яку частину свого життя Т. Г. Шевченко провів на волі, у засланні, у кріпацтві.

Номер слайду 8

Актуалізація опорних знань. Мікрофон1. Для чого використовують звичайні дроби?2. Що показує знаменник дробу? 3143. Що показує чисельник дробу?4. Який дріб називається правильним? 1255. Який дріб називається неправильним?6. Як уявити натуральне число 7 у вигляді дробу?7. Який знак заміняє риска дробу?8. З чого складається мішане число?9. Як порівняти правильний і неправильний дріб?10. Як порівняти правильний і неправильний дріб з одиницею?  58 88 

Номер слайду 9

«Знайдіть помилку»1)2)3)4)5)

Номер слайду 10

Розв’язати рівняння

Номер слайду 11

Магічний квадрат(усно){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}+ 𝟏𝟕+ 𝟐𝟕 – 𝟑𝟕 – 𝟒𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟓𝟕𝟔𝟕𝟖𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟕𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟐𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟏𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟕𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟖𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟑𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟐𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟗𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟏𝟎𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟓𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟒𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟔𝟕{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}

Номер слайду 12

Магічний квадрат(письмово){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}+ 𝟐𝟏𝟓 – 𝟕𝟏𝟓+ 𝟓𝟏𝟓{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟖𝟏𝟓𝟕𝟏𝟓𝟏𝟎𝟏𝟓{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}𝟏𝟎𝟏𝟓𝟏𝟏𝟓𝟏𝟑𝟏𝟓𝟗𝟏𝟓0𝟏𝟐𝟏𝟓𝟏𝟐𝟏𝟓𝟑𝟏𝟓1{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}01

Номер слайду 13

Фізкультхвилинка правильний дріб – руки вгору;неправильний дріб – 1 раз присідаємо.58  

Номер слайду 14

Робота в групахІ група. Скільки років було Т. Г. Шевченко, коли вийшла його збірка поезій, яка поклала початок новому періоду в історії української літератури, якщо дріб 313 цього числа дорівнює 6.ІІ група. У скільки років Т. Г. Шевченко став кріпаком? Знайди 15  від числа 70.ІІІ група. Скільки всього віршів та поем написав Т. Г. Шевченкона української мові, якщо 15 цього числа дорівнює 47. 

Номер слайду 15

Розв’язання І група. Знайти число за його дробом. 6 : 3 ∙ 13 =26 Відповідь: у 26 років вийшла збірка поезій.ІІ група. Знайти число за його дробом. 47 : 1 ∙ 5 =235 Відповідь: всього 235 віршів та поем написав Т. Г. Шевченко українською мовою.ІІІ група. Знайти дріб від числа 70 : 5 ∙ 1 =14 Відповідь: у 14 років Т. Г. Шевченко став кріпаком.

Номер слайду 16

Розв’язування задач. Подорожуючи на човні по Дніпру, Барвінок за перший день проплив 72 км, за другий день - 78, того що проплив за перший день, а за третій - 89 того, що за другий. На скільки кілометрів менше проплив Барвінок за третій день, ніж за другий? 

Номер слайду 17

Розв’язанняІ день – 72 кмІІ день – ? – 78 ІІІ день – ? – 89   На скільки км менше проплив Барвінок за ІІІ день, ніж за ІІ ?? 

Номер слайду 18

Розв’язання 1) 72:8*7= 63 (км) – проплив за ІІ день; 2) 63:9*8= 56 (км) – проплив за ІІІ день; 3) 63 – 56= 7 (км). Відповідь: Барвінок проплив за ІІІ день на 7 км менше ніж за ІІ день.

Номер слайду 19

Інтелектуальна розминка. Скласти дробу по картинках.1. Яку частину всіх коней становлять чорні?2. Яку частину всіх птахів складають білі лебеді?

Номер слайду 20

Інтелектуальна розминка3. Яку частину всіх домашніх птахів складають півні?4. У гаражі стояло 9 машин. Яку частину всіх машин становиличервони машини?Яку частину всіх машин становили сині машини?Яку частину всіх машин становили вантажні машини?

Номер слайду 21

Самостійна роботаІ варіант ІІ варіант1. Порівняйте дробові числа:1) 69 і 39 ; 2) 25 і 45 ; 3) 2346 і 2312. 1169 3) Довжина дороги 20 км. Заасфальтували 25 дороги. Скільки кілометрів дороги заасфальтували? Скільки залишилося заасфальтувати?  1) 26 і 16 ; 2) 14 і 24 ; 3) 7534 і 7540. 21215 3) Купили 5 кг 600 г цукру і витратили на варення всього 78 цукру. Скільки цукру пішло на варення? Скільки цукру залишилося? 2. Перетворіть неправильний дріб у мішане число.

Номер слайду 22

Рефлексія. Що вам найбільше сподобалося на сьогоднішньому уроці? На уроці я… Дізнався… Навчився… Зрозумів… Не вмів, а тепер умію…

Номер слайду 23

Домашнє завдання. Повторити п.28-29 Розв’язати №793, №795 Додатково розв’язати №797

Номер слайду 24

pptx
Пов’язані теми
Математика, 5 клас, Презентації
Додано
25 серпня 2025
Переглядів
264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку