ДРУЖНЄ КОЛО СПІЛКУВАННЯВчитель географіїПилипчанської гімназії – початкової школи. Калачук Галина Іванівна
Номер слайду 2
Як побудувати доброзичливе коло спілкування. Коли люди спілкуються одне з одним, між ними виникають стосунки. Стосунки бувають: Родинні – стосунки з близькими й родичами, які турбуються та з повагою ставляться одне до одного, а також живуть за певними правилами. Приятельські – стосунки зі знайомими, до яких ставляться приязно і з якими приємно спілкуватися.
Номер слайду 3
Товариські – стосунки з людьми, з якими тебе об'єднує навчання, спільні справи, інтереси, хобі. Дружні – стосунки з людьми, з якими ти маєш однакові погляди та інтереси, довіряєш і допомагаєш їм, ділишся з ними своїми думками, почуттями, обговорюєш проблеми.
Номер слайду 4
ПРАВИЛА ДРУЖБИ 1. Допомагай своїм друзям (подругам), захищай їх.2. Не бійся вибачитися, умій приймати допомогу й зауваження.3. Не забувай про правдивість, щирість, чесність, терплячість у стосунках.4. Довіряй своїм друзям (подругам), поводься з ними гідно.5. Радій успіхам інших.6. Не сварися, не сперечайся через дрібниці.
Номер слайду 5
ПРАВИЛА ДРУЖБИ 7. Радій успіхам інших.8. Не сварися, не сперечайся через дрібниці.9. Якщо друг (подруга) помиляється, спокійно скажи йому (їй про це).10. Цінуй чесноти друзів (подруг), допомагай їм позбутися шкідливих звичок.
Номер слайду 6
Як обрати компанію. У підлітковому віці завжди потрібні підтримка та схвалення близьких, важлива думка компанії, у якій обговорюють спільні проблеми і плани на майбутнє. Для здоров'я і безпеки важливо вміти розрізняти дружні, недружні та небезпечні компанії.
Номер слайду 7
ОЗНАКИ КОМПАНІЙ ПІДЛІТКІВДружні компанії: Кожного приймають таким/такою, яким він/вона є. Толерантно й доброзичливо ставляться до думок та поглядів одне одного. Поважають і підтримують одне одного. Допомагають у навчанні. Охоче приймають нових друзів/подруг. Не мають жорстких правил поведінки всередині групи. Не забороняють спілкуватися з іншими людьми поза групою.
Номер слайду 8
НЕДРУЖНІ КОМПАНІЇ: Можуть ділитися на невеликі групи, які конкурують між собою. Кожну групу об'єднує прагнення вирізнитися серед інших певними правилами, поведінкою, одягом тощо. Підкреслюють значущість окремих людей. Не поважають і не підтримують одне одного. Не цікавляться справами одне одного. Неохоче приймають до групи інших підлітків, члени групи можуть почуватися самотніми.
Номер слайду 9
НЕБЕЗПЕЧНІ КОМПАНІЇ: Мають ватажка та жорсткі правила поведінки. Вимагають повної підпорядкованості та відданості. Можуть карати неслухняних. Ставлення до оточення зверхнє, агресивне; можуть тиснути на інших, глузувати з них, принижувати. Забороняють спілкування поза групою. Можуть бути поширені куріння, уживання алкоголю, наркотичних речовин, схильність до ризикованої поведінки.
Номер слайду 10
Як протидіяти проявам тиску, агресії, булінгу й неповаги щодо себе та інших. Убезпечити - уникати відкритого протистояння, намагатися припинити агресивні дії, з'ясувати причини, поводитися впевнено, стримувати роздратування, у разі небезпеки для здоров'я полишити місце конфлікту. Не замовчувати – якщо агресивні дії не припиняються, сказати дорослим або звернутися до керівництва школи, соціальної служби, у поліцію, покликати на допомогу перехожих. Фіксувати – зберегти листування, зафільмувати події, у разі тілесних ушкоджень звернутися до медичного закладу. Проконсультуватися – звернутися до психолога, зателефонувати на безкоштовну цілодобову гарячу лінію 116111(з мобільного).
Номер слайду 11
Домашнє завдання: опрацювати параграф 17. Записати в зошиті 10 прислів’їв про дружбу.