Презентація до Дня пам'яті Чорнобильскої катастрофи - "Дзвони Чорнобиля"
Матеріали презентації на тему Чорнобиля: відеофільм “Чорнобильська катастрофа 1986 року”, відеокліп пісні “Мені здається” (у виконанні гурту «Гайдамаки»), поезії про Чорнобиль, авторські вірші у власному виконанні, краєзнавчий матеріал, дають можливість успішно реалізувати мету заходу, яка полягає в ознайомленні учнів з подіями чорнобильської катастрофи та її наслідками, розвитку інтересу до минулих подій нашої Батьківщини, вихованні почуття відповідальності за свої вчинки. Презентацію про Чорнобиль можна скачати та використовувати під час тематичних заходів.
Ліквідатори запобігли й іншій потужній катастрофі, яка могла б відбутися через те, що зруйнований реактор закидали мішками з піском, щоб заглушити енергоблок і припинити радіаційні викиди. Це загрожувало водневим вибухом, який зруйнував би інші три реактори. Вони прокопали тунель під активну зону реактора, пробили стіну басейну, і відкачали воду. Катастрофа була відвернена.
У 1998 році міжнародне співтовариство об`єднало зусилля навколо плану заходів з перетворення об`єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему. 26 західних країн-донорів і Європейський союз погодилися виділити на це 768 млн доларів. Сторони зійшлися на необхідності будівництва над старим саркофагом "Укриття-2".
Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС значні дози опромінення отримали приблизно 600 осіб з числа персоналу. З них 134 людини піддалися особливо значному опромінення, 28 загинули від променевої хвороби протягом кількох місяців після аварії. 600 тис ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації, і 19 померли протягом 1987-2004 рр. А Чорнобиль ось вже 30 років лишається символом ядерної небезпеки.
Знайомтеся – це наші земляки. Про їхній подвиг пишуть газети районного та обласного рівнів. Микола Мокренець. Живе в Ладані. Колись працював на заводі “Пожмашина” спеціалістом з налагодження пожежної техніки. 4 травня 1986 року був мобілізований на ліквідацію аварії – на дезактивацію пожежних машин, що вже мужньо, як і люди, відпрацювали в зоні ураження. Зі всього екіпажу ліквідаторів, у якому він працював, з п'ятьох хлопців, - живим зостався... один він. Інколи Миколі хочеться поїхати туди - в чорнобильську зону, у Прип'ять, куди він, молодий і здоровий, приїхав разом з друзями у перші дні того гіркого травня…
В перших рядах захисників людства, поряд з вогнеборцями, були і працівники, тоді ще радянської, міліції. Зведений загін УВС Чернігівського облвиконкому був у числі перших, кому довелося прийняти на себе удар розбурханого атому. Справжнє випробування в горнилі атомної трагедії пройшов і ладанчанин Сергій Маринченко, який на момент вибуху на ЧАЕС був курсантом 2 курсу Львівської середньо-спеціальної школи міліції. Юнакові був лише 21 рік.
Щорічно, 26 квітня, в день аварії на Чорнобильській атомній електростанції / ЧАЕС /, відзначається Міжнародний день пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Це найбільша екологічна катастрофа XX століття, наслідки якої торкнулися доль мільйонів людей. У роботах щодо усунення наслідків аварії брали участь ліквідатори з усіх 15 республік колишнього СРСР. Ці люди найбільше постраждали від катастрофи на ЧАЕС і сьогодні майже кожен третій з них має інвалідність.