Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Тому потрібно формувати екологічну свідомість школярів, що проходить найбільш ефективно, якщо педагогічний процес екологічного виховання враховує психологічні особливості учнів та процеси формування екологічної свідомості.
Сім східців до школи . Тут має місце навчально – виховний проект «Веселка сподівань». Перший – білий, що символізує освіченість, чистоту А наступні – це кольори веселки : оранжевий – працьовитість; жовтий – здоровий спосіб життя; зелений – любов до природи; голубий – духовність, милосердя; синій – фізичний розвиток, спорт; фіолетовий – мистецтво, червоний – вивчення історії рідного краю.
Шляхи здійснення екологічного виховання: уроки милування природою в Зеленому класі (1-4 класи); самостійна дослідницька робота учнів під керівництвом вчителя; туристсько-краєзнавча робота; виховні заходи (ігри-подорожі, творчі години, творчі справи, художньо-естетичні бесіди); створення проектів; участь у трудових десантах (прибирання довкілля, насадження рослин)
Одним з основних моментів у формуванні особистості молоді, як свідомих та дієвих громадян сучасного суспільства є екологічне виховання та екологічна освіта; виховання екологічно світогляду та культури; формування у дітей усвідомлення того, що людина - частина природи, яка повинна знати закони природи, дотримуватись їх, жити у співдружності з усім живим на Землі, оберігати і примножувати прекрасне.
Девізом екологічного напрямку в школі став такий вислів: «Жити щасливо і жити в злагоді з природою - одне й те саме». Тому, як педагоги, так і учні у своїй співпраці намагаються вирішувати найважливіші питання екологічної ситуації на території села Хижня, де знаходиться навчальний заклад.
Першопочаток цього проекту належить випускникам школи 2009 року. З любов’ю в серці до шкільних років заклали вони рокарій , щоб наступні покоління хижнянських випускників продовжили творити красу. Тут висаджені багаторічники: бересклет, очиток, ялівець, різнокольорові ромашки . А сьогодні ми вже перетворили його на «Живу аптеку». Посадили деревій , звіробій , а ще насіяли лікарської ромашки, м’яти, меліси. І тепер у нас є своя «Чайна країна».
IІІ проект “Дивоказка” «Де лелека водиться , там щастя родиться» Радість і щастя – це мрія нашої школи! Тут же пильно сидячи на гілці , дивиться мудра сова, ніби промовляє: «Мудрим не вродився, а навчився» І, на кінець, тематичний куточок, мета якого спонукає до дії: Стоїть тут вулик, а буде ще й курінь. За бджілками уважно ми спостерігаємо І дуже люблять діти оцей куток тихенький, Тут відпочиваючи, про все ми забуваємо.
1. Використовуй вторинний папір, скло, метал, утилізуй їх. 2. Не дуже часто використовуй одноразові стаканчики, тарілки та інше начиння. 3. Використовуй полотняні рушники замість паперових серветок. 4. Відремонтуй поламану річ замість того, щоб її викидати. 5. Купуй на Новий рік тільки штучну ялинку.
11. Намагайся частіше ходити пішки, їздити на велосипеді. 12. Не викидай сміття уздовж дороги, якою їздиш, чи місць , де ходиш. 13. Хай у твоєму житті буде більше гумору, посмішок, музики. 14. Витрачай менше часу на телевізор, а більше – на читання, творчість. 15. Частіше жартуй і будь веселий.