Презентація Екозвички

Про матеріал
Робота сприяє розвитку екологічного мислення учнів, правильному ставленню до навколишнього середовища, розумінню важливості усвідомлення власного сліду на цій планеті, мінімізації його впливу на життя усіх живих організмів на Землі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Еко - звички. Вчитель курсу«Пізнаємо природу» 5 клас. Олійник Л. М. 17.05.2023

Номер слайду 2

Сміття В Україні переробляється дуже невеликий відсоток сміття – менше 5%. Утім, кожен громадянин на рівні побуту може потурбуватись про те, аби окремо сортувати небезпечні відходи – токсичні, вибухонебезпечні або радіоактивні. Серед таких відходів – батарейки, адже одна батарейка забруднює 20 квадратних метрів землі та 400 літрів води. Отож для початку, радить Дмитро, слід дізнатись, де поблизу розташовані пункти переробки сміття та здавати відсортоване сміття туди, а для сортування неперероблюваного сміття завести вдома контейнери. Кожен може самостійно відкрити пункти прийому батарейок – якщо ви живете у багатоквартирному будинку, у себе на роботі або ж в університеті. Значно зменшити використання сміття дозволить носіння екоторби та відмова від використання одноразових речей – серветок, посуду, рушників. Корисною для екології буде відмова від купівлі шоколадок, загорнутих у фольгу – адже ця речовина дуже довго розкладається. Правильна екологічна поведінка – надавати перевагу речам, виготовленим із повторно перероблених речовин.

Номер слайду 3

Поліетиленові пакети і пластмаса проникли в усі сфери життя людини, що викликає сильну стурбованість екологів по всьому світові. Через особливості течій в океанах формуються величезні острови зі сміття. Дослідник і захисник океану Філіп Кусто повідомляє, що в найбільший такий «острів» дрейфує в Тихому океані, його розміри прирівнюються до площі Франції. Пластик стає причиною загибелі птахів і морських мешканців, які приймають його за їжу, а при його розкладанні виділяються токсини, що отруюють ґрунт і воду, тому деякі країни вводять заборони і обмеження на використання поліетиленових пакетів

Номер слайду 4

Торбинка замість пакетів. Банальна, але достатньо діюча звичка – ходити за покупками з власною торбинкою. Не треба, мабуть, говорити про те, скільки разів на касах у нас запитують про пакет. І кожного разу ми погоджуємося. А потім складаємо ці пакети в пакети, створюючи цілі залежні поліетилену вдома. Набагато простіше класти торбину собі у сумку і в неї складати свої покупки. Так ви одним пострілом вб’єте двох зайців – не примножуватиме свої пакети і не платитимете щоразу за них.

Номер слайду 5

тканинні мішечки для покупки солодощів і вагових сипучих продуктів;вощені серветки для зберігання продуктів замість пластикових боксів і харчової плівки;ланчбокси замість одноразових пластикових коробочок;біорозкладні мішки для сміття замість звичайних;бамбукові або дерев’яні палички для чистки вух замість пластикових;класичний сталевий станок для гоління замість одноразових або електробритва;

Номер слайду 6

великі упаковки рідких засобів для гігієни та догляду і скляні або багаторазові пластикові дозатори замість маленьких пластикових упаковок, які швидко витрачаються і опиняються в сміттєвому відрі;мило в брусочках та паперовій упаковці, твердий шампунь і інші косметичні засоби в скляних коробочках або флаконах

Номер слайду 7

Власна кружка для кави. термокружки для кави і чаю замість одноразових стаканчиків, якщо ви часто купуєте ці напої в кафе на виніс (бонус: кав’ярні все частіше пропонують знижку для напоїв в свій посуд);

Номер слайду 8

Сортування сміття. Намагайтеся сортувати сміття, якщо маєте для цього умови. Окремо пластик, окремо макулатура, окремо скло.

Номер слайду 9

Енергія. Ситуація з альтернативними джерелами енергії в Україні ще гірша, ніж з переробкою сміття, - їх частка становить 1%.  Однак маленькі хитрощі в побуті дозволять суттєво зменшити використання різних видів енергії. Небагато хто знає, що електроприлади в режимі standby – тобто, коли вони не працюють, але увімкнені в розетку  в режимі очікування, – продовжують споживати електроенергію. Відтак, на ніч потурбуйтесь про те, аби витягнути з розетки комп’ютер або телевізор. Також зекономити електроенергію дозволить регулярне протирання світильників та заміна ртутних ламп на світлодіодні. Тепло в квартирі збереже наклеєна за батареєю фольга – тоді теплоенергія буде відбиватись від неї та не поглинатиметься стіною. Заощадити енергію можна і під час процесу приготування їжі – якщо їжу довести до кипіння на великому вогні, а завершувати готування – на маленькому. Слід звернути увагу також на холодильник – регулярно його розморожувати, не ставити всередину гарячу їжу, протирати задню панель, а також, залежно від моделі холодильника, ставити його на правильну відстань від стіни. Поза межами квартири зекономити енергію дозволить відмова від користування ліфтом, пересування пішки, велосипедом або ж електротранспортом.

Номер слайду 10

Одяг та взуття. Одяг та взуття, які ви більше не будете носити, предмети, якими ви не збираєтеся користуватися, не повинні лежати в шафі — напевно є люди, яким знадобляться і ваші старі черевики, і ваза, подарована далекими родичами, яка вам не подобається, і речі, з яких виросли діти. Пошукайте спільноти в соціальних мережах, де можна запропонувати забрати речі тим, кому вони потрібні, або спробуйте продати на сайтах на кшталт OLX або «Шафа».

Номер слайду 11

Вода Зекономити воду можна, якщо стати вегетаріанцем. Адже, до прикладу, на виготовлення одного кілограма яловичини витрачається 15400 літрів води. Однак цей спосіб підходить не кожному. Натомість набагато простіше навчитися приймати душ замість ванни, слідкувати, чи ванна та зливний бачок перебувають у хорошому стані. Екологічно правильно – не марнувати воду, використовуючи стільки води, скільки потрібно для приготування їжі. Також Дмитро рекомендує користуватись бойлером для підігріву води, фільтром для кранів, встановити лічильник води у квартирі  та слідкувати, скільки всього води споживається.

Номер слайду 12

Надавайте перевагу душу, а не ванні. Це допоможе значно економити воду. Плюс, обов’язково слідкуйте чи душ та зливний бачок перебувають у справному стані. І звичайно, не забувайте про те, що варто встановлювати прилади обліку воду. Так ви будете економити не лише воду, а й власні кошти.

Номер слайду 13

Побутова нехімія До прикладу, замість засобу для миття підлоги, можна використовувати розчинену у воді олію чайного дерева, замість засобу для миття вікон – розчин крейди. Полірувати меблі можна зможеною в молоці ганчіркою, мити посуд – оцтом або лимонним соком, а замість освіжувала в туалеті використовувати ефірне масло. Дуже екологічним у побуті може бути використання звичайних ганчірок, які не потребують додаткових засобів, використання засобів без фосфатів та без хімічних запахів. Намагайтесь також використовувати натуральну косметику

Номер слайду 14

Їжа Приклад екологічної поведінки – споживання сезонних продуктів, або продуктів, які виготовлені в Україні. Слід намагатись збільшувати частку рослинної їжі в раціоні, натомість зменшувати вживання продуктів із консервантами, посилювачами смаку, уникати рафінованих продуктів та не їсти фаст-фуд. Добре обмежувати споживання чаю та кави, натомість пити воду, також обмежувати споживання алкоголю. Намагатися купувати органічні продукти у фермерів.

Номер слайду 15

Екологія душі та тіла. Окрім збереження енергії, води, сортування сміття важливо звертати увагу на екологію душі і тіла, ретельно слідкувати за своїм здоров’ям. Тут важливо зважати на те, як багато ми говоримо по мобільному телефону, – і намагатись обмежити цей час. Якщо ж не вдається, то краще використовувати навушники або гарнітуру.негативно на людському здоров’ї позначається часте використання мікрохвильовок для розігрівання їжі, тому цього теж слід уникати. Намагатися менше часу проводити у зонах роботи Wi-Fi. Назагал всім відомі поради для підтримання здоров’я не втрачають своєї актуальності - слід регулярно проводити обстеження організму, достатньо спати, займатись фізичними навантаженнями.

Номер слайду 16

Посадка дерев Вислів про те, що дерева — легені планети, ми пам’ятаємо зі школи. І, ставши дорослими, можемо самостійно збільшувати кількість дерев, а, значить, сприяти виробленню кисню. Можна затіяти спільний з сусідами проєкт з озеленення двору чи вулиці поруч з місцем, де ви живете, а можна посадити дерево в пам’ятному для вас місці. Можна влаштувати флешмоб, придумати назву і хештег, і запропонувати друзям в соціальних мережах приєднатися і подбати про природу разом.

Номер слайду 17

Ставлення до речей. Думаючи про екологію, про речі, які купуємо, часто згадуємо в останній момент. Однак і тут можна поводитись дуже екологічно. Наступного разу зібравшись до супермаркету, пам’ятайте, що близько 60% покупок відбуваються спонтанно. Тому намагайтесь заздалегідь скласти список бажаних товарів та дотримуватись його. Цікавтесь  у своїх близьких та родичів, що вони хочуть у подарунок – не даруйте непотрібних речей. Дуже екологічно – замість матеріальних подарунків влаштовувати нематеріальні сюрпризи, наприклад, екскурсії чи похід до театру. Намагайтесь не накопичувати непотрібні речі, а якщо так відбувається – то віддавати їх людям, що цього потребують. Корисно купувати речі у секонд-хендах, використовувати їх повторно, купувати якісні речі, натомість відмовитись від придбання виробів із шкіри та замші

Номер слайду 18

Джерела інформаціїhttps://kalamar.ua/top-7-najkorisnishih-eko-zvichok-dlja-usiiei-rodini/ https://tvoemisto.tv/news/30_pobutovyh_zvychok_shcho_zberezhut_ekologiyu_67318.htmlhttps://blog.eva.ua/eko-zvichki-yaki-roblyat-svit-krashhe/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Горовий Іван
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
16 травня 2023
Переглядів
3162
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку